Yardım Oppo Enco Free2 Kulaklık Sorunu

Skyofking

Taze Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Merhaba dostlar, oppo enco free2 model kulaklık aldım. 1 saat bile kullanamadım. Cihazdaki sorun şöyle; kullandığım ve denemiş olduğum telefonlar(iPhone 12 Pro ve X) eşleştirme yaptıktan sonra telefonun sol yan düğmesini sessiz moda alırsam gelen arama çağrı sesini otomatik olarak kısıyor ve hiçbir şekilde o ses ayarı yükseltilemiyor. Diyeceksiniz ki neden sessiz modda kullanıyorsun? Şöyle açıklayım IOS ayarlar bölümünün telefon sekmesinde Arayanı Duyur özelliği mevcut. Bu özelliği sadece kulaklıkla olarak seçiyorum ve düğme ile sessiz moda alıyorum ki arayan kişinin ismi ve çağrı sesi dışarıda duyulmasın sadece kulaklıkla duyulsun mantığı ile hareket ediyorum. Opponun enco air model kulaklığıda mevcut. Onda bu şekilde otomatik ses kısma sorunu olmuyor ve aynı ayarlarla kullanabiliyorum. Ama enco free2 modelinde malesef sorun oluyor. Bu durumu müşteri hizmetlerine ilettim. Bana başka cihazlarda,mümkünse android yazılımlı bir cihazda denemem söylendi. (Denedim,onlarda da aynısı oldu.) Eğer olmazsa servise verin diye belirttiler. Cuma günü servise verdim. Cumartesi sms ile işleminiz tamamlandı mesajı geldi.Bugün cihazı aldım,oradan çıkmadan tekrar denedim. Sözde yazılım güncellemişler(ben zaten uygulamasından yapmıştım) ve testlerde başarılı olarak geçmiş. Ama cihaz yine aynısını yaptı. Tekrar sıra alıp aynı sorunla teslim ettim ve cihaz değişimi istediğimi söyledim. Ama cihaz değişimi olmaz,ancak müşteri hizmetlerine belirtir ve onlar bizi ararsa olur dediler. ENCO FREE2 kullanan ve böyle bir sorun yaşayan yada yaşamayan var ise lütfen bana yardımcı olabilir mi ? Acaba ben mi bir yerde hata yapıyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.