Yardım Oppo reno2z Sensör Hatâsı Sorunu

Ragnarlodbrok

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar Telefon Yöneticisi/Hızlı Kontrol/Kayıtları Kontrol Et sengmentin'den girdim böyle bir hata verdi bu ayarı nasıl düzeltme durumum olur yeni fark ettim Şimdiden Teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-15-09-33-10-11.jpg
    Screenshot_2021-04-15-09-33-10-11.jpg
    156.8 KB · Görüntüleme: 43

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar Telefon Yöneticisi/Hızlı Kontrol/Kayıtları Kontrol Et sengmentin'den girdim böyle bir hata verdi bu ayarı nasıl düzeltme durumum olur yeni fark ettim Şimdiden Teşekkür ederim
Orada açıklamada belirtildiği gibi servise götürmelisiniz.
Telefonu yere yatay şekilde koyduğunuz halde bu sorunu veriyorsa servise götürün,elinizde iken bu testi yapmayınız yanlış sonuç alırsınız.
Tekrar sadece bu seçeneği açık halde testi deneyiniz.

Upvote 0

ERCAN ARICI

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Telefon bu testi yaparken yatay pozisyonda tutulmamış olabileceğinden bahsediyor. Testin aşamalarında telefonun istediği yönergeleri yapılması gerekiyor. Tekrar testi yapınız ve bu teste gelindiğinde telefonu düz bir şekilde yere paralel tutunuz. Tekrar aynı hatayı verirse o zaman servise gönderebilirsiniz

Upvote 0

Ragnarlodbrok

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Orada açıklamada belirtildiği gibi servise götürmelisiniz.
Telefonu yere yatay şekilde koyduğunuz halde bu sorunu veriyorsa servise götürün,elinizde iken bu testi yapmayınız yanlış sonuç alırsınız.
Tekrar sadece bu seçeneği açık halde testi deneyiniz.
Testi nasıl yapacağım ? Yer çekimi sensörü nedir ne işe yarar ben pek birşey anlamadim
Mesajlar birleştirildi:

Telefon bu testi yaparken yatay pozisyonda tutulmamış olabileceğinden bahsediyor. Testin aşamalarında telefonun istediği yönergeleri yapılması gerekiyor. Tekrar testi yapınız ve bu teste gelindiğinde telefonu düz bir şekilde yere paralel tutunuz. Tekrar aynı hatayı verirse o zaman servise gönderebilirsiniz
Nasıl test yapacağım?

Upvote 0

ERCAN ARICI

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Testi nasıl yapacağım ? Yer çekimi sensörü nedir ne işe yarar ben pek birşey anlamadim
Mesajlar birleştirildi:

Nasıl test yapacağım?
Telefon yöneticisi, hızlı kontrol, kontrolü başlat butonuna basıp açılan sayfadan ister hepsini isterseniz algılayıcıyı aktif bırakıp diğerlerinin tikini kaldırıp başlatabilirsiniz.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Mesajlar birleştirildi:

Nasıl test yapacağım?
Ana menüde telefon yöneticisi var oradan hızlı kontrol seçiniz sonrasında kontrolü başlat basıp ister hepsi seçili olsun ister algılayıcı yı sadece seçip başlatın sizi yönlendidiği şekilde sıra yer çekimi düz zemine koyunuz dediğinde yere paralel olacak düz zemine bırakın yönergelerini uygulayınız.

Yerçekimi sensörü (ivme ölçer)

İşlevi: Telefonunuzun yatay ve dikey modlar arasında otomatik olarak geçiş yapmasına, günlük adım sayınızı ölçmesine, görüntüleme yönünü tespit etmesine, pusula uygulamalarının kullanılmasına ve hareketlerin (telefonu kaldırmak veya çevirmek gibi) tanınmasına olanak tanır. Örneğin, oyunlarda hareket eden bir topu kontrol etmek veya yarış arabasını yönlendirmek, sallayarak şarkı değiştirmek, çevirerek zil sesini sessize almak vb. işlemler için telefonunuzun yerçekimi sensörünü kullanabilirsiniz.

Çalışma şekli: Sensör üç eksende (X, Y ve Z) oluşan hareketlerin sebep olduğu kapasitanstaki değişimleri ölçer ve buna göre anlık hızlanma ve yavaşlama güçlerini tespit eder.

Upvote 0