Yardım Oppo A15 APK indirilen uygulamalar silinmiyor

Hamit Özgün

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A15
Merhaba arkadaşlar,...
Yani ne diyeceğimi bilmiyorum daha, bu telefon markası ne durumda çözemedim. APK uygulamalarını Silemiyorum telefondan, lütfen yardımınıza ihtiyacım var gerçekten. Müşteri teknik sevisine bir yağmur damlası kadar güvenim kalmadı. Şahsi ürüne güvenim kalmadı. Oppo gerçekten kendine sahip çıksın oppo cihazı öylesine güvensiz ki bütün banka uygulamalarını sildim telefondan. Başkalarının eline geçer diye. Bu saatten sonra bu ürünü hiç kimseye tavsiyede bulunmam Oppo çöplük yeni çıkan ürünü bedava verseler çöpe atarım bu seviyeye geldi. Güvensiz telefon.

kates1905

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Rahat olmasını dilerim. Gerek kalmadı birazdan yeni telefon almaya gideceğim. Ve bu Oppo cihazını çöpe atacağım. Hediye vermeye çekiniyorum sonra arkadan bin türlü laf yerim diye. Kala kala bunu mu laik gördün diye laflar iletirler oppo sayesinde. Neyse.. yine de teşekkür ederim vermiş olduğunuz yorumlara, tâbi ki çözüm yolu olmadığı hâlde. Sizinle alâkalı değil lütfen yanlış anlamayın sizi suçlayan da yok, sorumluluğu almayan Oppo bunun sorumlusu. Tabii ki sorumluluğu üstlenmeyen "Oppo" ya burdan teşekkür ederim. Devam etsinler böyle.
Hamit abi öncelikle yeni telefon alacaksan sana birkaç öneride bulunmak istiyorum. Senin profilinde ki bir müşterinin Apple cihaz kullanması gerektiğini düşünüyorum. Nedeni de şu ki, senin teknik servis/onarım talebini karşılayabilecek bir firma var dünya üzerinde oda Apple. Onarım yerine cihaz değişimi hizmetini şirket politikası olarak taahhüt eden başka teknoloji şirketi yok. 1300 ABD doları verirsin. Sonra çemkirmene gerek kalmadan yeni cihazını adresine kargo yaparlar.
Kimseyi kırmadan konuşmaya çalışıyorum. Ama 300 yada 600 dolar neyse verip te yaşadığın bir problem de bana yeni cihaz vereceksin diye çemkiremezsin kusura bakma. Biz burda 200 dolarlık cihaza vergisiyle osuyla busuyla 2 asgari ücret veriyoruz. Fakat ülke sınırları dışına çıktığında AB ülkelerinde aynı telefonu 1 günlük garsonluk ücretine alabiliyorsun.
Dolayısıyla kusura bakmayacaksın. Ya 1300 dolar vereceksin yada tüm dünyaya milyonlarca telefon satan teknoloji devi şirketi buralarda karalamayacaksın. Öyle bi konuşuyosun ki General Mobile yada Vestel değil ki abi Oppo. Her sene sıralamaya giren küresel bir şirket.
Tane tane anlattım bak. Ne kadar para o kadar köfte.
Mesajlar birleştirildi:

Merhaba,... Markayı kötülemek mi??? Ne yönden iyi bir performansını gördüm ki sanki.
1. Ekran resmi çekmek çalışmıyor.
2. (SIM KARTI) telefondan Sim kartına numaralarını kayıt etmek istiyorum, Sim kartı mevcut değil belirtisi geliyor. Mevcut değil ise nasıl arıya biliyorum. (Saçmalık)
3. APK uygulamalarını Silemiyorum
4. 64 GB hafıza kartı bulamıyor, hâlbuki ki Kart takılı
5. Ekran tuşlarına kaç kere basmam gerek ki, devam edeyim diye.......
..... Kaç kes aradım Oppo müşteri hizmetlerini, havalı havalı, çok bilmiş Ego konuşmaları sanki dünya markasıyla konuşuyormuşum gibi tripli konuşmalar. Gönderin telefonu bakalım diyor. Bana Telefon 7/24 lazım ama umursamadı kadın. Kötülemeiyorum her şey ortada. O kadar müşterisini düşünüyor ise, göndersinler sıfır telefon, göndereyim bozuk telefonu. Markayı omuzumda taşırım, güven veririm. Müşterisini düşünen tek şirket yayarım dünyaya... Ama maalesef
Mesajlar birleştirildi:

