OPPO A74 ColorOS 12 gelmiştir... Olumlu ve olumsuz yönlerini paylaşalım..

isikeren06

Yardımsever
Banlandı
Cihaz
A74
Bu güncelleme işi gerçekten sakat niye bütün telefonlara aynı anda vermiyolar hiç anlamış değilim
Her markada işleyiş bu şekildedir. IMEI numarasına göre belirlenen çizelgede cihazlar parti parti güncellemeleri alır. Bütün cihazlar aynı anda güncelleme sunucusuna binse ne olur bir düşün. Ama bu güncelleme işi genel olarak oppo ya özgü ayrı bir yavaş orası kesinlikle doğru. Kendilerini geliştirmeleri şart.
Mesajlar birleştirildi:

Halen gelen bir güncelleme yok
IMEI numarasına göre dağıtılıyor en kısa sürede gelir..

Katras

Taze Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Ben yaptım yapmaz olaydım. benim için en önemli olan özellik vowifi yeni gelen güncellemeyle çalışmıyormuş.Oppo desteğin dediği güncellemeyle bu özellik desteklenmiyormuş.
Şimdi ya sürümü geri almam lazım ya yama gibi bir şey bulmam lazım.
Güncellemede şarj konusunu tam tecrübe etmiş değilim diğer özelliklere gelince ufak dokunuşlar var ama çok iyi bir şey değil belli olan.

Vowifi konusunda bilgisi olanlar dan yardım istiyorum. Bir çözümü var mı dır?

Bir not firmayla bir daha görüştüm bu özellik yazılım olarak kapatılmış tekrardan açılması için güncelleme lazım ve bunun içinde kullanıcı talepleri lazım.Vowifi kullanan kullanmayan tüm arkadaşlar iki satır oppo ya yazarsa iyi olur.
Yazdıklarımın öncesini düzeltmeden adım adım yaşayarak yazıyorum.
Benim en büyük sorunum olan vowifi arama özelliğine firmadan bile kalktı olmuyor demişlerdi.Eskiden olduğu gibi wifi ayarlarının içinde yoktu.
Kurcalarken şansa başka bir yerde buldum.
Ayarlar mobilağ simbilgileri ve ayarı na girince wifi arama karşımıza çıkıyor.

Son düzenleme:

ceyhunlts

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A74
Aldığım günden beri kamera uygulaması kasıyordu o düzeldi sonunda. Hatta kamera arayüzü bence gayet hoş ve daha kullanışlı olmuş. Şarj olarak sanki biraz daha hızlı gidiyor. En sevmediğim şey bildirim paneli oldu. Bildirimler dinamik değil ve bu beni çok rahatsız ediyor. Dinamikten kastım şey mesela Spotify ile şarkı dinliyorsunuz. Normalde şarkının bildirimi şarkının kapağına göre renk değiştiriyordu. Artık tüm bildirimler siyah beyaz. Aynı şey tüm uygulamalar için geçerli. Beni en çok sinir eden şey bu oldu. Çözümünü bilen varsa cevap verebilir mi?

Aybrkkk

Aktif Üye
Banlandı
Cihaz
A74
Off su güncelleme bı gelemedi gün içerisinde nerdeyse 50 kere kontrol ettim, bir an önce gelsede yeni gelen özelliklere bakabilsem. kamera kasma sorunu duzeldiyse çok iyi olmuş bence

OnurCan

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A74
Aldığım günden beri kamera uygulaması kasıyordu o düzeldi sonunda. Hatta kamera arayüzü bence gayet hoş ve daha kullanışlı olmuş. Şarj olarak sanki biraz daha hızlı gidiyor. En sevmediğim şey bildirim paneli oldu. Bildirimler dinamik değil ve bu beni çok rahatsız ediyor. Dinamikten kastım şey mesela Spotify ile şarkı dinliyorsunuz. Normalde şarkının bildirimi şarkının kapağına göre renk değiştiriyordu. Artık tüm bildirimler siyah beyaz. Aynı şey tüm uygulamalar için geçerli. Beni en çok sinir eden şey bu oldu. Çözümünü bilen varsa cevap verebilir mi?
Her zaman açık ekran kişiselleştirme geldi mi

isikeren06

Yardımsever
Banlandı
Cihaz
A74
Off su güncelleme bı gelemedi gün içerisinde nerdeyse 50 kere kontrol ettim, bir an önce gelsede yeni gelen özelliklere bakabilsem. kamera kasma sorunu duzeldiyse çok iyi olmuş bence
Bende aynı şekilde gün içinde birçok kez kontrol ettim güncelleme gözükmüyor bakalım ne zaman gelecek.. Bende yeni arayüzü merak ediyorum.
Mesajlar birleştirildi:

Tarih, pil ve gelen uygulamaya göre bildirim simgesi var .
Siyah beyaz mı hala?

Son düzenleme: