OPPO A74 ColorOS 12 gelmiştir... Olumlu ve olumsuz yönlerini paylaşalım..

Amanos

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Her kelimesine katılıyorum, haklarını vermek lazım nasıl PR çalışması yapıldıysa alışveriş sitelerinde ya da Youtube tanıtımlarında bir tane kötü yorum bulunmuyor. Bende bu güncellemeden önce en büyük sorunu bildirimlerde yaşıyordum. Ya geç geliyordu ya da hiç gelmiyordu. Dünya üzerindeki herhangi bir telefonun en önemli işlevi bildirimleri bu telefonda ayarlamak için 2 hafta boyunca kendi kendime Android yazılım geliştiricisi olacaktım az kalsın, ki çabalarıma rağmen yine düzelmemişti orası ayrı. Şimdi de bu arayüz hantallığı beni deli ediyor. Cihazın bir yerini düzeltsem başka yeri elimde kalıyor. Cihazın kendine has kronik sorunlarını saymıyorum bile siz saymışsınız. Bunlar hep küçük sorunlar ama birikince aşırı sinir bozucu oluyorlar ve bu sorunları internette aşırı detaylı bir inceleme yapmadan bulmakta imkansız, zaten az kullanıcısı olduğu için çok ses çıkmıyor. Ben kafama koydum bu sorun düzelse bile elimden çıkaracağım, öyle bir soğudum öyle bir illallah ettim artık. Gerekirse zararına satıp ikinci el Samsung alacağım. Tamam Samsung'unda kendine göre eksiklikleri var ama ben hiçbir zaman böyle abuk subuk sorunlarla uğraştığımı hatırlamıyorum. Ha böyle bir sorun Samsung'da olsa dünya çapında ulaşılabilir ve yaygın desteği geçtim rom yüklersin en fazla, bu telefona root bile atamıyorsun ki. Umarım size de bir kapı açılır kurtulursunuz bu beladan.
Mesajlar birleştirildi:

Bende A74 kullanıyorum. Şebeke full çektiği halde facebooktaki resimleri bile yükleyemiyor. Gıcık oluyorum bu duruma. İlk defa Oppo aldım pişmanım. Şimdi ha desen telefonda değişitirilmiyor. Telefonlar ateş pahası. Oppo'ya verdiğim paraya acıyorum. Bir daha asla Oppo...

Aybrkkk

Aktif Üye
Banlandı
Cihaz
A74
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi bayramlar bugün telefonumda bir sıkıntı olduğunu fark ettim aydınlık modu kullandığımız zaman kontrol panelini açınca yukari sağ tarafa baktığımda coloros 11den kalan batarya simgesi ve volte yazısı soluk bir şekilde gözüküyor aynı şekilde açık renkli duvar kağıdı kullanıldığı zamanda guzukuyor çünkü coloros 12 yle batarya simgesi biraz sola kaymış . Güncellemeyi yapan arkadaşlar herkeste bu sorun var mı acaba teefonumu yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ama neredeyse yok denecek kadar az gözüküyor da dikkatli bakınca fark ediliyor

Son düzenleme:

ahmet4242kus

Taze Üye
Üye
Cihaz
A74
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi bayramlar bugün telefonumda bir sıkıntı olduğunu fark ettim aydınlık modu kullandığımız zaman kontrol panelini açınca yukari sağ tarafa baktığımda coloros 11den kalan batarya simgesi ve volte yazısı soluk bir şekilde gözüküyor aynı şekilde açık renkli duvar kağıdı kullanıldığı zamanda guzukuyor çünkü coloros 12 yle batarya simgesi biraz sola kaymış . Güncellemeyi yapan arkadaşlar herkeste bu sorun var mı acaba teefonumu yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ama neredeyse yok denecek kadar az gözüküyor da dikkatli bakınca fark ediliyor
Amoled panel kullanıyor oppo a74 ve hayalet ekran sorunu ortaya çıkmış olabilir , ekran çok ısındığında yüksek parlaklıkta kullanıldığında oluşabilir her cihazda ve dzelmez dikkatli kullanınız gerekir telefonu

isikeren06

Yardımsever
Banlandı
Cihaz
A74
Mesajlar birleştirildi:

Bende A74 kullanıyorum. Şebeke full çektiği halde facebooktaki resimleri bile yükleyemiyor. Gıcık oluyorum bu duruma. İlk defa Oppo aldım pişmanım. Şimdi ha desen telefonda değişitirilmiyor. Telefonlar ateş pahası. Oppo'ya verdiğim paraya acıyorum. Bir daha asla Oppo...
O mevzu bende de bazen oluyor neden olur anlamıyorum saçmalık. Bazen de telefonla konuşurken internet direk gidiyor Mobil veri wifi farketmez gidiyor internet.
Mesajlar birleştirildi:

