Yardım oppo reno 2 z fm radyo

ueroglu

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Selamlar. yaklaşık 10gün önce oppo reno 2 z alarak oppolu oldum. telefonda fm tuner var ama yazılımsal olarak aktif değil. araştırarak fm radyo apk dosyasını bulup yükledim. radyo çalışıyor ama ne orijinal kulaklıklarla ne de 3 tuşlu kulaklıklarla kanal değişimi yapamıyorum. 3 tuşlu kulaklıklar müzik çalarda aktif olarak çalışıyor. radyoda çalışmıyor. headset button controller ile tuş ataması yapmaya çalıştım ama fm radyo programını görmedi. kulaklıktan radyo kanallarını nasıl değiştirebilirim ya da radyo kanallarını değiştirebileceğim fm radyo programı var mıdır? teşekkürler

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
@Aslnexe hayır garanti gitmez, büyük güncellemelerden sonra atılması zaten tavsiye ediliyor
Hard reset telefonu tamamen sıfırlama anlamına geliyor, tertemiz bir kurulum yapıyor. Telefon hafızasında olan tüm şeyler silinecek o yüzden yedeğinizi alın;
buradan izleyip yapabilirsiniz

Upvote 0

Aslnexe

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
@Aslnexe hayır garanti gitmez, büyük güncellemelerden sonra atılması zaten tavsiye ediliyor
Hard reset telefonu tamamen sıfırlama anlamına geliyor, tertemiz bir kurulum yapıyor. Telefon hafızasında olan tüm şeyler silinecek o yüzden yedeğinizi alın;
buradan izleyip yapabilirsiniz
Ama herşeyi tekrar yüklersen eski performansa dönmezmi

Upvote 0

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Ama herşeyi tekrar yüklersen eski performansa dönmezmi
Hayır dönmez, cihazın eski sürümünden kalan kalıntı şeyler gideceği için yeni sıfır kurulum etki edecektir elbet performansa... Ki forumdaki çoğu arkadaşımıza yaptırmıştık bende aynı şekilde yapıp son performans kullanıyorum :)

Upvote 0

Aslnexe

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Sizde bi kere hard reset atın hem tam performans alın hemde büyük ihtimalle radyo gelecektir
Söylemenizle herşey yüklü 63gb bos alanım vardı hard reset atdikdan sonra bu rakam 93 ve tlfonu şarjı yavaş bittiyor bu şaşırtı beni şarjım yavaş bittiyor tlfonda baktım harbiden akıcı oldu teşekkür ederim sizden gerçekten

Upvote 0

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Söylemenizle herşey yüklü 63gb bos alanım vardı hard reset atdikdan sonra bu rakam 93 ve tlfonu şarjı yavaş bittiyor bu şaşırtı beni şarjım yavaş bittiyor tlfonda baktım harbiden akıcı oldu teşekkür ederim sizden gerçekten
Rica ederim :) Probleminiz çözüldüyse daha memnun kaldıysanız telefondan ne mutlu bize :)

Upvote 0

furkani

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Radyo geldi mi peki? bende yavaşlık sorunu yokk, pilde de sorun yaşamıyorum ancak radyo yok.Bu yıl itibari ile yeni bi güncelleme geldi. Ondan önce var mıydı bilmiyorum ama radyo yüklemek için yapmadığım kalmadı. Siz de şu an radyo var mı?

Upvote 0

MrNobody

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ben de oppo reno2 z kullanıyorum. Yorumlarınızı okuyunca şaşırdım. Bende de yüklü değil. Nasıl oluyor bu. Bazımızda stock olarak var bazısında yok

Upvote 0

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Radyo geldi mi peki? bende yavaşlık sorunu yokk, pilde de sorun yaşamıyorum ancak radyo yok.Bu yıl itibari ile yeni bi güncelleme geldi. Ondan önce var mıydı bilmiyorum ama radyo yüklemek için yapmadığım kalmadı. Siz de şu an radyo var mı?
Bende şuan var, ancak ben Android 10 geldikten sonra hard reset attığım için stock rom içinde yüklü olduğundan hard resetle yüklenmiş olabilir...
Mesajlar birleştirildi:

Ben de oppo reno2 z kullanıyorum. Yorumlarınızı okuyunca şaşırdım. Bende de yüklü değil. Nasıl oluyor bu. Bazımızda stock olarak var bazısında yok
Bazı kişilerde bu durum var ama tahminimce Android 10 ile tekrar getirilirdi hard reset atınca stock rom üzerinden yüklüyor olabilir

Upvote 0

Rutin122

Taze Üye
Üye
Cihaz
AX7
Merhaba başka konu açmadan bu konu üzerinden sormak istiyorum. OPPO AX7 kullanıyorum bende FM radyo var kulaklık ile çalışıyor lakin bluethoot kulaklık ile aktif olmuyor bunun sebebi nedir?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-02-18-21-47-49-58.jpg
    Screenshot_2023-02-18-21-47-49-58.jpg
    41.9 KB · Görüntüleme: 14
Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba başka konu açmadan bu konu üzerinden sormak istiyorum. OPPO AX7 kullanıyorum bende FM radyo var kulaklık ile çalışıyor lakin bluethoot kulaklık ile aktif olmuyor bunun sebebi nedir?
Kablolu kulaklık olması gerekiyor çünkü anten görevi görüyor aynı zamanda o bakımdan bluetooth kulaklık maalesef çalıştırmıyor

Upvote 0