Tartışma Oppo A74 cihazımı KVK servise verdim. Gelişmeler...

isikeren06

Yardımsever
Banlandı
Cihaz
A74
Yaklaşık 1.5 yıldır Oppo A74 marka cihaz kullanıyorum ve bu cihazdan yana yüzüm hiç gülmedi :) Cihazda video çekerken aşırı derecede takılma, donma ve kasma problemi var. Aldığım ilk günden beri. Ve ekran sürem "şuan" çok az. 3.5 4 saatten fazla alamıyorum. Pili kötü. Geçtiğimiz Kasım ayında yine aynı sıkıntılar çerçevesinde cihazımı servise teslim etmiştim, yazılım atılıp batarya değiştirilmişti ve sorunlar bir nebze de olsa çözülmüştü, özellikle pil sıfır olduğu için bayram etmiştim. Fakat aradan geçen 6 ay sonunda yine aynı sıkıntılar bu kez çok çok daha fazla olacak şekilde ortaya çıktı. Artık video çekerken hiçbir video takılmadan çekilmiyor, videoyu çekerken takılma gözükmese de kaydettiğimde video takıla takıla gidiyor. Veya 20 saniyelik video çekiyorsam tam yarısında olduğu gibi takılıp 5 saniye sonra devam ediyor, şaka gibi. Kamera'ya her girmek istediğimde cihaz can çekişiyor. Açıldığında ise fotoğraf çekmek istediğimde ya hiç çekemiyorum bildiğiniz çat diye siyah ekran çöküyor, yada açılırsa 10 20 kere art arda deklanşöre tıklama gerekiyor. Onda da 1 2 tane çekerse şansınıza bazen çekmiş gibi gözüküyor 10 dk sonra galeriye bakıyorum çekmemiş :D Kasmaktan fotoğraf dahi çekemez hale geldim. Bu anlattıklarım çoğunuza şaka gibi gelebilir fakat gerçekten tam olarak dediğim gibi ne eksik ne fazla. Telefon ile fotoğraf çekemez oldum. Anlık bir fotoğraf yakalamak istesem imkansız kameranın hazır hale gelmesi en aşağı 1 dakika. Rezillik yaşıyorum yani. Bir de pilim çok kötü, ilk aldığım zamanlar 11 saat ekran süresi almışlığım varken şimdi 4 saati geçemiyorum. Arada uçurum var. Bu sorunlar ışığında dün cihazımı KVK Ankara servisine teslim ettim ve dün baktığımda cihazınızda parça değişimi yapılacaktır, üreticiden parça bekleniyor diyordu. Bugün ise kalite kontrol onayı bekliyor diyor ve yüksek ihtimalle bugün teslim alacağım, personel öyle demişti. Hangi parça değişti bilmiyorum, şuan yazmıyor teslim alırken söylenecek ama bana yüksek ihtimalle pil gibi geliyor. :D Bilemiyorum, gelişmeleri aktaracağım.

Ekran görüntüsü 2023-04-28 124121.png

Son düzenleme:

