Kırmızı Nokta Bildirimi Hk.

muratovsky

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Merhaba,

Bazı uygulamalarda mesaj geldiğinde bildirim sayısı çıkarken bazılarında sadece kırmızı nokta çıkıyor.
Bildirim merkezine girdiğimde de bunu değiştiremedim, kapatıp açma seçeneği yok bildirimi tamamen sayı olarak yapmak istiyorum, kırmızı nokta olmasın yani bunun hakkında bilgisi olan var mı?

Cihaz: Reno4 Lite
Arayüz: Coloros 7.2
Yazılım: Android 10

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Eğer bildirim gelirse rakam yaptıysanız rakam gelir, eğerki otomatik güncelleme yapıyorsa telefon o yeni güncelleme olduğu bilgisi kırmızı nokta olarak gelir, manuel olarakda güncelleme yaparsanız güncelleme sonrası o ikonun üzerinde yine kırmızı noktayı görürsünüz.yani o güncelleme olduğu bilgisi.

Upvote 0

Alig

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 3 Pro
Son güncelleme ile ilgili bir durum ve şöyle işliyor mesaj posta gibi iletişim gerektiren uygulamalar da sayı diğer uygulamalarda nokta olarak görünüyor uygulamalar ile bunu çözebilirsin

Upvote 0

muratovsky

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Google play den uygulamaari yukledigimde ve bildirim ayarlarina girdigimde bazilarinda sayi rozeti bulunuyorken bazilarinda ise bu bulunmuyor yukarda ekran goruntusunu paylastim. Sayi rozeti olmayanlarda zaten bildirim gelince sayi cikmiyor.

Whatsapp, facebook, twitter, instagramda sayi rozeti varken skype, gmail, telegram, teams, linkedin'de yok.

Ayarlar bildirim merkezin ayarlarinda malesef kirmizi noktayi sayiya dondurecek ayar yok, guncelleme ile yok sanirim sanki uygulamalara onceden belirlenmia gibi bu secenek.

Son olarak skypedan veya telegramdan mesaj geldiginse bende kirmizi nokta ile bildirim geldigi belli olurken diger android telefonlarda sayi cikiyor, mesaj sayisi...
Mesajlar birleştirildi:

Son güncelleme ile ilgili bir durum ve şöyle işliyor mesaj posta gibi iletişim gerektiren uygulamalar da sayı diğer uygulamalarda nokta olarak görünüyor uygulamalar ile bunu çözebilirsin
Evet sanirim boyle bir durum var.

Upvote 0