Oppo reno 5 lite güvenlik güncellemesi

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Evet aldığıma bin pişmanım benimki de aynı saçma sapan aşırı gereksiz yavaş özellikle kamerası. Giriyorum çıkmak bilmiyor, çıkıyorum girmek bilmiyor telefon. 50 kere ana sayfa düğmesine basıyorum çıkmıyor. Uygulamalar yetersiz ram den dolayı çöküyor. Arayüz 40fps. Yani tamamen bir pişmanlık telefonu. Bak bunu kullanıcısı olarak söylüyorum. Başta çok hevesle severek aldım ama şimdi aşırı pişmanım. Cihazım sarı sitede 5k ya satışta piyasası bu şekilde, satabilirsem anında vericem gidicek. Bi daha da oppo ya bulaşmam. Kusura bakmasınlar, hem müşteri desteği kötü, hem yazılım desteği kötü, cihazları da amiral gemileri bile giriş seviyesi düzeyinde. Böyle bir markaya 1 kuruş yediremem kusura kalınmasın. Belki markayı bu kadar yerin dibinde soktuğum için oppo fanları çıldırabilir ama gerçekler değişmez, acıtır kusura kalınmasın. Bu arada forum yöneticilerine sonsuz teşekkür ediyorum tarafsız bir ortam sağladıkları için. Ben oppo forumunda bu kelimeleri kurabiliyorum bu bile bir fikir özgürlüğünde ayrıcalıktır. Fanboyluk zerre yok forum yönetiminde.. Ben de oppo yu sürekli sevmiyorum diye gezinen biri değilim, açtığım konulardan anlaşılacağı üzere bir şeyler katmaya çalışıyorum fakat kötüye de kötü derim..
Saygı hakaret içermediği sürece herkes görüşünü paylaşabilir elbette.

hakan1987

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
6 yıl redmi 4x kullandım
1 yıl oppo reno 5 lite kullanıyorum
benim için oppoda saçma reklam yok.
eksi olarak tema ve witget yok.
oyun oynamıyorum

isikeren06

Yardımsever
Banlandı
Cihaz
A74
Telefon yağ gibi akıyor bende tabi ben telefona iyi baktım apk hiç bir şey yüklemedim alalı 7 8 ay oluyor hiç kasma donma yok.
Bu mesaja gerçekten şaşkın gözlerle bakakaldım. Yahu benim cihazım neden kasmaktan kendinden geçerken bir diğer a74 yağ gibi akar aklım almıyor. Ben gerçekten bu işin üretimden kaynaklandığını düşünmeye başladım. Belli parti cihazlarda bu problem yaşanıyor diye düşünmeye başladım. Çünkü başka seçenek kalmıyor gerçekten de. Ben telefonla geçirdiğim 1 günde parçalamamak için kendimi zor tutuyorum arkadaş. Telefonu başka birine kullanması için, özellikle fotoğraf çekimi için veriyorum kamera sı cidden güzel çünkü fakat cihazı verdiğim arkadaşım 5 dk da illallah ediyor diyor kardeşim bu nasıl telefon gözünü seveyim benim 7 senelik Samsung daha hızlı... Bunu yaşadıkça aşırı sinirine dokunuyor. Cihazımı satmak istiyorum fakat satamıyorum, 2. El piyasası da aşırı durgun. Kolay kolay cihaz değiştiren biri değilim her aldığım cihazı 4 5 sene kullanırım normal şartlarda fakat bu cihazlar büyük bir çıkmaza düştüm şuan. Atsam atamıyorum satsam satamıyorum sıfırdan yenisini alacak bütçem yok. Gerçekten çok sinir bozucu kötü bir durum. Bende bu durumu gerçekten yaşadığım için cihazı aşırı derecede eleştiriyorum. Benim oppo ile bir alıp veremediği yokki niye durduk yere bu lafları sözleri söyleyeyim. Herhangi bir markaya karşı özel bir zaafım da yok ben 4 sene samsung 4 sene Huawei 3 sene reeder 3 sene LG kullanmış adamım hep böyle markadan markaya geçiş yaptım, yani bir markanın fanı da değilim ama hiç birinde ben böyle bir cihaza rastlamadım arkadaş. Yıllar yılıdır bu sektördeyim, yemin olsun böyle bir cihaza rastlamadım ben. Gerçekten üzülüyorum.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Bu mesaja gerçekten şaşkın gözlerle bakakaldım. Yahu benim cihazım neden kasmaktan kendinden geçerken bir diğer a74 yağ gibi akar aklım almıyor. Ben gerçekten bu işin üretimden kaynaklandığını düşünmeye başladım. Belli parti cihazlarda bu problem yaşanıyor diye düşünmeye başladım. Çünkü başka seçenek kalmıyor gerçekten de. Ben telefonla geçirdiğim 1 günde parçalamamak için kendimi zor tutuyorum arkadaş. Telefonu başka birine kullanması için, özellikle fotoğraf çekimi için veriyorum kamera sı cidden güzel çünkü fakat cihazı verdiğim arkadaşım 5 dk da illallah ediyor diyor kardeşim bu nasıl telefon gözünü seveyim benim 7 senelik Samsung daha hızlı... Bunu yaşadıkça aşırı sinirine dokunuyor. Cihazımı satmak istiyorum fakat satamıyorum, 2. El piyasası da aşırı durgun. Kolay kolay cihaz değiştiren biri değilim her aldığım cihazı 4 5 sene kullanırım normal şartlarda fakat bu cihazlar büyük bir çıkmaza düştüm şuan. Atsam atamıyorum satsam satamıyorum sıfırdan yenisini alacak bütçem yok. Gerçekten çok sinir bozucu kötü bir durum. Bende bu durumu gerçekten yaşadığım için cihazı aşırı derecede eleştiriyorum. Benim oppo ile bir alıp veremediği yokki niye durduk yere bu lafları sözleri söyleyeyim. Herhangi bir markaya karşı özel bir zaafım da yok ben 4 sene samsung 4 sene Huawei 3 sene reeder 3 sene LG kullanmış adamım hep böyle markadan markaya geçiş yaptım, yani bir markanın fanı da değilim ama hiç birinde ben böyle bir cihaza rastlamadım arkadaş. Yıllar yılıdır bu sektördeyim, yemin olsun böyle bir cihaza rastlamadım ben. Gerçekten üzülüyorum.
Ram genişletme yi açtınız mı? Açıksa kapatın ve sonrasında şu işlemleri yapınız power tuşuna ve ses açma tuşuna 30 saniye kadar basılı tutun kendi kendine kapansın açılınca elinizi çekiniz dener misiniz lütfen

lykıaıstakenn

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
A74
Ram genişletme yi açtınız mı? Açıksa kapatın ve sonrasında şu işlemleri yapınız power tuşuna ve ses açma tuşuna 30 saniye kadar basılı tutun kendi kendine kapansın açılınca elinizi çekiniz dener misiniz lütfen
Ram genişletme bende aldığımdan beri kapalı inandırıcı gelmeyebilir ama telefon cidden akıyor tepkime süresi aşırı iyi cidden ram genişletme bu kadar kastırıyor mu?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Ram genişletme bende aldığımdan beri kapalı inandırıcı gelmeyebilir ama telefon cidden akıyor tepkime süresi aşırı iyi cidden ram genişletme bu kadar kastırıyor mu?
Evet ram genişletme kasmalara sebebiyet veriyor, hatta bir kere bile açınca kapatınca bile etkileri hala devam ediyor

isikeren06

Yardımsever
Banlandı
Cihaz
A74
Elif hanım, dediğiniz yöntemleri çok kez denedim fakat bir sonuca ulaşamadım. Ram genişletme kapalı iken bi tık daha hızlı gibi cihaz fakat yine hızlı değil neredeyse fark etmiyor diyebilirim. Resetleme işlemi hiçbir sonuç vermiyor.
Mesajlar birleştirildi:

Elif hanım, dediğiniz yöntemleri çok kez denedim fakat bir sonuca ulaşamadım. Ram genişletme kapalı iken bi tık daha hızlı gibi cihaz fakat yine hızlı değil neredeyse fark etmiyor diyebilirim. Resetleme işlemi hiçbir sonuç vermiyor.
Not ram genişletme kapalı.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Mesajlar birleştirildi:

Daha önceden açtıysanız bir kere bile cihazı olumsuz etkileri sürüyor.

OPPO14

Aktif Üye
Banlandı
Cihaz
A74
Mesajlar birleştirildi:

Ya benmi anlatamiyorum telefon 4gb ve sd662 en kötü islemcisi ne bekliyorusunuz ultra performansmi. Alirken özelliklerine iyi baksaydiniz bende a74 kullaniyorum gayet iyi akici sekilde calisiyo. Telefonu cok kurcalamayin kac defa soyliycem.