Instagram 48mp sorunu

GaKKoS23

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba arkadaşlar

48mp ile çektiğim fotoğrafları Instagram hikaye ya da post olarak paylaşmak istediğim zaman fotoğrafı yayımladığım görseldeki gibi paylaşmayıp sadece köşelerini falan yani sanki fotoğrafın bir köşesini kırpıp yayınlıyor

Ne denedi isem çözemedim

Bu sorunu yaşayan var mı ?

smtyntm

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 3
Sorun Instagram kaynaklı. Instagram kaynaklı bir olay için markalar mı çözüm arasın? İlla böyle bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız iPhone 11 Pro Max alabilirsiniz.
bence yanlış fikir. sorun instagram kaynaklı olabilir ama sorun yaşayan markanın bir baskısı yaptırımı olmalı. derhal yazılımla veya nasıl düzeltilecekse çözüm olmalı. sonuta 4.200 TL para veriliyor. çoğu telefon kamerası için, sosyal medyası icin var insanlarda. Benim diğer telefonum s10+ ayrıca . iphone 11 pro max tavsiyenide komik buluyorum. 2.000 TL lik bir telefon bile alsam sorun yaşamamam gerekiyor bu konularda. telefonun kamerasını eleştiriyor olsak neyse, pilini eleştirsek neyse. sorun tamamen yazılımsal ve oppo ile akalalı. instagram a ayak uyduracak olmak zorundalar. o kadar arge vs yazılım testleri yapiliyor.
Mesajlar birleştirildi:

yani demek istediğim en boy oranını tabiki değiştirmeyecek ama bunu programa entegre edip bir işlem yapiliyorsa yazılım konuşur burada diye düşünüyorum.

Upvote 0

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Evet yazılımsal bir sorun, ancak İnstagram yazılımıyla alakalı bir sorun bu. Oppo 3000 x 4000 boyutundaki veya 48MP olan 6000 x 8000 boyutunu nasıl azaltabilir acaba?
Evet çözüm yolu var, kamera ayarlarından fotoğraf boyutunu 16x9 yapın çektiğiniz gibi atın İnstagrama sorun yaşamadan.
4x3 desteği için İnstagram harekete geçmeli.

Upvote 0
W

wittroc

Guest
bence yanlış fikir. sorun instagram kaynaklı olabilir ama sorun yaşayan markanın bir baskısı yaptırımı olmalı. derhal yazılımla veya nasıl düzeltilecekse çözüm olmalı. sonuta 4.200 TL para veriliyor. çoğu telefon kamerası için, sosyal medyası icin var insanlarda. Benim diğer telefonum s10+ ayrıca . iphone 11 pro max tavsiyenide komik buluyorum. 2.000 TL lik bir telefon bile alsam sorun yaşamamam gerekiyor bu konularda. telefonun kamerasını eleştiriyor olsak neyse, pilini eleştirsek neyse. sorun tamamen yazılımsal ve oppo ile akalalı. instagram a ayak uyduracak olmak zorundalar. o kadar arge vs yazılım testleri yapiliyor.
Mesajlar birleştirildi:

yani demek istediğim en boy oranını tabiki değiştirmeyecek ama bunu programa entegre edip bir işlem yapiliyorsa yazılım konuşur burada diye düşünüyorum.
Sorunun Instagram kaynaklı olduğu bariz şekilde belli. Sadece Oppo'dan kaynaklı değil, çoğu cihazda görülen bir sorun. Açıkçası Instagram'ın üzerine baskı yapılmasının çözüm olacağını sanmıyorum. Siz de biliyorsunuz ki Instagram'da fixlenmesi gereken onlarca sorun var. Hikaye sorunu, keşfet yüklenmeme sorunu, DM yüklenmeme sorunu gibi büyük sorunlar var. Bunlara çözüm getiremeyen Instagram, bunun için pek de bir şey yapmaz.

Upvote 0

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Mesajlar birleştirildi:

Uygulama isletim sistemi entegrasyonunu uzun uzun anlatıp kafa açmak istemiyorum ama bir infrastructure (altyapı) üzerinde çalışacak bir application / applet (uygulama) yapıyorsanız altyapının gereksinimlerini ve sınırlarını baz alırsınız. Bir inşaata pencere üretecekseniz, bırakılan pencere bosluğu kadar bir üretim yaparsınız. 160x90 pencere var bende bunu takarım, müteahhitle konuşun duvarları yandan daraltsın diyemezsiniz! Mantıksızdır çünkü.

Youtube farklı çözünürlükteki (dolayısıyla en:boy oranı farklı) ekranlarda içeriği dynamic content ile çözüyor. Hiçbir markanın baskısına da gerek yok bunu yapması için. Gereksinimler değişiyor çünkü.

Oppo ne yapsın? Kurduğunuz mantık hatalı... Dolayısıyla serzenişinizin de bir anlamı olamıyor.

Oppo ortağı, yöneticisi değilim. Babamın malı da değil. Ama uygulama geliştiricisinin inadı yüzünden tutup da marka müşterisinin arkasında durmuyor demek pek akıl kârı değil.

Son düzenleme:
Upvote 0

GaKKoS23

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar benim YouTube attığım sorunu nasıl çözeriz :)

Her oppo reno2z de olmadığına göre sorun nedir

Upvote 0

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar benim YouTube attığım sorunu nasıl çözeriz :)

Her oppo reno2z de olmadığına göre sorun nedir
Sizin ve sizin yasadığinıza benzer sorun yaşayanların, instagram'dam çok Android System Webview kaynaklı bir sorun yaşadığını düşünüyorum.

Güncellemesi mevcutsa play üzerinde güncellemenizi öneririm. Son güncelleme yayınlanma tarihi 15 Haziran olarak görünüyor.

Diğer taraftan ColorOS'nin (özellikle 7'den sonra) çok agresif bir düşük güç kullanım planlaması göze çarpıyor. Ekran üzeri parmak izi okuyucusunun rengini bile siyah beyaz yaptılar bunun için. İddiaları şu; ben 4000mAh pil ile 2 güne yakın günlük kullanım 10 saat ekran açık süresi sunarım.
Bu da optimize edilmemiş uygulamalarda lagging (gecikme) ve fps kaybı yaşatabiliyor. Bunun bug fix güncellemeleri ile orta yolunun bulunacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:
Upvote 0

smtyntm

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 3
Peki bu ön kameradaki bu sorun için baska hangi modellerde bu durum yaşanıyor? bildiğiniz varsa paylaşırmısınız
Mesajlar birleştirildi:

Uygulama isletim sistemi entegrasyonunu uzun uzun anlatıp kafa açmak istemiyorum ama bir infrastructure (altyapı) üzerinde çalışacak bir application / applet (uygulama) yapıyorsanız altyapının gereksinimlerini ve sınırlarını baz alırsınız. Bir inşaata pencere üretecekseniz, bırakılan pencere bosluğu kadar bir üretim yaparsınız. 160x90 pencere var bende bunu takarım, müteahhitle konuşun duvarları yandan daraltsın diyemezsiniz! Mantıksızdır çünkü.

Youtube farklı çözünürlükteki (dolayısıyla en:boy oranı farklı) ekranlarda içeriği dynamic content ile çözüyor. Hiçbir markanın baskısına da gerek yok bunu yapması için. Gereksinimler değişiyor çünkü.

Oppo ne yapsın? Kurduğunuz mantık hatalı... Dolayısıyla serzenişinizin de bir anlamı olamıyor.

Oppo ortağı, yöneticisi değilim. Babamın malı da değil. Ama uygulama geliştiricisinin inadı yüzünden tutup da marka müşterisinin arkasında durmuyor demek pek akıl kârı değil.

evet kısmen katılıyorum. pencere boşluğuna göre pencere üretilecek kısmı tartısılır. günümüz koşulları nasıl değişiyorsa pencere boşluğu da değişkene ayak uydurmalı. ne bilim akıllı pencere filan yapsın yani .. :) dediginiz gibi konu uzun. benim demek istediğim bu durum yaşanıyorsa bir acıklama yapılmalı diyorum.
ona kalmısken o kadar problem varki buna sıra gelirmi diyorsunuz sanırım.. İnşallah gelir.

Upvote 0

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Peki bu ön kameradaki bu sorun için baska hangi modellerde bu durum yaşanıyor? bildiğiniz varsa paylaşırmısınız
Mesajlar birleştirildi:

evet kısmen katılıyorum. pencere boşluğuna göre pencere üretilecek kısmı tartısılır. günümüz koşulları nasıl değişiyorsa pencere boşluğu da değişkene ayak uydurmalı. ne bilim akıllı pencere filan yapsın yani .. :) dediginiz gibi konu uzun. benim demek istediğim bu durum yaşanıyorsa bir acıklama yapılmalı diyorum.
ona kalmısken o kadar problem varki buna sıra gelirmi diyorsunuz sanırım.. İnşallah gelir.
10 kamerayı da 4:3 - ful frame ya da 16:9 çerçeve ebadında çalıştırabiliyorsunuz. Ön kameraya geçip sağ üstteki 3 çizgiyle çekim ayarlarına geçerek ulaşabilirsiniz.
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Konuyu hala anlamamışsınız, akıllı pencereyi (dynamic content) implamente edecek olan donanım üreticisi (mimar/müteahhit değil) uygulama geliştiricisi (pencere üreticisi)

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-20-10-39-59-46.jpg
    Screenshot_2020-07-20-10-39-59-46.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Upvote 0

smtyntm

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 3
10 kamerayı da 4:3 - ful frame ya da 16:9 çerçeve ebadında çalıştırabiliyorsunuz. Ön kameraya geçip sağ üstteki 3 çizgiyle çekim ayarlarına geçerek ulaşabilirsiniz.

----------

arkadasım ben ön kamerada hangi modda çekersem çekeyim 4:3 16:9 farketmiyor. insg hikaye attıgımda taşıyor, %80 sol üst köşeye zoom yaparak atıyor.

Upvote 0