Çözüldü Oppo Reno 2Z Kamera uygulamasının ekranındaki ters yazılar

Rabia23

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba. Oppo Reno 2Z kullanıcısıyım. Kamera uygulaması ekranındaki yazılar ters dönmüş durumda. Çok büyük bir sorun değil tabii ama bu durum başka kullanıcılarda da var mı diye merak ettim.
IMG_20211112_214452.jpg

ByHacked64

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Sorun kamerada değil sanırım. Mesela whatsapp kamerasıda ters çekiyor fotoğrafı. Adım sayarım evde olduğum halde 7000 adım atmışım gibi gösteriyor. Algı sorunu var bence.

Bu tür apk lar garantiyi etkiler mi acaba?
hayır etkilemez rahat olun.zaten yükledikten sonra güncellemeyi kaldır diyeceksin orjinal apk geri yerine gelecek rahat ol.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Sorun kamerada değil sanırım. Mesela whatsapp kamerasıda ters çekiyor fotoğrafı. Adım sayarım evde olduğum halde 7000 adım atmışım gibi gösteriyor. Algı sorunu var bence.

Bu tür apk lar garantiyi etkiler mi acaba?
Mesajlar birleştirildi:

Apk garantiyi etkiliyor mu Elif Hanım?
Etkilemez @Rabia23 hanım.

Galiba sizin sorun algıda problem olabilir.
WhatsApp fotoğraf ters çekiyor derken çekip ters mi konumlandırıyor yoksa ana kemaranız gibi ters mi herşey

Upvote 0

Rabia23

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
hayır etkilemez rahat olun.zaten yükledikten sonra güncellemeyi kaldır diyeceksin orjinal apk geri yerine gelecek rahat ol.
Malesef durum aynı. Algı bozuk olduğu için diğer kameralarda öyle.
Mesajlar birleştirildi:

Etkilemez @Rabia23 hanım.

Galiba sizin sorun algıda problem olabilir.
WhatsApp fotoğraf ters çekiyor derken çekip ters mi konumlandırıyor yoksa ana kemaranız gibi ters mi herşey
Evet algıda sorun var. Whatsappta ters olacak yazı yok. Fotoğrafı çekerken düz, çektikten sonra ise ters oluyor. Yani telefonu sanki ters tutmuşumda öyle çekmişim gibi. Telefon algısı ters şuanda

Upvote 0

ByHacked64

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Rabia Hanım sonkez tek bir sorum olacak...Sizin için teldeki yedekleme önemlimi yada silinsede farketmez diyormusunuz. size son bir çözüm önerim olacak cevabınıza göre...

Upvote 0

ByHacked64

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Öncelikle sarjın yüzde 50 seviyesi üzerinde olsun.

Cihazı tamamen kapat. Kapandıktan sonra
( ses açma - ses kısma ve güç tuşlarına aynı anda bas) cihaz 1 defa titreyince güç tuşunu bırak ve bekle cihaz recovery modda açılacak.

Recovery mod ekranı açılır ve ses tuşlarıyla aşağı yukarı güç tuşu ise onaylama anlamındadır. Dokunmak olarak da yapabilirsin.

İngilizce seçtikten sonra orada Vipe Data yazar onu tıkla ve onayla. Sonrasında Reboot deyin cihaz acılmasını bekle acele etme... Geçmiş olsun

Upvote 0