Amoled yanığı olmuş klasik amoled panel problemi. Olabiliyor normal değil ama olağan bir şey. Bende de var biraz bildirim panelinde. Ekran üzerinde sabit duran simgeler zamanla ısıyla birlikte ekranda iz bırakıyor gitmiyor. Çözümü ekran değişimi garanti yapar ama onun için garantiye vermeyin derim telefonu mahvedip verebilirler üzülürsünüz şu ana kadar hiçbir markada güzel bir servis deneyimi yaşayabilmiş değilim o yüzden ben de vermeyeceğim.

isikeren06

Yardımsever
Banlandı
Cihaz
A74
10 gün civarıdır ColorOS 12.1 şekilde kullanıyorum cihazı durum bildirmesi yapayım başta iyi gibi geldi bana kasmalar vs olmadı o konudan neredeyse aynı gibiydi cihaz fakat aradan 10 gün geçti cihaz bazen öyle bir kasıyor ki kendinden geçiyor. Facebook da gezerken 2 dk başka uygulamada işim oluyor çıkıp gireyim diyorum girmeye çalışırken telefon kendinden geçiyor. Geri Facebook u açtığımda da Facebook baştan başlıyor mesela. Bu neredeyse her uygulamada böyle. Color OS 11 de böyle bir problem asla yaşamadım. Bildirim paneli her açışımda istisnasız kasarak iniyor. Sosyal medyada gezerken takılmalar kasmalar arttı. Ve telefon genel arayüz akıcılığını ciddi anlamda kaybetti. Ayarlarda bile kasıyor artık. Arka planı boşaltıyorum yok düzelen bir şey olmuyor. Cihaz normalden çok daha fazla ısınmaya başladı. Hele geçen telefon bi anda dondu kaldı Instagram da mesaj yazıyordum siyah ekran oldu sistem durduruldu kilit ekranına attı telefonu arayüz tamamen gitti sadece duvar kağıdı kaldı herşey yeniden başladı düzeldiğinde telefon hala kasıyordu yeniden başlattım düzeldi anlık. Sonra yine başladı tabi. Vowifi kapatılmış lanet olsun böyle işe telefon çekmediği yerde ne güzel vowifi kullanıp iletişimde kalabiliyordum bunu kaldırmışlar gerçekten çok ama çok büyük bir saçmalık. Arayüzü zaten beğenmedim hiç göze hitap etmiyor. Tek beğendiğim yön kamera oldu sağlam gelişmiş çok daha kaliteli çekiyor artık fakat video kasmaya devam ediyor, kamera arayüzü de kasıyor.

kates1905

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Ya arkadaşlar bana hafta başında güncelleme düştü. Fakat yedeklemem gereken veri ve uygulamalar olduğu için erteledim birkaç defa. Download yapmadım bu arada yeni sürüm dosyasını, şuan baktığımda yani son 2 yada 3 gündür güncelleme gözükmüyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-07-10-00-33-22-07_341863684efb323a7ec188c6aa7460f3.jpg
    Screenshot_2022-07-10-00-33-22-07_341863684efb323a7ec188c6aa7460f3.jpg
    235.2 KB · Görüntüleme: 33

Merdo

Taze Üye
Üye
Cihaz
A74
1.5 Haftalık Deneyimlerimi Paylaşmak İstiyorum
Öncelikle güncellemeden sonra arayüzde kendi çapımda ikon değişiklikleri pil göstergesinde ufak değişikler yaptım. Kullanırken arayüz de ve diğer uygulamalarda kasma yoktu. Pil kullanımına en son değineceğim. Kamera da benim hoşuma giden eskisi gibi aşağıya kaydırıp 48 MP yi açmak için uğraşmak zorunda kalmıyorum. Kamera arayüzünü beğendim ama video çekerken yakınlaştırma olayını beğenmedim. Ayrıca bir takım yeni gelen özellikler ve Android 12 nin de saflığı ile gayet iyi bir performans sunuyor. Ve değiştirdiğiniz wallpaper a göre renklerin değişmesi güzel bir özellik. Olumsuz olarak google Klavye de basınca yuvarlak çıkması kısmını beğenmedim. Artı olumsuz olarak whatsappdan gelen fotoğrafları istemediğim halde dosyalarda görmek gerçekten can sıkıcı. Ben açıkcası beğendim ColorOs 12 yi.