Oppo find x2 renkler soluk

Blue-10

Taze Üye
Üye
Cihaz
Find X2
Herkese merhaba yaklaşık 1.5 ay önce oppo find x2 aldım ve daha cihazı ilk kurulum yaparken tuş kilidinde renkler çok aşırı soluktu müşteri temsilcisi cihazı yeniden başlatın dedi başlattım sorun düzeldi. Whatsapp ile görüntülü görüşme yapayım dedim karşı taraf beni zoomlanmış gibi görüyordu. Sonra 3 kez daha cihazı yeniden paylaştım whatsapp ta normale döndü fakat başka cihazlarla kıyaslayınca ekranın renkleri soluk kıyaslama yaptığım ekranlar bu arada lcd ekran olmasına rağmen cihazı hepsiburadadan aldım başka find x2 ile kıyaslama şansımda olmuyor malesef. Cihazı servise gönderdim cihazda sorun görülmedi diye dönüş yapıldı. Sorun var deseler zaten şaşarım. Bu sorunu yaşayan oldu mu yada bu konuyla ilgili ne yapabilirim. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Ekran ayarlarınızdan renkler ile ilgili kısımları kontrol eder misiniz? Şu an bende de Find X2 olmadığı için bulamıyorum ancak iPhone'larda olan True Tone özelliğine benzer bir özelliğe sahip Find X2 modeli. Eğer o özellik açıksa solukmuş gibi geliyor olabilir. Ortam ışığına göre ekran rengini sıcaklaştırıp, soğuklaştırmaya yarıyor.

Upvote 0

Blue-10

Taze Üye
Üye
Cihaz
Find X2
Telefonu baştan sona inceledim her türlü ayarı yaptım sonuç elde edemedim Ekranla alakalı tüm ayarları teketek denedim ama malesef sonuç değişmedi. Daha önce samsung note 8 kullanıyordum. AMOLED ekran oppo OLED ekran renk doygunluğu ve kalitesi daha iyi olması gerekirken daha kötü. çözünürlük yüksek fakat renkler soluk.

Upvote 0

More

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Find X2
Göz rahatlığı ya da doğal tonda görüntüleme seçeneği mi açık acaba sizde? Find x2 kullanıyorum. Ekrandan çok memnunum. Bahsettiğiniz durumu yaşamadım.

Son düzenleme:
Upvote 0