Ne dandirisi ya... bundan dandirisi mi... Sadece o sıkıntı değil...
Al buyur, görelim marifetliğini.
2. (SIM KARTI) telefondan Sim kartına numaralarını kayıt etmek istiyorum, Sim kartı mevcut değil belirtisi geliyor. Mevcut değil ise nasıl arıya biliyorum. (Saçmalık)

Upvote 0

Astronotarda

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Realme
SD card, USB vb harici aygıtlara gerek yok ki artık. Bu tür depolama gerektiren verilerimin hepsini Google hesabıma yedekliyorum uzun yıllardır Google Drive yada Microsoft benzeri güvenilir firmaların cloud hizmetleri ni kullanmanızı önerim. Hem çok farklı formatlar da depolama imkanı hem de kişisel verilerinizi tutmanız için gerekli depolama alanını ücretsiz olarak sağlıyorlar.
Ben zaten Google hesabıma yedekliyorum rutin olarak. Bunu yukarıda bana "ben zaten biliyorum" diye trip atan arkadaşa yazın :).

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Hamit abi öncelikle yeni telefon alacaksan sana birkaç öneride bulunmak istiyorum. Senin profilinde ki bir müşterinin Apple cihaz kullanması gerektiğini düşünüyorum. Nedeni de şu ki, senin teknik servis/onarım talebini karşılayabilecek bir firma var dünya üzerinde oda Apple. Onarım yerine cihaz değişimi hizmetini şirket politikası olarak taahhüt eden başka teknoloji şirketi yok. 1300 ABD doları verirsin. Sonra çemkirmene gerek kalmadan yeni cihazını adresine kargo yaparlar.
Kimseyi kırmadan konuşmaya çalışıyorum. Ama 300 yada 600 dolar neyse verip te yaşadığın bir problem de bana yeni cihaz vereceksin diye çemkiremezsin kusura bakma. Biz burda 200 dolarlık cihaza vergisiyle osuyla busuyla 2 asgari ücret veriyoruz. Fakat ülke sınırları dışına çıktığında AB ülkelerinde aynı telefonu 1 günlük garsonluk ücretine alabiliyorsun.
Dolayısıyla kusura bakmayacaksın. Ya 1300 dolar vereceksin yada tüm dünyaya milyonlarca telefon satan teknoloji devi şirketi buralarda karalamayacaksın. Öyle bi konuşuyosun ki General Mobile yada Vestel değil ki abi Oppo. Her sene sıralamaya giren küresel bir şirket.
Tane tane anlattım bak. Ne kadar para o kadar köfte.
Mesajlar birleştirildi:
Daha uygun uslup kullanalım lütfen çemkirme falan olmuyor yani.

Upvote 0

kates1905

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Merhaba,... Markayı kötülemek mi??? Ne yönden iyi bir performansını gördüm ki sanki.
..... Kaç kes aradım Oppo müşteri hizmetlerini, havalı havalı, çok bilmiş Ego konuşmaları sanki dünya markasıyla konuşuyormuşum gibi tripli konuşmalar. Gönderin telefonu bakalım diyor. Bana Telefon 7/24 lazım ama umursamadı kadın. Kötülemeiyorum her şey ortada. O kadar müşterisini düşünüyor ise, göndersinler sıfır telefon, göndereyim bozuk telefonu. Markayı omuzumda taşırım, güven veririm. Müşterisini düşünen tek şirket yayarım dünyaya... Ama maalesef
Mesajlar birleştirildi:

Ne dandirisi ya... bundan dandirisi mi... Sadece o sıkıntı değil...
Al buyur, görelim marifetliğini.
Abi yazdığın bu problemlerin bazıları telefon ayarlarından bazıları da çok basit teknik destek ile çözülebilir şeyler. Etrafında görece genç teknoloji ile arası iyi bir tanıdığın varsa sana yardımcı olacaktır.
Senin problemin çözülemez değil aslında abi, yaşadığın sorunu makul bir şekilde karşı tarafa anlatamıyorsun.

