Yardım Ekran süresi saçma değerler gösteriyor

benj61

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Cihaz : Oppo Reno 4Lite. En son güncellemenin ardından ekran süresini sağlıklı alamıyorum. Sorunun az ya da çok olması değil zaten az olması yetersizliğine alıştım daha "yeni" sayılan telefonumun. Sorun absürt sayıları henüz şarj tam olduktan sonra bakıyorum bu değerler gösteriyor. İki üç kez böyle oldu anlamadım acaba sorun nerede?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-07-30-09-22-22-88_b7ff6dd0e181029d8492f0876df908d6.jpg
    Screenshot_2021-07-30-09-22-22-88_b7ff6dd0e181029d8492f0876df908d6.jpg
    235.1 KB · Görüntüleme: 27

İsooo

Forum Asistanı
Asistan
Cihaz
Reno 4 Lite
Cihaz : Oppo Reno 4Lite. En son güncellemenin ardından ekran süresini sağlıklı alamıyorum. Sorunun az ya da çok olması değil zaten az olması yetersizliğine alıştım daha "yeni" sayılan telefonumun. Sorun absürt sayıları henüz şarj tam olduktan sonra bakıyorum bu değerler gösteriyor. İki üç kez böyle oldu anlamadım acaba sorun nerede?
Kardeş telefonun şarjı %100 olunca otomatikmen şarj etmeyi kendi kapatıyor ya kendi kapatmadan %100 olur olmaz çektiğin için olabilir telefonun şarjı %5 lere düşünce telefon açıkken şarja tak dolsun %100 olsun ama sen 100 olunca şarjdan çekme yukarda şarj göstergesinin yanında doluyor diye yıldırım işareti çıkıyor ya o kendini otomatik kapatana kadar çekme o kendini otomatik kapatınca ekran sürelerin sifirlanip başlıyor

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Böyle olmasının sebebi tam tüketim seviyesi ne düşmeden tekrar şarj edilince oluyor.

%20 altına düşünce şarja takınca böyle sonuçlar görmezsiniz sıfırlanmış halde görürsünüz belirli tüketime ulaşmayınca oradan devam ediyor göstergeler.

Upvote 0

benj61

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Arkadaşlar ne yüzde 20 üstünde şarja taktım ne de tamamen doldu bildirimi gelmeden şarjdan çıkardım. O kadarını biliyorum sağolun bu başka bişey. Güncelleme sonrası gelişti yani yaptı yine yapacağını Oppo. Her güncelleme yeni bir sorun çıkarıyor malesef. Umarım düzeltirler

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar ne yüzde 20 üstünde şarja taktım ne de tamamen doldu bildirimi gelmeden şarjdan çıkardım. O kadarını biliyorum sağolun bu başka bişey. Güncelleme sonrası gelişti yani yaptı yine yapacağını Oppo. Her güncelleme yeni bir sorun çıkarıyor malesef. Umarım düzeltirler
O zaman iyileştirme güncellemeleriyle düzelecektir güncelleme sonrası oluşan sorunlar yine iyileştirme güncellemeleri ile düzelir

Upvote 0

benj61

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Vallahi artık umudum kalmadı Elif hanım. Bir güncelleme ile güzelim telefonu mahvettiler. Para kolay kazanılmıyor ülkemizde biliyorsunuz. Paramı çöpe atmış hissiyatı veriyor oppo bana.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Vallahi artık umudum kalmadı Elif hanım. Bir güncelleme ile güzelim telefonu mahvettiler. Para kolay kazanılmıyor ülkemizde biliyorsunuz. Paramı çöpe atmış hissiyatı veriyor oppo bana.
Size çok hak veriyorum özellikle bu reno 4lite çok sorunlu bir model.

Upvote 0

İsooo

Forum Asistanı
Asistan
Cihaz
Reno 4 Lite
Böyle olmasının sebebi tam tüketim seviyesi ne düşmeden tekrar şarj edilince oluyor.

%20 altına düşünce şarja takınca böyle sonuçlar görmezsiniz sıfırlanmış halde görürsünüz belirli tüketime ulaşmayınca oradan devam ediyor göstergeler.
%20 altına düşünce takmayla alakası yok opponun a dan Z ye herseyini biliyorum telefonu şarja taktiktan sonra %100 olunca aaa 100 olmuş diyip çekmeyin yukarda şarj kutusunun yanında yıldırım işareti çıkıyor ya şarj %100 olunca kendisi belli süre sonra otomatikmen şarjı kapatıyor 100 olunca şarj otomatikmen kendisinin şarjı durdurmasini bekleyin o zaman sıfırdan süre alırsınız her seferinde

Upvote 0

İsooo

Forum Asistanı
Asistan
Cihaz
Reno 4 Lite
Benden size bir tavsiye youtubeye girin HARD RESET nasıl atılır ona bakın telefona güzelce hard reset atın ondan sonra telefonun piline kalibrasyon yapın kalibrasyon nasıl yaparım dersen telefonun şarjı bitene kadar oynayın bitip kendini kapatınca telefonu hiç acmadan şarjı %100 olana kadar telefonu kapalı halde şarj edin 100 olunca şarjdan çekin telefonu açın telefon açılınca şarjı %100 Ken hemen tekrar şarja takın şarja takınca şarjın otomatikmen kendisini durdurmayı bekleyin kendisini durdurunca pile kalibrasyon yapmış oluyorsunuz

Upvote 0