OPPO A9 2020 CPH1941 ROOT

emirbolek

Taze Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Arkadaşlar 1 ay önce Oppo cihazından satın aldım, fakat bu telefona root atmak istiyorum. Maalesef hiç bir şey bulamadım internet araştırmalarımda. Aranızda bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
Tabii, deneyebilirsiniz.​
A9 2020'yi yakın bir arkadaşım kullanıyor ve ben kendisinden yaptığı işlemleri isteyip, size öyle yazdım. Umarım isteğiniz doğrultusunda bir sonuç elde edebilirsiniz.​

Upvote 0

emirbolek

Taze Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
"adb devices" yazdığınızda listelenmiş şekilde cihaz görmeniz gerekiyor, ilk adımda herhangi bir cihaz görünmüyorsa diğer adımları yapamazsınız.​

Bir telefoncuya sordum ve cevabı şu şekilde verdi;
"Eğer oppo cihazlara root atmaya çalışırsan telefon çöker, maalesef biz atamayız." dedi. Sizce gerçekten çöker mi?

Upvote 0

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
Root işlemi risk barındıran bir işlemdir, telefonun çökmesi brick olmasıdır diye düşünüyorum ve evet, root işleminde en çok karşılaşılan sorunlardan birisi de brick işlemidir. Arkadaşımın ikinci A9 2020 telefonu, bir öncekinde telefonu bilgisayarına bağlarken oluşan bir hatadan dolayı brick olmuştu telefonu, şimdi ise herhangi bir sorun yaşamadığını iddia ediyor. Tercih tamamıyla size ait.​

Upvote 0

emirbolek

Taze Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Root işlemi risk barındıran bir işlemdir, telefonun çökmesi brick olmasıdır diye düşünüyorum ve evet, root işleminde en çok karşılaşılan sorunlardan birisi de brick işlemidir. Arkadaşımın ikinci A9 2020 telefonu, bir öncekinde telefonu bilgisayarına bağlarken oluşan bir hatadan dolayı brick olmuştu telefonu, şimdi ise herhangi bir sorun yaşamadığını iddia ediyor. Tercih tamamıyla size ait.​

Çökmeyi nasıl kurtarabilirim peki?

Upvote 0

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
Hem işlemi yapan kullanıcıya hem de biraz şansa bağlı açıkçası bu durum. Her şey düzgün ilerlese bile sistemler kendi içerisinde bir koruma yapısına sahip olabiliyor, ben de bir önceki telefonumda her şeyi düzgün yapmama rağmen telefonum hard brick olmuştu ve hiçbir şekilde kurtaramamıştım.​

Upvote 0

emirbolek

Taze Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Hem işlemi yapan kullanıcıya hem de biraz şansa bağlı açıkçası bu durum. Her şey düzgün ilerlese bile sistemler kendi içerisinde bir koruma yapısına sahip olabiliyor, ben de bir önceki telefonumda her şeyi düzgün yapmama rağmen telefonum hard brick olmuştu ve hiçbir şekilde kurtaramamıştım.​

Yani brick olursa telefon çöp oluyor anladığım kadarı ile?

Upvote 0

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
Evet, root checker benzeri programlar ile rooted olduğuna ilişkin yazısını gördüm. Temporarily de olamaz çünkü adımları bizzat istedim.​

Upvote 0