Elektrikli diş fırçası önerileri

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar hepinize merhaba, elektrikli diş fırçası almayı düşünüyorum. Önerebileceğiniz var mı? Hepinize teşekkürler.

kaanmtlr

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba,
Ben Oral-B Pro 2900 kullanıyorum. Geçtiğimiz sene satın almıştım aldığımdan beri de çok memnunum. Benim aldığım 2900 serisinde 2 diş fırçası var o zaman neredeyse bir fiyatına 2 tane almıştım. Ama bir tane almayı düşünüyorsan Sanırım 2900 serisinden çıkan diş fırçaları Pro 2000.
Pro 750 veya Pro 2000 önerebilirim. Her ikisi de 2 dakikalık zamanlayıcıya sahip böylece dişlerinizi temizlemek için gereken süreyi tam olarak geçirmiş oluyorsun. (Diş hekimleri 2 dakika öneriyormuş, fazlası veya eksiğinin zararlı olduğunu duymuştum. Bende onların yalancısıyım :D) Her ikisinde de dişlere fazla baskı uyguladığınızda dişlere zarar vermesini engelleyen bir basınç sensörü var. Bu basınç sensörü fazla basınç algıladığında başlığın dönme hızını yavaşlatıyor. Farklarına gelecek olursak, Pro 2000 modelinde görsel basınç sensörü var. Bu sensör diş fırçasının arkasında yer alıyor, fazla basınç uygulandığında kırmızı ışık yakarak uyarıyor. Pro 750'de bu görsel basınç sensörü yok, ışık yakmadan yavaşlatıyor dönüş hızını sanırım. Pro 750'de tek bir temizleme modu var o da günlük temizleme. Pro 2000'de ise 2 farklı temizleme modu var: Günlük temizleme ve derin temizlik veya diş eti koruması için bir mod olması lazım. Diş fırçasını başlatma tuşuna iki kez basınca ikinci moda geçiyor bu mod birinci moddan daha düşük bir dönme hızına sahip. Son farklılık ise Pro 750'nin avantajı, seyahat kabı. Eğer çok seyahat ediyor ve yanında bu diş fırçasını da götürmek istiyorsan mantıklı bir seçenek ama ben genelde seyahate giderken seyahate özel küçük diş fırçaları taşımayı daha rahat bulduğum için götürmüyorum bundan dolayı da pek ihtiyacım olmadı doğrusu. Eğer bana soracak olursan, bu iki diş fırçasından birini almanı öneririm. Pro 2900 kullanan biri olarak oldukça memnunum şarjı gerçekten çok iyi gidiyor, tam dolması biraz uzun sürse de tek şarjla çok rahat 2-3 haftayı çıkarıyor.
Umarım yardımcı olabilmişimdir, sormak istediğin bir şey varsa memnuniyetle cevaplamaya çalışırım :)
Mesajlar birleştirildi:

Bu arada incelemek istersen
Pro 2 2000'in linki:
Pro 750'nin linki:
Yedek fırça başlıklarının linki: :
(Bu arada her iki ürün de kutu içerisinden Cross Action başlık ile çıkıyor sanırım.)

Bu da tüm modellerin aralarındaki farkları gösteriyor.
4210201219224.jpg

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Çok açıklayıcı yazmışsın, gerçekten çok teşekkür ederim. Aklımdaki bütün soru işaretlerini almış oldun. Normal diş fırçasını ekstra yumuşak kullanan biriyim, diş etlerim hassas. Ben de araştırdığım kadarıyla Vitality olan ve Pro 750 arasındaydım, özellikle pembe rengi çok ama çok hoşş :D Rengine çok aldandım, uzun zamandır almak istiyordum bunu ama fırsat olmadı. Pek bilgi sahibi değildim ta ki senin yorumuna kadar :) dediklerini araştıracağım, gerçekten bilgilendirme için teşekkür ederim çok çok. :)

kaanmtlr

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Çok açıklayıcı yazmışsın, gerçekten çok teşekkür ederim. Aklımdaki bütün soru işaretlerini almış oldun. Normal diş fırçasını ekstra yumuşak kullanan biriyim, diş etlerim hassas. Ben de araştırdığım kadarıyla Vitality olan ve Pro 750 arasındaydım, özellikle pembe rengi çok ama çok hoşş :D Rengine çok aldandım, uzun zamandır almak istiyordum bunu ama fırsat olmadı. Pek bilgi sahibi değildim ta ki senin yorumuna kadar :) dediklerini araştıracağım, gerçekten bilgilendirme için teşekkür ederim çok çok. :)
Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu. :)
Ben Vitality'i çok önermiyorum açıkçası Vitality 2D temizleme hareketine yani Salınım ve Dönme hareketlerine sahipken Pro 750 ve Pro 2000 Salınım, Dönme ve Titreşim hareketlerine sahip. Pro serisinin fiyatı biraz daha pahalı Vitality'e göre ama eğer almışken iyisi olsun dersen ben Vitality yerine Pro serisini tavsiye ederim. Genius serisi de var ama o bana hem biraz pahalı hemde abartılı geliyor. Bluetooth'la telefona bağlanan diş fırçası mı olur? :D
Bu arada hassas diş ve diş etleri için de şu başlığı öneriyorlar: Oral-B'nin en yumuşak başlığıymış.

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu. :)
Ben Vitality'i çok önermiyorum açıkçası Vitality 2D temizleme hareketine yani Salınım ve Dönme hareketlerine sahipken Pro 750 ve Pro 2000 Salınım, Dönme ve Titreşim hareketlerine sahip. Pro serisinin fiyatı biraz daha pahalı Vitality'e göre ama eğer almışken iyisi olsun dersen ben Vitality yerine Pro serisini tavsiye ederim. Genius serisi de var ama o bana hem biraz pahalı hemde abartılı geliyor. Bluetooth'la telefona bağlanan diş fırçası mı olur? :D
Bu arada hassas diş ve diş etleri için de şu başlığı öneriyorlar: Oral-B'nin en yumuşak başlığıymış.

Evet genius gerçekten abartı bir kaç video izledim de, ne gerek var o kadarına :D her başlık uyumlu mu cihazlara peki?

kaanmtlr

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Evet genius gerçekten abartı bir kaç video izledim de, ne gerek var o kadarına :D her başlık uyumlu mu cihazlara peki?
Sitede yer alan bilgiye göre:
Oral-B PRO 2, 2000 şarj edilebilir diş fırçası şu yedek diş fırçası başlıkları ile uyumludur: CrossAction, 3D White, Sensi Ultrathin, Precision Clean, FlossAction, TriZone, Dual Clean, PowerTip.
Oral-B Pro 750, şu diş fırçası yedek başlıkları ile uyumludur: CrossAction, 3D White, Sensi Ultrathin, Precision Clean, FlossAction, TriZone.
Fakat ben piyasada Dual Clean ve PowerTip başlıklarını hiç görmedim. Genelde CrossAction, 3D White, TriZone ve Sensi Ultrathin görmüştüm.

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Sitede yer alan bilgiye göre:
Oral-B PRO 2, 2000 şarj edilebilir diş fırçası şu yedek diş fırçası başlıkları ile uyumludur: CrossAction, 3D White, Sensi Ultrathin, Precision Clean, FlossAction, TriZone, Dual Clean, PowerTip.
Oral-B Pro 750, şu diş fırçası yedek başlıkları ile uyumludur: CrossAction, 3D White, Sensi Ultrathin, Precision Clean, FlossAction, TriZone.
Fakat ben piyasada Dual Clean ve PowerTip başlıklarını hiç görmedim. Genelde CrossAction, 3D White, TriZone ve Sensi Ultrathin görmüştüm.

Gerçekten çok teşekkür ederim, Allah razı olsun baya bilgilendim :)

kaanmtlr

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Gerçekten çok teşekkür ederim, Allah razı olsun baya bilgilendim :)
Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :) Yarın Oral-B ile görüşüp bir bayilik alayım bari adamların o kadar reklamını yaptım :D Şaka bir yana gerçekten çok iyiler. Bu arada Oral-B'nin elektrikli diş fırçalarını da Braun üretiyor. Makinesi Braun'a ait.

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :) Yarın Oral-B ile görüşüp bir bayilik alayım bari adamların o kadar reklamını yaptım :D Şaka bir yana gerçekten çok iyiler. Bu arada Oral-B'nin elektrikli diş fırçalarını da Braun üretiyor. Makinesi Braun'a ait.

Aç bayiilik, ilk müşterin ben. :D Evet baya iyiler, herkes "önceden diş fırçalamıyormuşuz" diyor :D

kaanmtlr

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Aç bayiilik, ilk müşterin ben. :D Evet baya iyiler, herkes "önceden diş fırçalamıyormuşuz" diyor :D
Tamamdır açtığımda haber veririm :D Ama ben satıcı olursam Genius'u almaya ikna ederim gibi :D
Gerçekten öyle normal diş fırçalarıyla karşılaştırdığımda çok çok üstün bir temizlik sunuyor.

Son düzenleme: