Oppo Reno 2z Stock Rom Yükleme ?

Emree

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Öncelikle konuyu açma amacım,
Coloros 7 alabilmek için A.23 Hindistan Sürümünü kurmak yerine yanlışlıkla A.25 Hindistan sürümünü kurduğum için tekrardan normal de kurulu olan A.24 sürümüne geçiş yapamıyorum. Bu sebeple böyle bir konu açtım forum da bir arkadaşımız da aynı sorunla karşılaşmış.
Forumdaş birkaç arkadaş ile fikir alışverişi yaparak sorunu çözme odaklı birşeyler konuştuk sizlerin de fikrini alabilmek ve sorunu yaşayan arkadaşların faydalanabilmesi adına şurdan başlamak istiyorum
1.OPPOnun kendi sitesinden eski romu indirip SP Flash Tool gibi programlar ile eski sürüme geçiş yapabilir miyiz ?

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Dediğiniz gibi oppo nun sitesin de bulunan romlar ile SP Flash Tool programı ile yükleme gerçekleştirilemiyor. Peki servise gittiğimiz de bunu garanti kapsamı içerisin de yaparlar mı yada yaptığımız bu işlem telefonumuzu garanti kapsamı dışın da bırakmışmıdır ?
Hayır kalmaz çünkü şu anda kullandığınız rom da oppo icin cph1951/1945 için yayınladığı orijinal rom. Yoksa trial ve beta versiyonları yükleyenlerin de cihazının garanti dışı kalması lazım.

Ama, Türkiye'de teknik servislerin müşterinin teknik sorunlarını çözmekten çok firmanın yanında olmayı tercih ettiği, bozacının şahidi şıracı durumu konusunda çok fazla şikayet var internette.
Farklı bir firma, bir önceki telefonumu üzerinde çizik olmamasına rağmen sıvı teması vardır diyerek pişkince garanti kapsamı dışına çıkarabildi.
Diyeceğim siz stock rom flaşlamasanız da garantinizin garanti altında olmayacağı kesin.

Son düzenleme:
Upvote 0

Emree

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Hayır kalmaz çünkü şu anda kullandığınız rom da oppo icin cph1951/1945 için yayınladığı orijinal rom. Yoksa trial ve beta versiyonları yükleyenlerin de cihazının garanti dışı kalması lazım.

Ama, Türkiye'de teknik servislerin müşterinin teknik sorunlarını çözmekten çok firmanın yanında olmayı tercih ettiği, bozacının şahidi şıracı durumu konusunda çok fazla şikayet var internette.
Farklı bir firma, bir önceki telefonumu üzerinde çizik olmamasına rağmen sıvı teması vardır diyerek pişkince garanti kapsamı dışına çıkarabildi.
Diyeceğim siz stock rom flaşlamasanız da garantinizin garanti altında olmayacağı kesin.
Haklısınız şuan için beklemek en iyisi illaki bir gün android 10 ile coloros 7 romunu paylaşacaklardır o zaman sorunumuz çözülecektir teşekkür ederim.

Upvote 0

Ligarba

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Öncelik hayırlı bayramlar arkadaşlar. SP flash tool ile _CPH1951_11_A.12_191020_98d1bc6e.rar romunu flashlayan var mıaramızda. Bende bu Hindistan A25 sürümünden dolayı muzdaribim. Artık flashlamaya karar verdim. Yardımcı olabilecek var mı. Bir kaç siteden indirmiş olduğum stok romların zip dosyası bozuk olduğu için açamadım. Bildiğiniz bir stok rom var mı acaba?

Upvote 0

Ligarba

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Öncelik hayırlı bayramlar arkadaşlar. SP flash tool ile _CPH1951_11_A.12_191020_98d1bc6e.rar romunu flashlayan var mıaramızda. Bende bu Hindistan A25 sürümünden dolayı muzdaribim. Artık flashlamaya karar verdim. Yardımcı olabilecek var mı. Bir kaç siteden indirmiş olduğum stok romların zip dosyası bozuk olduğu için açamadım. Bildiğiniz bir stok rom var mı acaba?

Bu konuda bilgisi olan yok mu arkadaşlar???

Upvote 0

Ligarba

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Stock romu indirmiştim ama flaslama yapamadım ben o yüzden beklemedeyim çok araştırdım herşeyi denedim fakat flash programı telefonu bir türlü görmedi.
Aynı sıkıntı bende de mevcut stock rom elimde var ama msmdownload ile yüklenmiyor. Flash tool ilede scarter dosyası olmadığı için yükleme olmuyor. İşin içinden bir türlü çıkamadım

Upvote 0

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Aynı sıkıntı bende de mevcut stock rom elimde var ama msmdownload ile yüklenmiyor. Flash tool ilede scarter dosyası olmadığı için yükleme olmuyor. İşin içinden bir türlü çıkamadım

Aşağıdaki konuda geçen "Yardımcı programlar" ile dener misiniz?

Upvote 0

Casares_

Taze Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Arkadaşlar bahsetiğinizMTK işlemciler için Qualcomm olanlar için şunu adam akıllı deneyip ben yaptım diyen yok mu? Telefonun şifresini de gmail hesabını da hatırlamıyoruz. Elde kaldı. Nasıl flashlicaz biz bu Oppo A5 2020 CPH1931 model telefon. Hiç bi yöntem telefonu görmemizi sağlamadı. Bahsettikleri Qfil ya da sptool hiç biri işw yaramadı ve scatter dosyasını da yaratamadık dolayısıyla...

Upvote 0

Emree

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar bahsetiğinizMTK işlemciler için Qualcomm olanlar için şunu adam akıllı deneyip ben yaptım diyen yok mu? Telefonun şifresini de gmail hesabını da hatırlamıyoruz. Elde kaldı. Nasıl flashlicaz biz bu Oppo A5 2020 CPH1931 model telefon. Hiç bi yöntem telefonu görmemizi sağlamadı. Bahsettikleri Qfil ya da sptool hiç biri işw yaramadı ve scatter dosyasını da yaratamadık dolayısıyla...
Yöntemi yok hocam oppolar da böyle bişeye imkan vermiyorlar en azından reno 2z için öyle bende çok denedim fakat olmadı.
Mesajlar birleştirildi:

Bu sıkıtıyı ancak servis çözer.

Upvote 0