Upvote 0

Astronotarda

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Realme
Abi yazdığın bu problemlerin bazıları telefon ayarlarından bazıları da çok basit teknik destek ile çözülebilir şeyler. Etrafında görece genç teknoloji ile arası iyi bir tanıdığın varsa sana yardımcı olacaktır.
Senin problemin çözülemez değil aslında abi, yaşadığın sorunu makul bir şekilde karşı tarafa anlatamıyorsun.
Bana üstte nasıl kabaca yazdığına bakarak, ben söyleyebilirim ki müşteri hizmetlerine bu tavrını yansıtmışsa yardım etmemekte gayet haklılarmış.

Upvote 0

kates1905

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Ben zaten Google hesabıma yedekliyorum rutin olarak. Bunu yukarıda bana "ben zaten biliyorum" diye trip atan arkadaşa yazın :).
Yanlış alıntı yapmış olabilirim. Neyse bilgi bilgidir. İhtiyacı olan alır burdan :) Bu zamanda kimse demesin ki ben bilmiyorum. İşine gelen herşeyi öğreniyor. Benim babam bile öğrendiyse herkes öğrenebilir. Ayrıca öğrenmeye ihtiyacı olan insan millete çemkirerek hiç birşey alamaz. Doğru düzgün birşey sorana bilgim ve imkânım dahilinde yardımcı olurum. Ama bazıları gibi car car yardım istenmez :)
Mesajlar birleştirildi:

Bana üstte nasıl kabaca yazdığına bakarak, ben söyleyebilirim ki müşteri hizmetlerine bu tavrını yansıtmışsa yardım etmemekte gayet haklılarmış.
Yani empati yapmak lazım. İşleri kolay değil. Call Center destek hattı hele çok zor. Onlar tabiki iş etiği ve sözleşme gereği her durumda alttan almak zorundalar. Ancak bunu fırsata çevirip üste çıkılmamalı. Her yerde her zaman empati. Forumda da :)

Upvote 0

Deryadeniz907

Ordinaryüs
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 5 Lite
Hamit isimli üye arkadaş hani sen oppo telefonunu çöpe atıp hemen gidip yeni telefon alıyordun zamanını bu foruma harcama bence opponu atabiliyorsan at çöpe (tabi lafta değilse) hem kendinin hem buradaki forumdaşların zamanını boşa harcama yukarıdaki arkadaşın dediği gibi iphone telefon gider sana ne kadar ekmek o kadar köfte

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Farkında mısınız bilmiyorum, ama arkadaş siz gelmeden önce ben "Uygulama adlarını söyler misiniz" dediğimde bana çemkiriyordu. Bu arkadaş az bile söylemiş. Bence yanlış kişinin üstüne gidiyorsunuz moderatör hanım.
Uslup olarak direkt çemkirme dememeliyiz omzaman karşı tarafa söz hakkı doğar oda kötü söz sarf eder uyarıyorum , tartışabiliriz ama hakaret edebilşr anlamına gelmiyor. Karşı taraf konuşma tarzı kibar olmayabilir ama bu ona üstüne koyarak karşılık verme hakkı doğurmaz konuşması hakaret içermediği sürece

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Farkında mısınız bilmiyorum, ama arkadaş siz gelmeden önce ben "Uygulama adlarını söyler misiniz" dediğimde bana çemkiriyordu. Bu arkadaş az bile söylemiş. Bence yanlış kişinin üstüne gidiyorsunuz moderatör hanım.
Üstüne gitmiyorum aksine kibarca uyarıyorum , yeni tartışmalara mahal vermemek adına , yoksa farklı kelimeler seçilerek eleştiri yapılabilir sizde takdir ederseniz.

Upvote 0