OPPO A74 ColorOS 12 gelmiştir... Olumlu ve olumsuz yönlerini paylaşalım..

enesaltnel

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
A74
Aldığım günden beri kamera uygulaması kasıyordu o düzeldi sonunda. Hatta kamera arayüzü bence gayet hoş ve daha kullanışlı olmuş. Şarj olarak sanki biraz daha hızlı gidiyor. En sevmediğim şey bildirim paneli oldu. Bildirimler dinamik değil ve bu beni çok rahatsız ediyor. Dinamikten kastım şey mesela Spotify ile şarkı dinliyorsunuz. Normalde şarkının bildirimi şarkının kapağına göre renk değiştiriyordu. Artık tüm bildirimler siyah beyaz. Aynı şey tüm uygulamalar için geçerli. Beni en çok sinir eden şey bu oldu. Çözümünü bilen varsa cevap verebilir mi?
Gerçekten bildirimler eski androidler sadece yazidan mi ibaret oldu. Telefonu kullanirken surenin yarisi bildirimlerle muhattap olmakla geciyor. Ben yazdiklariniza gore guncelle sanki teknolojide geri gitmis hissettim. Guncelleme gelmeyen arkadaslari da anlamiyorum. Yukleyenlerin begenmedigi bir seyi bu kadar istiyorsunuz. Daha iyi gelmiyor ki.

ceyhunlts

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A74
Bende aynı şekilde gün içinde birçok kez kontrol ettim güncelleme gözükmüyor bakalım ne zaman gelecek.. Bende yeni arayüzü merak ediyorum.
Mesajlar birleştirildi:

Siyah beyaz mı hala?
evet
Deyismedi o zaman performans nasil oldu takilmalar gitti mi?
Benim telefonum zaten takılmıyordu değişen bir şey olmadı benim için.
Mesajlar birleştirildi:

Gerçekten bildirimler eski androidler sadece yazidan mi ibaret oldu. Telefonu kullanirken surenin yarisi bildirimlerle muhattap olmakla geciyor. Ben yazdiklariniza gore guncelle sanki teknolojide geri gitmis hissettim. Guncelleme gelmeyen arkadaslari da anlamiyorum. Yukleyenlerin begenmedigi bir seyi bu kadar istiyorsunuz. Daha iyi gelmiyor ki.
Ya hayır bildirimler aynı ama çok renksizler. Mesela örnek vereyim instagramdan bir mesaj aldığınızda normalde bildirimdeki yazılar mavi oluyordu artık beyaz. Snapten gelen tüm bildirimler beyaz. Normalde resim gelen snapler kırmızı video olanlar mor geliyordu. Şahsen benim o renkli bildirim çekmecesi daha çok hoşuma gidiyordu. Üzüldüğüm tek kısım o onun dışında güncelleme gayet iyi.
Mesajlar birleştirildi:

O canlı görüntü gitmiş beni üzdü yani.

enesaltnel

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
A74
evet

Benim telefonum zaten takılmıyordu değişen bir şey olmadı benim için.
Mesajlar birleştirildi:

Ya hayır bildirimler aynı ama çok renksizler. Mesela örnek vereyim instagramdan bir mesaj aldığınızda normalde bildirimdeki yazılar mavi oluyordu artık beyaz. Snapten gelen tüm bildirimler beyaz. Normalde resim gelen snapler kırmızı video olanlar mor geliyordu. Şahsen benim o renkli bildirim çekmecesi daha çok hoşuma gidiyordu. Üzüldüğüm tek kısım o onun dışında güncelleme gayet iyi.
Mesajlar birleştirildi:

O canlı görüntü gitmiş beni üzdü yani.
O zaman bence guncellemeye hic gerek yok. Zaten telefona arti katabilecegi bir durum yok.

ceyhunlts

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A74
O zaman bence guncellemeye hic gerek yok. Zaten telefona arti katabilecegi bir durum yok.
Hayır artıları var. Oyun içinde kullanılan yandan çıkan yardımcı şey daha güzel olmuş. Kayan pencere daha da geliştirilmiş. Kamera arayüzündeki rahatsız edici kasma bende yok oldu. Akıllı kenar çubuğu daha kullanışlı hale gelmiş. En sevdiğim şey fotoğraflar uygulamasını kayan pencere ile açınca sürükle bırak yaparak whatsapp telegram gibi yerlere fotoğraf atabiliyoruz artık. Android 12 olduğu için Google Board da güncellenmiş o da çok hoş olmuş. Güncelleme geneliyle güzel ben sadece o cansızlıktan rahatsızım.

umutbatuhan

Taze Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Birkaç gün önce güncelleme geldi. Kamera konusunda kasmalar oluyor yukarıda bir arkadaş düzeldiğini söylemiş lakin performans açısından daha kötü olur diye henüz hâlâ güncellemedim. Güncellemekle güncellememek arasında kararsızım.

ihsankoksalx

Taze Üye
Üye
Cihaz
A74
Birkaç gün önce güncelleme geldi. Kamera konusunda kasmalar oluyor yukarıda bir arkadaş düzeldiğini söylemiş lakin performans açısından daha kötü olur diye henüz hâlâ güncellemedim. Güncellemekle güncellememek arasında kararsızım.
Benim telefonu mahvetti. Ekran açıp kapanırken, bildirim çekmecesini çekerken, ayarlara girerken çok dehşet kasıyor, diğer uygulamalarda da performans düşüşleri mevcut. Doğru düzgün cevapta alamıyorum çünkü telefon elimde ikiye yarıldı desen hard reset atın diyorlar.

isikeren06

Yardımsever
Banlandı
Cihaz
A74
Benim telefonu mahvetti. Ekran açıp kapanırken, bildirim çekmecesini çekerken, ayarlara girerken çok dehşet kasıyor, diğer uygulamalarda da performans düşüşleri mevcut. Doğru düzgün cevapta alamıyorum çünkü telefon elimde ikiye yarıldı desen hard reset atın diyorlar.
Çözüm bu durumda cidden hard reset oluyor çoğunlukla ama gerçekten. Cache data siliyosun kendine geliyor cihaz. Bazen de gelmeyedebiliyor iş çok karışık. Oppo yazılım desteği konusunda iyi değil. Bunun gibi dertlerle uğraşmamak için çözüm bir daha oppo almamak..