Çözüldü Oppo A91 , WhatsApp bildirim sorunu

Ngrex

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A91
Merhabalar, öğlen saat 13.30 dan itibaren devam eden bir sorunu sizinle paylaşacağım. Konumuz WhatsApp, sorunu bildirimin ekrana düşmemesi ve bildirim geldiğinde bildirim sesi vermemektedir. Diğer uygulamalar sorunsuz çalışıyor ama konu WhatsApp`a gelince ne bildirim ne de ses, yaklaşık 1.5 - 2 saattir telefonun ayarları ile uğraşıyorum ve WhatsApp`ın bildirim paneline geldiğimde (telefon ayarlarından) kategori silindi diyor ve neyi sildiğini göremiyorum. Kategori silme durumu 2,4,6,7,12 diye gidiyor ama ne siliyor bilmiyorum değişiyor yarım saat, 1 saatte. Bu arada telefonu komple sıfırlamadım sadece sistem ayarlarını sıfırlayıp durdum, çözüm bulamaz isek sıfırlayacağım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-10-12-20-59-38-76_8cf4d0a0a9d37cbabea212c6e2acb5eb.jpg
    Screenshot_2022-10-12-20-59-38-76_8cf4d0a0a9d37cbabea212c6e2acb5eb.jpg
    174.3 KB · Görüntüleme: 24

Oğuz Temülken

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
A9 2020
Merhabalar, öğlen saat 13.30 dan itibaren devam eden bir sorunu sizinle paylaşacağım. Konumuz WhatsApp, sorunu bildirimin ekrana düşmemesi ve bildirim geldiğinde bildirim sesi vermemektedir. Diğer uygulamalar sorunsuz çalışıyor ama konu WhatsApp`a gelince ne bildirim ne de ses, yaklaşık 1.5 - 2 saattir telefonun ayarları ile uğraşıyorum ve WhatsApp`ın bildirim paneline geldiğimde (telefon ayarlarından) kategori silindi diyor ve neyi sildiğini göremiyorum. Kategori silme durumu 2,4,6,7,12 diye gidiyor ama ne siliyor bilmiyorum değişiyor yarım saat, 1 saatte. Bu arada telefonu komple sıfırlamadım sadece sistem ayarlarını sıfırlayıp durdum, çözüm bulamaz isek sıfırlayacağım.
Telefonu sıfırlamana gerek yok. WhatsApp yedeğini al. Kaldırıp yeniden yükle.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
onu yazmayı unutmuşum, 3-4 kere sildim ve tekrar yükledim ve sonuç kategori sayısı değişip durdu.
Ayarlar / uygulama yönetimi/uygulama listesi buradan whatsapp yazın sonra saklama alanı kullanımdan ön belleği verileri siliniz.
Olmazsa aşağıdaki ni uygulayınız
Bildirimler ayarlarından mesaj kısmına girin ses kısmını açın

Upvote 0

Oğuz Temülken

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
A9 2020
attığınız fotoğraf ile aynı, sorun ne hala anlamıyorum.
Aklıma gelen şeylerden biride başka bir uygulamanın engellemesi olabilir. Görev yöneticisi uygulamaları kontrol et. Birde dijital denge uygulamasına girip ön bellek ve verileri sıfırla. Bir arkadaş öyle çözmüş. Denemekten zarar gelmez.

Upvote 0