Yardım Google chrome arkaplanda çok fazla şarj tüketiyor

mutant39

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Merhaba arkadaşlar google chrome arkaplanda çok fazla şarj tüketiyor. Telefon pil kullanımına baktığımda chrome ortalama 3 dk aktif olarak kullanılmış gözükse de arkaplanda 1500 mah kadar pil tüketiyor. Bu genel bir sorun mu benim başıma gelen bir sorun mu acaba ?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba arkadaşlar google chrome arkaplanda çok fazla şarj tüketiyor. Telefon pil kullanımına baktığımda chrome ortalama 3 dk aktif olarak kullanılmış gözükse de arkaplanda 1500 mah kadar pil tüketiyor. Bu genel bir sorun mu benim başıma gelen bir sorun mu acaba ?
Arka planda çalışmasını engelleyin ön belleği ve verilerinizi siliniz durdurmaya zorlayınız.
Başka browser kullanınız.

Play store'den kesinlikle güncellemeyiniz .
Hatta yanlış la basma ihtimalini ortadan kaldırmak için ana ekranda n gizleyiniz.

Chrome çok yer kaplar çğnkü arkaplanda veri toplamaya devam eden bir browser kullanmamanızı tavsiye ederim.

Upvote 0

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Cihaz
A15
Merhaba @mutant39

Chrome uygulamasi arka planda hep tarama yaptigi icin google chrome basit mod kullanin ve her ciktinizda sekmeleri kapatiniz.

Baska bir cözum ise opera tarayicini öneririm sizlere.

Upvote 0

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Devre dışı bırakabiliyorsanız bırakın uyutsanızda uyanmaya devam edecektir.
Gerçi bende böyle sorun olmamıştı...
Güncelleme hatalı yüklenmiş de olabilir.
Güncellemeleri kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilirsiniz. yada Güncellemelerini kaldırınız hiç güncellemeden kullanabilirsiniz.
Sonuçlarını bildiriniz iyi forumlar.

Upvote 0

mutant39

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Merhabalar herkese teşekkürler güncellemeleri kaldırdım, chromedan durmaya zorla diyerek bir daha chromeya girmedim ve opera indirdim. Şuanlık her şey düzgün gözüküyor herkese tekrardan teşekkürler.

Upvote 0

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Cihaz
A15
Merhabalar herkese teşekkürler güncellemeleri kaldırdım, chromedan durmaya zorla diyerek bir daha chromeya girmedim ve opera indirdim. Şuanlık her şey düzgün gözüküyor herkese tekrardan teşekkürler.
Rica ederim size her konuda yardimci olacagiz istediginiz zaman 24 saat
Iyi geceler dilerim efendim sizlere saglicikla kalin.

Upvote 0

Katras

Taze Üye
Üye
Cihaz
Diğer
A74 modelini kullanıyorum sanırım son sistem güncellemesinden sonra chorome aşırı şarj tüketiyor. Durdurma yaptım google aramadan sonra aktif olup yine çalışıyor veya bir şekilde yine çalışıp şarjı emiyor.Güncelleme kaldırma denedim olmuyor.
Müdahale etmek yine bir nebze düşürüyor aynı telefonu kullanan bir arkadaşta pil kullanımı %85 lerde.
İşin uzmanlarına soruyorum chorome yi kaldırmanın bir yolu var mı?

Upvote 0

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Cihaz
A15
A74 modelini kullanıyorum sanırım son sistem güncellemesinden sonra chorome aşırı şarj tüketiyor. Durdurma yaptım google aramadan sonra aktif olup yine çalışıyor veya bir şekilde yine çalışıp şarjı emiyor.Güncelleme kaldırma denedim olmuyor.
Müdahale etmek yine bir nebze düşürüyor aynı telefonu kullanan bir arkadaşta pil kullanımı %85 lerde.
İşin uzmanlarına soruyorum chorome yi kaldırmanın bir yolu var mı?
devre disi birakabilirsiniz sadece

Upvote 0