14Mert14

Yazar Üye
Banlandı
Üye
Cihaz
A74
Yaklaşık 1.5 yıldır Oppo A74 marka cihaz kullanıyorum ve bu cihazdan yana yüzüm hiç gülmedi :) Cihazda video çekerken aşırı derecede takılma, donma ve kasma problemi var. Aldığım ilk günden beri. Ve ekran sürem "şuan" çok az. 3.5 4 saatten fazla alamıyorum. Pili kötü. Geçtiğimiz Kasım ayında yine aynı sıkıntılar çerçevesinde cihazımı servise teslim etmiştim, yazılım atılıp batarya değiştirilmişti ve sorunlar bir nebze de olsa çözülmüştü, özellikle pil sıfır olduğu için bayram etmiştim. Fakat aradan geçen 6 ay sonunda yine aynı sıkıntılar bu kez çok çok daha fazla olacak şekilde ortaya çıktı. Artık video çekerken hiçbir video takılmadan çekilmiyor, videoyu çekerken takılma gözükmese de kaydettiğimde video takıla takıla gidiyor. Veya 20 saniyelik video çekiyorsam tam yarısında olduğu gibi takılıp 5 saniye sonra devam ediyor, şaka gibi. Kamera'ya her girmek istediğimde cihaz can çekişiyor. Açıldığında ise fotoğraf çekmek istediğimde ya hiç çekemiyorum bildiğiniz çat diye siyah ekran çöküyor, yada açılırsa 10 20 kere art arda deklanşöre tıklama gerekiyor. Onda da 1 2 tane çekerse şansınıza bazen çekmiş gibi gözüküyor 10 dk sonra galeriye bakıyorum çekmemiş :D Kasmaktan fotoğraf dahi çekemez hale geldim. Bu anlattıklarım çoğunuza şaka gibi gelebilir fakat gerçekten tam olarak dediğim gibi ne eksik ne fazla. Telefon ile fotoğraf çekemez oldum. Anlık bir fotoğraf yakalamak istesem imkansız kameranın hazır hale gelmesi en aşağı 1 dakika. Rezillik yaşıyorum yani. Bir de pilim çok kötü, ilk aldığım zamanlar 11 saat ekran süresi almışlığım varken şimdi 4 saati geçemiyorum. Arada uçurum var. Bu sorunlar ışığında dün cihazımı KVK Ankara servisine teslim ettim ve dün baktığımda cihazınızda parça değişimi yapılacaktır, üreticiden parça bekleniyor diyordu. Bugün ise kalite kontrol onayı bekliyor diyor ve yüksek ihtimalle bugün teslim alacağım, personel öyle demişti. Hangi parça değişti bilmiyorum, şuan yazmıyor teslim alırken söylenecek ama bana yüksek ihtimalle pil gibi geliyor. Veyahut kameram gerçekten arızalı ise kameram da değişmiş olabilir. Her şey yazılımsal olmayabilir :D Bilemiyorum, gelişmeleri aktaracağım.

Ekli dosyayı görüntüle 5736
Bekliyoruz

14Mert14

Yazar Üye
Banlandı
Üye
Cihaz
A74
Yaklaşık 1.5 yıldır Oppo A74 marka cihaz kullanıyorum ve bu cihazdan yana yüzüm hiç gülmedi :) Cihazda video çekerken aşırı derecede takılma, donma ve kasma problemi var. Aldığım ilk günden beri. Ve ekran sürem "şuan" çok az. 3.5 4 saatten fazla alamıyorum. Pili kötü. Geçtiğimiz Kasım ayında yine aynı sıkıntılar çerçevesinde cihazımı servise teslim etmiştim, yazılım atılıp batarya değiştirilmişti ve sorunlar bir nebze de olsa çözülmüştü, özellikle pil sıfır olduğu için bayram etmiştim. Fakat aradan geçen 6 ay sonunda yine aynı sıkıntılar bu kez çok çok daha fazla olacak şekilde ortaya çıktı. Artık video çekerken hiçbir video takılmadan çekilmiyor, videoyu çekerken takılma gözükmese de kaydettiğimde video takıla takıla gidiyor. Veya 20 saniyelik video çekiyorsam tam yarısında olduğu gibi takılıp 5 saniye sonra devam ediyor, şaka gibi. Kamera'ya her girmek istediğimde cihaz can çekişiyor. Açıldığında ise fotoğraf çekmek istediğimde ya hiç çekemiyorum bildiğiniz çat diye siyah ekran çöküyor, yada açılırsa 10 20 kere art arda deklanşöre tıklama gerekiyor. Onda da 1 2 tane çekerse şansınıza bazen çekmiş gibi gözüküyor 10 dk sonra galeriye bakıyorum çekmemiş :D Kasmaktan fotoğraf dahi çekemez hale geldim. Bu anlattıklarım çoğunuza şaka gibi gelebilir fakat gerçekten tam olarak dediğim gibi ne eksik ne fazla. Telefon ile fotoğraf çekemez oldum. Anlık bir fotoğraf yakalamak istesem imkansız kameranın hazır hale gelmesi en aşağı 1 dakika. Rezillik yaşıyorum yani. Bir de pilim çok kötü, ilk aldığım zamanlar 11 saat ekran süresi almışlığım varken şimdi 4 saati geçemiyorum. Arada uçurum var. Bu sorunlar ışığında dün cihazımı KVK Ankara servisine teslim ettim ve dün baktığımda cihazınızda parça değişimi yapılacaktır, üreticiden parça bekleniyor diyordu. Bugün ise kalite kontrol onayı bekliyor diyor ve yüksek ihtimalle bugün teslim alacağım, personel öyle demişti. Hangi parça değişti bilmiyorum, şuan yazmıyor teslim alırken söylenecek ama bana yüksek ihtimalle pil gibi geliyor. :D Bilemiyorum, gelişmeleri aktaracağım.

Ekli dosyayı görüntüle 5736
Guncelleme bekleseydiniz keske coloros 13 bende hersey normal bendede ayni sorunlar olursa bende garantiye vericem.

isikeren06

Yardımsever
Banlandı
Cihaz
A74
Guncelleme bekleseydiniz keske coloros 13 bende hersey normal bendede ayni sorunlar olursa bende garantiye vericem.
Cihazı aldım, pil değiştirilmiş ve coloros 11 e döndürülmüş yani sıfır yazılım yüklenmiş. Aşırı kararsızım güncellemesem mi acaba diye cihaz aşırı akıcı şuan ve kamerada hiçbir problem yok. Ne yapsam bilemedim.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Cihazı aldım, pil değiştirilmiş ve coloros 11 e döndürülmüş yani sıfır yazılım yüklenmiş. Aşırı kararsızım güncellemesem mi acaba diye cihaz aşırı akıcı şuan ve kamerada hiçbir problem yok. Ne yapsam bilemedim.
Güncellemeyiniz, coloros13 den geri bildirimleri gördükçe karar verin derim

14Mert14

Yazar Üye
Banlandı
Üye
Cihaz
A74
Guncellemeyin kalsin telefon ilk hali gibi dir off bendemi versem ne diyerek verdiniz sikayet neydi

isikeren06

Yardımsever
Banlandı
Cihaz
A74
Guncellemeyin kalsin telefon ilk hali gibi dir off bendemi versem ne diyerek verdiniz sikayet neydi
İlk aldığım halden bile hızlı diyebilirim böyle bir şey yok gençleştim şuan resmen :D şikayetlerim yukarıda ya zaten.
Mesajlar birleştirildi:

Güncellemeyiniz, coloros13 den geri bildirimleri gördükçe karar verin derim
ColorOS 13 genel anlamda ColorOS 12.1 den çok daha hızlıydı fakat yine bu problemleri ColorOS 13 de de yaşadım, bir çözüm olmadı yani. Şimdi güncellersem yine mi aynı olur diye düşünüyorum.

14Mert14

Yazar Üye
Banlandı
Üye
Cihaz
A74
İlk aldığım halden bile hızlı diyebilirim böyle bir şey yok gençleştim şuan resmen :D şikayetlerim yukarıda ya zaten.
Bende aksam konusup veririm kac gune geldi ve suan hangi guncelleme var ss atma sansiniz varmi?
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

ColorOS 13 genel anlamda ColorOS 12.1 den çok daha hızlıydı fakat yine bu problemleri ColorOS 13 de de yaşadım, bir çözüm olmadı yani. Şimdi güncellersem yine mi aynı olur diye düşünüyorum.
Son olarak garantiye nereye verebilirim aldigim yeremi vermem gerek?

isikeren06

Yardımsever
Banlandı
Cihaz
A74
Bende aksam konusup veririm kac gune geldi ve suan hangi guncelleme var ss atma sansiniz varmi?
ColorOS 11.1 Aralık güvenlik yaması olan sürümle geldi, şuan nisan 2022 güvenlik yaması güncellemesi var ColorOS 11.1 Dün verdim bugun aldım cihazı. Tüm bilgiler gidiyor.
Mesajlar birleştirildi:

Son olarak garantiye nereye verebilirim aldigim yeremi vermem gerek?
Ankara Kızılay KVK servisine verdim ben. Diğer illerde de mevcut, araştırınız.