Yardım Oppo Reno 4 Lite Isınmayla birlikte donma

Yasin Yılmaz

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Oppo Reno 4 Lite kullanıyorum.Pubgyi 60 FPS de oynuyorum.2 oyun attıktan sonra çok fazla ısınıyor ve dokunmatik ekran 3-4 saniye kadar basılı kalıyor.Sonra düzeliyor fakat 10 saniye sonra yine oluyor. Kısacası oyun için de sürekli ekran kitlenip duruyor ve oyunu maf ediyor.Ayrıca Reno 4 Lite almak isteyenlere şunu söylemek istiyorum.Telefon çok şık kullanışlı iyi bir telefon ama oyun oynamak için almayın performansı da iyi açıkçası ama ısınınca sapıtıyor ve gerçekten de baya ısınıyor.(Sadece Fps oyunların da)

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Oppo Reno 4 Lite kullanıyorum.Pubgyi 60 FPS de oynuyorum.2 oyun attıktan sonra çok fazla ısınıyor ve dokunmatik ekran 3-4 saniye kadar basılı kalıyor.Sonra düzeliyor fakat 10 saniye sonra yine oluyor. Kısacası oyun için de sürekli ekran kitlenip duruyor ve oyunu maf ediyor.Ayrıca Reno 4 Lite almak isteyenlere şunu söylemek istiyorum.Telefon çok şık kullanışlı iyi bir telefon ama oyun oynamak için almayın performansı da iyi açıkçası ama ısınınca sapıtıyor ve gerçekten de baya ısınıyor.(Sadece Fps oyunların da)
Elran kilit süreniz nedir 30 saniye altında ise kilitlenir.

Ses açma ve power tuşuna 30 saniye kadar basın kapanır yeniden açılır.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Isınma konusuyla ilgili bu konuyu inceleyeniz

Upvote 0

Yasin Yılmaz

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
O kadar basit değil.Ekran kilitlenmiyor , telefon ısınınca dokunmatik ekran işlevini yitiriyor.Örneğin ateş tuşu ve joystick basılı kalıyor yani o an elim hangi tuşun üzerindeyse o komut aktif kalıyor.4 saniye kadar sürüyor ,düzeliyor sonra tekrar tekrar ve tekrar oluyor.Kışın telefon ısınmadığı için böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.

Mesajlar birleştirildi:

Telefonun ısınması, ekran ve ekran bileşenlerinin de ısındığı anlamına gelir. Örneğin, görüntüleri ekrana iletmekten sorumlu esnek kablo, bu ısınmanın bir sonucu olarak normal işlevini kaybedebilir. Kablo aynı zamanda dokunmatik girişlerin iletimini de ele aldığından, ısıtma her durumda dokunmatik olmayan işlevin kaybolmasına neden olacaktır.

Biraz araştırdım ve bu sonuçlara ulaştım.Eğer bu yüzdense malzeme dandikliği demektir yani çözümü yok.Yazılımsalsa onun çözümü de çok uzak.Eğer başka bir sebebi olduğunu düşünen arkadaşlar varsa ve yardımcı olurlarsa minnettar kalırım.Aksi halde telefonu satıcam.

Son düzenleme:
Upvote 0

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Cihaz
A15
60 fps oyun oynamak telefonda tercih edilmez efendim siz onu 30 yapsaniz daha az isinir donar kasar

Upvote 0

laborant12717

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
A91
Size bişey diyim mi..ama kesinlikle yanlış anlamayın beni kendi telefonum olduğu için söylemiyorum ayrıca şimdiye kadar Bir sürü marka model telefon da kullandık takdir ederseniz.. Emin olabilirsiniz onca oyunlar oynandı bu telefonla hatta aldığımda Android güncellemesi oldu vs.zerre kadar ısındığını göremedik.. hatta geçenlerde Kendi kendime dedim bu telefon neden hiç ısınmıyor... Öyle işte A91 candır..

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Size bişey diyim mi..ama kesinlikle yanlış anlamayın beni kendi telefonum olduğu için söylemiyorum ayrıca şimdiye kadar Bir sürü marka model telefon da kullandık takdir ederseniz.. Emin olabilirsiniz onca oyunlar oynandı bu telefonla hatta aldığımda Android güncellemesi oldu vs.zerre kadar ısındığını göremedik.. hatta geçenlerde Kendi kendime dedim bu telefon neden hiç ısınmıyor... Öyle işte A91 candır..
:) Sizin telefonun sizin için ne kadar kıymetli benzersiz ulaşılamaz olduğunu biliyoruz,böyle durumlarda da farkını belilirtmeniz ayrıca güzel :)

Son düzenleme:
Upvote 0

Yasin Yılmaz

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Telefon normal de ısınmıyor zaten.Pubg yi 30 Fps de sabaha kadar aralıksız oynayabilirim.Ama 60 Fps den aşağı da doğru düzgün oynanmıyor.O yüzden configle 60 Fps ye yükseltiyorum.Bu da belirttiğim sorunu ortaya çıkartıyor.O yüzden oyun oynayacaklar tercih etmesin dedim.Günlük kullanım için 3500 tl çok fazla.Opponun orta ve orta-üst segment bütün telefonları oyun için konuşursak sınıfta kalıyor malesef.Muadilleri configsiz 60 fps veriyor ve ısınmıyor.

Upvote 0

laborant12717

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
A91
:) Sizin telefonun sizin için ne kadar kıymetli benzersiz ulaşılamaz olduğunu biliyoruz,böyle durumlarda da farkını belilirtmeniz ayrıca güzel :)
Yok cidden bakın keşke diğer kullanıcılar çıkıp eksik yönlerini yazsalar bende öğrenirim en azından ama yok maalesef tek eksiği android 11:)
Mesajlar birleştirildi:

Yok cidden bakın keşke diğer kullanıcılar çıkıp eksik yönlerini yazsalar bende öğrenirim en azından ama yok maalesef tek eksiği android 11
Mesajlar birleştirildi:

Ayrıca teşekkür ederim size de beni bu kadar iyi tanıdığınız için:)

Son düzenleme:
Upvote 0