Oppo Bildirim ışığı yanıp sönmesi

cagdas1509

Taze Üye
Üye
(Değerli adminler konuyu sabitlerseniz sevinirim. Ask admin ile konuyu konuştum.) Merhaba arkadaşlar. Sözü fazla uzatmadan yazacağım. Yeni aldığım rx17 neo da farkettiğim ve herkes için önemli ve faydalı özellik olacağını düşündüğüm bildirim ışığı yanıp sönme özelliği olmadığını gördüm. Oppo ya mail attım ve hemen cevap verdiler. bu konu için gelecek mail sayısına göre öncelik durumu belirlenebilirmiş. Herkes meaajı geldiğini görmek için o ekranı açmak zorunda kalıyor. Günde 100 kere ekranı tıklasak ayda 3000 kere ekranı açmak demektir. Boş yere zaman ve telefonu zorlamaktır. Sorun Basit gelebilir size ama ufak şeyler demeyelim Lütfen herkes bu özelliğin de gelmesini belirterek oppoya mail atarsa çok memnun olurum. Birbirimize destek olarak bu telefonu geliştirebiliriz. Nasıl mühendis bunlar çok basit bir özellik sonuçta. Ben de mühendisim ve düşünebiliyorum. Sosyal medyadan da bu konuları bahsedip destek alabiliriz insanlardan. Oppoya derdimizi anlatabiliriz. Herkes alın terini verip alıyor karşılığını istemek hakkımız bence. Teşekkürler herkese
Atacağınız mail adresi : support.tr@oppo.com

elturko61

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno Z
merhabalar..bugün itibariyle reno z aldım ama sizdeli gibi ufak bir sorun yaşıyorum telefon ayarlarıyla..telefonda zannedersem bildirim ışığı yok ve ben watsaptan veya başka bir bildirim geldiğinde telefon kilit konumundayken açmadan haberdar olamıyorum..bunun bir çözümü varmı.yoksa oppoda illa telefonu sürekli açıp bakmak mı gerekiyor mesaj vesaire geldi mi diye..yardımcı olursanız sevinirim .siz sorunuz nasıl hallettiniz ya da halledebildiniz mi

Upvote 1

elturko61

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno Z
evet donanımsal bildirim ışığı...bu telefonda da yok...öyle görünüyor..ama telefona bildirim geldiğinde kilit ekranındayken ve telefonu açmadan telefona bildirim geldiğini nasıl anlarım..çünkü ekran kapalı ve simsiyah..herhangi bir işaret yok..bildirim geldiğinde ekran açılıyor sonra kapanıyor ve simsiyah oluyor klasik...bir ayarı var da ben mi bulamadım anlayamadım...aslında basit bişey..3.parti uygulamalarla bile yapılıyor..ama orijinalinde böyle bir ayar var mı onu merak ettim..

Upvote 0

elturko61

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno Z
Diğer konunuzda da belirttiğim gibi bir bilgim yok. 3. parti uygulamaların çok sağlıklı çalışacağını da düşünmüyorum. Oppo bu konuda ne yapar bilmiyorum ama ben bunun için akıllı bileklik kullanıyorum. Hatırlatıcıyı ayarlıyorum işimi görüyor.
anladım teşekkür ederim...en azından öğrenmiş oldum..yıllardır xiaomi kullanıyordum.bir şikayetim de yoktu,birde beğendiğim bir model olan reno z kullanalım dedim inşallah pişman olmam...bu kadar basit bir özelliğin olmaması hayret verici
Mesajlar birleştirildi:

Diğer konunuzda da belirttiğim gibi bir bilgim yok. 3. parti uygulamaların çok sağlıklı çalışacağını da düşünmüyorum. Oppo bu konuda ne yapar bilmiyorum ama ben bunun için akıllı bileklik kullanıyorum. Hatırlatıcıyı ayarlıyorum işimi görüyor.
bu arada birşey daha sorabilir miyim?pil kullanım hakkında:pil kullanımını net olarak göremiyorum(grafik veya sayısal olarak)..örneğin kaç saatir telefon açık vb...sadece şu kadar kaldı diye bir ibare var..yoksa bu özellikte mi yok..

Son düzenleme:
Upvote 0

elturko61

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno Z
tekrardan teşekkür ederim....dediklerinizi tamamını açmıştım...ama şu kısmı hala bulamadım...telefon şu kadar saat açıktır ibaresi...bir ekran görüntüsü atabilir misiniz..size zahmet olmazsa...galiba ben bulamıyorum..sadece şu ibareyi görüyorum:beklenen kullanım ..

Upvote 0

elturko61

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno Z
CPH1979EX_11_A.14 bu sürüm telefon modelinize gelen son sürüm hocam. Forumda da adminimiz tarafından paylaşıldı. Ekim ayında son güncelleme almışsınız. Güncellemeleri bir kontrol edin, eğer colorOS sürümünüz 6.0.1 ise bu özellik sizde de vardır ben bulamamışımdır.
sürüm olarak CPH1979EX_11_A.15 ama coloros sürümü v6.0 gözüüküyor..güncelle dediğimde de güncel diyor....

Upvote 0