Yardım Oppo reno 4 lite şarj sorunu

CüneytÖzcan

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Merhabalar bende aranıza reno 4 lite ile katılmış bulunuyorum.
Cihazı alalı daha 10 gün oldum cihazı ben kurdum kurduğum gibi android 11 güncellemesi geldi
Güncelleme ile şarj sorunu malum
Asıl demek istediğim Mart 2021 güvenlik güncellemesi geldi içeriğinde pil kullanım optimizasyonu yazıyordu.Gelen yamadan sonra şarj sorunu daha çok arttı uyku modunda dâhi inanılmaz pil tüketimi oluyor
Yakın zamanda herhangi bir güncelleme söz konusu mudur acaba? Eski cihazımdan farkı kalmadı günde 2 defa şarj etmek zorunda kalıyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-03-23-16-17-40-85.jpg
    Screenshot_2021-03-23-16-17-40-85.jpg
    339.1 KB · Görüntüleme: 58

the_oz

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Ben de alalı yaklaşık 1 hafta oldu. Aynı problemi yaşıyorum ve telefondan soğumaya başladım. Buna çözüm bulabildiniz mi? Ekran süresi 4-5 saat ama şarj bitiyor hemen. Gece %10'a yakın şarj yiyor. S3 Neo'dan farkı kalmadı resmen telefonun şu an.

Upvote 0

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Cihaz
A15
Ben de alalı yaklaşık 1 hafta oldu. Aynı problemi yaşıyorum ve telefondan soğumaya başladım. Buna çözüm bulabildiniz mi? Ekran süresi 4-5 saat ama şarj bitiyor hemen. Gece %10'a yakın şarj yiyor. S3 Neo'dan farkı kalmadı resmen telefonun şu an.
Efendim bu sorunlar OPPO reno 4 cihazlarda artis göstermekte. Sizlere bazi öneriler verecegim
ayarlar uygulamalara basin sonra uc noktaya basin tum uygulamalari göstersin sizler orada Pil korumasi yada pil yazisini gördunuzde basin girin ve Önbelekleri silin Dikkatli ! olun sadece önbelek.

Upvote 0

Marsonne

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
An itibariyle güvenlik ve pil ömrüne yönelik 206 mblik güncelleme geldi, inşallah bununla batarya sorunu çözülür..

Upvote 0

Marsonne

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Heyecanlandım, elim ayağıma dolandı, hemen yükledim, ekran görüntüsü almak aklıma gelmedi :) ingilizce açıklama vardı ama sistem performansı ve batarya optimasyonuna yönelik güncelleme diyordu.. Reno 4 Lite..
Mesajlar birleştirildi:

Pardon yine görünüyormuş
Screenshot_2021-04-21-21-53-43-67.jpg

Upvote 0

emirhanefe

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Banada flgeldi şuan ama Türkçe yazmıyor güncelleme bilgisi anlamadım ne ile ilgili çevire bilen varmı turkceye

Upvote 0