Yardım Kararsız ekran

Tutkumru

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Reno 4 lite kulkanıyorum.
Ekran için seçtiğim stil uygulamalara girip çıktıkça bir sebepten degişiyor ve başka bir ekrana dönüşüyor yukarı çekme hareketiyle yine sectiğim stile dönüyor .. ekran kaydı eklemeye calıştım ama olmuyor . foruma ekran kaydı eklenebiliyor mu onu bilmiyorum ekleyebilsem bu sinir bozucu durumu daha net anlatabilirim. Bunu cözebilecek bir yol var mıdır?

Tutkumru

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
resim durumun anlaşılırlığını çok sağlamayacak ama yükledim yinede
Mesajlar birleştirildi:

bu iki ekran arasında gidip geliyor her uygulamaya girip çıktığımda

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-02-21-10-55-53-18.jpg
    Screenshot_2021-02-21-10-55-53-18.jpg
    981.4 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_2021-02-21-10-56-58-59.jpg
    Screenshot_2021-02-21-10-56-58-59.jpg
    976.2 KB · Görüntüleme: 15
Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
resim durumun anlaşılırlığını çok sağlamayacak ama yükledim yinede
Mesajlar birleştirildi:

bu iki ekran arasında gidip geliyor her uygulamaya girip çıktığımda
Siz simge stillerinden bahsediyorsunuz sanırım yanılıyormuyum acaba?
Mesajlar birleştirildi:

Ayarlar>ana ekran ve duvar kağıdı>simge stilini ayarla>buradan özel olanı seçiniz ve alt bölümden isdediğiniz gibi şekillendiriniz.

Upvote 0

Tutkumru

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Siz simge stillerinden bahsediyorsunuz sanırım yanılıyormuyum acaba?
Mesajlar birleştirildi:

Ayarlar>ana ekran ve duvar kağıdı>simge stilini ayarla>buradan özel olanı seçiniz ve alt bölümden isdediğiniz gibi şekillendiriniz.
Hayır simge stili değil olay. iki resimde bakın uygulamaların yerleşimleri ve sayfadaki öncelikli kullanmak istediğim uygulamalar bile farklı

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Hayır simge stili değil olay. iki resimde bakın uygulamaların yerleşimleri ve sayfadaki öncelikli kullanmak istediğim uygulamalar bile farklı
Simgeler maalesef yerleri değişilemiyor kendisi düzenliyor harf sırasına göre.
Bir de şunu deneyiniz ayarlar> ana ekran ve duvar kağıdı> ana ekran düzenini kilitle var onu kapatınız.
Mesajlar birleştirildi:

Bir de şunu deneyiniz ayarlar> ana ekran ve duvar kağıdı> ana ekran düzenini kilitle var onu kapatınız.
Simgeleri otomatik doldurma var onuda kapatınız lütfen ana ekranda o zaman hareket ettirebilirsiniz. Ana ekranda sadece ama.

Sizin ekran görüntünüzde en son ayarları yaparsanız simgelerin yerini değişebilirsiniz , daire içine aldığım kısım akıllı asistandır kullanmıyorsanız kapatmanız şarj açısından faydası olacaktır çünkü sürekli aktif olduğu için pil tüketimi sağlar.

Ekli dosyalar

• upload_2021_02_21_11_25_25_562.jpg
    upload_2021_02_21_11_25_25_562.jpg
    297.1 KB · Görüntüleme: 12
  • upload_2021_02_21_11_29_43_960.jpg
    upload_2021_02_21_11_29_43_960.jpg
    336.3 KB · Görüntüleme: 13
  • upload_2021_02_21_11_44_45_124.jpg
    upload_2021_02_21_11_44_45_124.jpg
    704 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Akıllı asistanı kullanmıyorsanız
Ayarlar> akıllı hizmetler>akıllı asistanı kapatınız

Upvote 0

Tutkumru

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Ki o
Mesajlar birleştirildi:

Simgeleri otomatik doldurma var onuda kapatınız lütfen ana ekranda o zaman hareket ettirebilirsiniz. Ana ekranda sadece ama.
Bunlarda cözmedi sorunu. Zaten simgeleri hareket ettiriyorum. Onda bir sorun yok kullanacağım şekilde ana ekranımı ayarlıyorum bir uygulamaya giriyorum Çıktığımda tekrar farklı bir ekranla karşılaşıyorum yani Problem bir uygulamaya girip çıktıktan sonra benim ayarladığım gibi kalmıyor olması

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Ki o
Bunlarda cözmedi sorunu. Zaten simgeleri hareket ettiriyorum. Onda bir sorun yok kullanacağım şekilde ana ekranımı ayarlıyorum bir uygulamaya giriyorum Çıktığımda tekrar farklı bir ekranla karşılaşıyorum yani Problem bir uygulamaya girip çıktıktan sonra benim ayarladığım gibi kalmıyor olması
İsterseniz güncelleme yapınız belki yazılımsal sorun olabilir, yada arkadaşlardan aynı sorun yaşayan varsa yazmasını beklemeliyiz,ayarlarda otomatik ekran değişimi diye bir bölüm var mı acaba o işaretli olabilir mi.başka ne olabilir diye düşünüyorum ama.
Mesajlar birleştirildi:

Simge stil bölümünün ekran görüntüsü atarmısınız rica etsem

Upvote 0

Tutkumru

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Elif hanım tesekkür ederim ilginiz için ama farklı şeylerden bahsediyoruz sanırım . sarj akıllı asistan simge ayarı gibi bir sıkıntıdan bajsetmiyorum onlarla ilgili bir degişiklik de yapmamıştım zaten . bir gün sarjım tamamen bitti actığımda bu kendi kafasına göre değişen ekranla karşı karşıya kaldım. Ve dediğim gibi ekran resmi durumu anlatmakta yetersiz kalıyor ve problem farklı algılanıyor. Ekran kaydı yükleyebilceğim bir başka oppo platformuna da durumu anlatayım sanırım o zaman daha net anlatabilirim olayı

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Elif hanım tesekkür ederim ilginiz için ama farklı şeylerden bahsediyoruz sanırım . sarj akıllı asistan simge ayarı gibi bir sıkıntıdan bajsetmiyorum onlarla ilgili bir degişiklik de yapmamıştım zaten . bir gün sarjım tamamen bitti actığımda bu kendi kafasına göre değişen ekranla karşı karşıya kaldım. Ve dediğim gibi ekran resmi durumu anlatmakta yetersiz kalıyor ve problem farklı algılanıyor. Ekran kaydı yükleyebilceğim bir başka oppo platformuna da durumu anlatayım sanırım o zaman daha net anlatabilirim olayı
Rica ederim,Sorununuzu anladım hanımefendi ben şarj olayındanda muzdarip olduğunuz için sadece öneri olarak söyledim onu sorununuz her uygulama giriş çıkışta stil değişimine uğramış olaması konumuz bu anlıyorum sizi ve size yardımcı olmak istiyorum
Mesajlar birleştirildi:

Rica ederim,Sorununuzu anladım hanımefendi ben şarj olayındanda muzdarip olduğunuz için sadece öneri olarak söyledim onu sorununuz her uygulama giriş çıkışta stil değişimine uğramış olaması konumuz bu anlıyorum sizi ve size yardımcı olmak istiyorum
Simge stil bölümğnün ekran görüntüsü atarmısınız yada fabrika ayarlarından sadece sistem olanı seçin fabrika ayarlarına döndürün isterseniz.

Son düzenleme:
Upvote 0