Tartışma Oppo A74 cihazımı KVK servise verdim. Gelişmeler...

14Mert14

Yazar Üye
Banlandı
Üye
Cihaz
A74
ColorOS 11.1 Aralık güvenlik yaması olan sürümle geldi, şuan nisan 2022 güvenlik yaması güncellemesi var ColorOS 11.1 Dün verdim bugun aldım cihazı. Tüm bilgiler gidiyor.
Mesajlar birleştirildi:

Ankara Kızılay KVK servisine verdim ben. Diğer illerde de mevcut, araştırınız.
Telefonu aldigimiz yere vermiyormuyduk benmi yanlis biliyorum

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
İlk aldığım halden bile hızlı diyebilirim böyle bir şey yok gençleştim şuan resmen :D şikayetlerim yukarıda ya zaten.
Mesajlar birleştirildi:

ColorOS 13 genel anlamda ColorOS 12.1 den çok daha hızlıydı fakat yine bu problemleri ColorOS 13 de de yaşadım, bir çözüm olmadı yani. Şimdi güncellersem yine mi aynı olur diye düşünüyorum.
Bencede olabilir o bakımdan riske atmayınız gidebildiği kadar kullanın derim

teomanonal

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Cihaz gözüme çok eski gözükmese iyi aslında ama ColorOS 13 e alışınca garip geliyor :D biraz kullanayım, duruma göre güncellerim.
Aynen, COS nokia tuşlu telefonlar gibi bir arayüze sahipti, COS 13 ile makine görsel açıdan bayağı bir güzelleşti. Burada sorulması gereken, batarya performansı mı, arayüz mü? Reno 5 Lite'da, A74 belirtilen sorunların hiçbirini yaşamadım şahsen. Her güncelleme sonrası hard reset atarak kullandım makinemi. Ancak, A74 için bir şey diyemiyeceğim. Ha, aynı sorunlar bende de olsa idi eğer, güncellemeyi hiç düşünmezdim...

isikeren06

Yardımsever
Banlandı
Cihaz
A74
Aynen, COS nokia tuşlu telefonlar gibi bir arayüze sahipti, COS 13 ile makine görsel açıdan bayağı bir güzelleşti. Burada sorulması gereken, batarya performansı mı, arayüz mü? Reno 5 Lite'da, A74 belirtilen sorunların hiçbirini yaşamadım şahsen. Her güncelleme sonrası hard reset atarak kullandım makinemi. Ancak, A74 için bir şey diyemiyeceğim. Ha, aynı sorunlar bende de olsa idi eğer, güncellemeyi hiç düşünmezdim...
Batarya performansının da kötüleşeceği kesin değil ki :D çünkü ColorOS 12.1 den 13 e geçince hiçbir değişiklik olmamıştı. Şimdi 13 e atlarsam bataryam da sıfır olduğundan pil konusunda bir sıkıntım olmaz diye düşünüyorum. Bir de ben öncesinde bu problemler eşiğinde hard reset atmadım hiç. Şimdi günceller hard reset atarsam sıkıntı olmayabilir diye düşünüyorum. Bilemiyorum. 12.1 den 13 e geçince cihazın hızlanmıştı. 13 güncellemesinin kötü oldupunu sanmıyorum ya. Kötü bir güncelleme olarak görmüyorum. Ha arayüz dışında hiçbir yenilik gelmedi orası ayrı :D

Astronotarda

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Realme
Batarya performansının da kötüleşeceği kesin değil ki :D çünkü ColorOS 12.1 den 13 e geçince hiçbir değişiklik olmamıştı. Şimdi 13 e atlarsam bataryam da sıfır olduğundan pil konusunda bir sıkıntım olmaz diye düşünüyorum. Bir de ben öncesinde bu problemler eşiğinde hard reset atmadım hiç. Şimdi günceller hard reset atarsam sıkıntı olmayabilir diye düşünüyorum. Bilemiyorum. 12.1 den 13 e geçince cihazın hızlanmıştı. 13 güncellemesinin kötü oldupunu sanmıyorum ya. Kötü bir güncelleme olarak görmüyorum. Ha arayüz dışında hiçbir yenilik gelmedi orası ayrı :D
FPS testi yapar mısınız bir?