Çözüldü OPPO RENO 2Z ColorOS11 android 11 geldi mi?

clkmehmetss

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Efendim ilk öncelikle Merhaba. OPPO RENO 2Z için COLOROS 11 BETA güncellemesi Mart ayında gelicek demişlerdi ama gelmedi. Benim cihazımda sıkıntı olabilir mi?

Ugrclk25

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ekran görüntüsü atma şansınız olursa teyit etmek açısından.
Erkran koruyucu kalkmış olabilir mi hava almış olabilir mi içine.

Şuan için öyle bir durumum yok çok şükür.
Ekran görüntüsünde de gözükmüyo ki denedim nasıl oluyorsa gözükmüyor garantiye falan da göndermek istemiyorum sıfır almışım telde sıkıntı yok da işte o daireler canımı sıkıyor zaten garantiye giden geri gelmiyo arkadaş bi kulaklık hönderdim yeminle 1 ay oldu hala gelmedi yaa

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Ekran görüntüsünde de gözükmüyo ki denedim nasıl oluyorsa gözükmüyor garantiye falan da göndermek istemiyorum sıfır almışım telde sıkıntı yok da işte o daireler canımı sıkıyor zaten garantiye giden geri gelmiyo arkadaş bi kulaklık hönderdim yeminle 1 ay oldu hala gelmedi yaa
Geçen kullanıcı arkadaşlardan biri servise verdi telefonunu cuma verdim pazartesi aldım dedi. Sizin sorun ne zamandan itibaren başladı ilk aldığınızda farketmemiş olabilirmisiniz.
Kulaklık 1 ay oldu ise 25 gün işçilik süresi var bitmiş olması lazım.
Mesajlar birleştirildi:

Şunu denermisiniz;
Ana ekranda telefon yöneticisi var girin>hızlı kontrol var giriniz>kontrol u başlat basınız Diğerlerini kaldırıp ekranı aktif ediniz kontrol yapınız ölü piksel yada ekranda sorun var mı anlarsınız.
Mesajlar birleştirildi:

Ayrıca başka telefon mevcut ise onunla çekipde atabilirsiniz resmi.

Son düzenleme:
Upvote 0

Ugrclk25

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Geçen kullanıcı arkadaşlardan biri servise verdi telefonunu cuma verdim pazartesi aldım dedi. Sizin sorun ne zamandan itibaren başladı ilk aldığınızda farketmemiş olabilirmisiniz.
Kulaklık 1 ay oldu ise 25 gün işçilik süresi var bitmiş olması lazım.
Yok sonradan fark ettim bende aldığım da öyle bişey yok tu ekranın sol üst köşesinde 2 tane daire böyle çok dikkatli bakınca gözüküyor.kulaklık konusuda kvk sitesinden baktım yapmışlar göndermiyorlar şubatın ikisinde gönderdim şarj kutusu değişecekti o kadar

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Yok sonradan fark ettim bende aldığım da öyle bişey yok tu ekranın sol üst köşesinde 2 tane daire böyle çok dikkatli bakınca gözüküyor.kulaklık konusuda kvk sitesinden baktım yapmışlar göndermiyorlar şubatın ikisinde gönderdim şarj kutusu değişecekti o kadar
Şunu denermisiniz;
Ana ekranda telefon yöneticisi var girin>hızlı kontrol var giriniz>kontrol u başlat basınız Diğerlerini kaldırıp ekranı aktif ediniz kontrol yapınız ölü piksel yada ekranda sorun var mı anlarsınız.

Upvote 0

Ugrclk25

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Screenshot_2021-03-03-04-58-05-12_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpgbaşka bir siteden öğrendiğim bilgiler mart ayı için.Reno2z için muhtemelen kararlı sürüm nisan ortası falan gelir heralde...

Upvote 0

Ugrclk25

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ekran arızası olabilir garantisi dolmadan servise götür amoled yanığı olabilir hayalet ekran olabilir ekran parlaklığını çok parlak kullandıysanız olabilir
Mesajlar birleştirildi:

Beta sürümü bize gelmeyecek istesekde Türkiye ye vermiyorlar 11 stable güncellemesi en erken Haziran veya Temmuz gibi gelebilir
Kardeşim muhtemelen senin dediğin gbidir ekrandaki bu işaretler hani parlaklığı öyle fazla açık kullanmam genelde kısıktır ama pubg falan oynuyorum arada telefon birtek orada zorluyodur kendini yüklenmem başka türlü.Garantiyede göndersem mi bilemedim hani bitişine yakın göndereyim diyorum ama senin tahminlerin çok yakın anlatmak istediğim gibi sıkıntı olmaz heralde beklesem mi ne dersin

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Kardeşim muhtemelen senin dediğin gbidir ekrandaki bu işaretler hani parlaklığı öyle fazla açık kullanmam genelde kısıktır ama pubg falan oynuyorum arada telefon birtek orada zorluyodur kendini yüklenmem başka türlü.Garantiyede göndersem mi bilemedim hani bitişine yakın göndereyim diyorum ama senin tahminlerin çok yakın anlatmak istediğim gibi sıkıntı olmaz heralde beklesem mi ne dersin
Ekran testini yaptınız mı peki.

Upvote 0

Ugrclk25

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ekran testini yaptınız mı peki.
Yaptım dediğiniz ekran testini de bişey çıkmadı yani dediğim gibi pixelle alakalı değil normal yani testler ama üsteki arkadaşın tahminleri muhtemelen doğru dayımın telinde de böyle bi sıkıntı vardı tamire gönderdi hayalet ekranmıdır nedir öyle bişey demişler.nedir bu hayalet ekran bilen varmı

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Yaptım dediğiniz ekran testini de bişey çıkmadı yani dediğim gibi pixelle alakalı değil normal yani testler ama üsteki arkadaşın tahminleri muhtemelen doğru dayımın telinde de böyle bi sıkıntı vardı tamire gönderdi hayalet ekranmıdır nedir öyle bişey demişler.nedir bu hayalet ekran bilen varmı
Hayalet ekran geçiçi çözüm olarak ekranı soğuk modda kullanmak .kesin çözüm servise vermek.

Ghost screen nasıl çözülür?

•Cihazın parlaklığını sonda kullanmamak.

• Cihazı aldığınız andan itibaren soğuk renklerde kullanmak.

• Cihazın fazla ısınmasına engel olmak.

• Şarjda iken cihazın ekranını kapalı tutmak.

Upvote 0