Çözüldü Dokun ve Öde

AltanOzkan

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Merhabalar Oppo Reno 5 Lite cihazım ile 6 aydır temassız ödeme yapıyorum 2 gün önce birden ödeme yapmamaya başladı. NFC çalışıyor mu diye telefon yöneticisi uygulaması üzerinden test yaptığımda çalışıyor gözüküyor. (Test şu şekilde gerçekleşiyor arkasına temassız özelliği olan bir kart yaklaştırır diyor yaklaştırınca yeşil yanıyor ekran) Ama ödeme yapamıyorum. Sorun nerede olabilir? Teşekürler.

Cihangir

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
Reno 10x Zoom
Bu sorunun NFC ile alakalı oldugunu sanmıyorum bankanizla görüşmeniz öneririm

Upvote 0

Certel

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Diğer
Bazı bankalar üst üste temassız ödeme yapınca şifreli alılveriş yapmanızı istiyor. Güvenlik açısından böyle bir önlem alınmış. İlk alışverişi şifreli deneyip sonra tekrar NFC ile bir deneyin.

Upvote 0

ta5col

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Aynı sorunu bende yaşıyorum daha önce sorunsuz olarak kullandığım temassız ödeme son birkaç aydır çalışmıyor açıkçası ben yazılım kaynaklı olduğunu düşünüyorum güncellemelerden sonra telefon çok sorun açmaya başladı bir tarafı düzelirken başka bir taraf bozuluyor açıkçası. Mesela bazen kamerada da sorun yaşıyorum video çekmiyor çektiği videoları kaydetmiyor buna benzer sıkıntıları var Telefon modelim oppo Reno 2 Z color os sürümü 11.1 Android versiyonu 11

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Aynı sorunu bende yaşıyorum daha önce sorunsuz olarak kullandığım temassız ödeme son birkaç aydır çalışmıyor açıkçası ben yazılım kaynaklı olduğunu düşünüyorum güncellemelerden sonra telefon çok sorun açmaya başladı bir tarafı düzelirken başka bir taraf bozuluyor açıkçası. Mesela bazen kamerada da sorun yaşıyorum video çekmiyor çektiği videoları kaydetmiyor buna benzer sıkıntıları var Telefon modelim oppo Reno 2 Z color os sürümü 11.1 Android versiyonu 11
Ayarlar>uygulama yönetimi> uygulama listesi>kamera yazın saklama alanı verilerinden ön belleği ve verilerinizi siliniz telefonu yeniden başlatınız

Upvote 0

AltanOzkan

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Kendi kendine düzeldi sorun keşke sorunun nereden kaynaklandığı konusunda bir bilgi sahibi olabilseydim :D Neyse herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

Upvote 0
Çözüm