• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

Oppo Reno serisi, Coloros ile fark yaratacak

asK

Forum Kurucusu
Forum Ekibi
Admin
Mesajlar
1,330
Çözümler
20
Puanları
28,350
Oppo Türkiye pazarına girerek telefon pazarını bir hayli hareketlendirdi. Oppo Reno serisini piyasaya sürmesiyle tüm dikkatleri üzerine toplayan firma, Android altyapısını kullanarak özelleştirilmiş olan ColorOS 6'yı kullanıyor.

Ekran-kasa oranını yükseltmek isteyen Oppo, ön kamerayı kasanın içine gizliyor. Açılıp kapanabilen kameranın bazı sorunları meydana getirebileceği düşünülse de çeşitli çözümler oluşturulmuş. Ön kamerayı aktifleştirmek için fiziksel bir tuş bulunmuyor. Kamera uygulaması açıldığında ön kamera mekanizmayla beraber kendiliğinden açılıyor. Mekanizmanın ömrü belirtilene göre 20.000’den fazla. Bu da kamerayı günde 100 kez açmanız halinde 5 yıllık kullanım ömrü demek. Bununla birlikte darbelere karşı bazı önlemler alınmış. Çeşitli sensörlerle Oppo Reno düşme anınını algılayabiliyor ve ön kameraya gelecek hasarı önlemek için kamerayı kapatıyor ve çözünürlüğü ise 16 megapiksel, 1080p 30 FPS hızında video kaydı yapılabiliyor. Arka tarafa baktığımızda ise herhangi bir çıkıntıya sahip olmayan çift kamera bulunuyor. Ana kamera 48 Megapiksel, ikincil kamera 5 Megapiksel çözünürlüğünde. Bu kameralarla 4K 30 FPS ve Full HD 30 FPS, 60 FPS VE 120 FPS video kaydı yapabiliyorsunuz. Flaş ise saklanabilen ön kameranın hemen arkasında bulunuyor.

ColorOS, dünya genelinde 250 milyondan fazla kullanıcıya ulaşıyor. OPPO Reno serisinin kalbinde yer alan bu gelişmiş sistem, tam ekranlı telefonlara uyarlanan yeni bir kenarlıksız bir tasarım kullanıyor. Zarif, kenarlıksız degrade renk, kenarlıksız bir görsel deneyim sunuyor.

ColorOS 6 sistemi, telefon dikey tutulduğunda tam ekran çoklu görevi destekliyor. Ayrıca, telefon yatay tutulduğunda ve sola kaydırıldığında, Akıllı Kenar Çubuğu kullanılabilir duruma geliyor. Akıllı Kenar Çubuğu,tam ekran çoklu görev benzeri özelliklerin yanı sıra yeni açılan dosyaları, araçlar veya uygulamalar eklemeyi, ekran kayıtlarını ve ekran görüntülerini yakalama için hızlı paylaşımı destekliyor. Ek olarak Akıllı Kenar Çubuğu, sık kullanılan uygulamalar için bir yönetim klasörü sağlıyor. Böylece farklı uygulamalardan eklenen sık kullanılanları kolayca görüntüleyebilmek mümkün oluyor.

Kaynak: Hürriyet
 
Reklam
Üst