oppo serüvenim sonlanmıştır

ByHacked64

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
yakında ben de genel olarak çok sevdiğim,kamerasından bir türlü mutlu olamadığım reno 4 pro dan samsung tarafına geçeceğim. Size hayırlı olursun
bak işte arkadaşta müdahale edebilmiş olsaydı yani bl kilidi aktif olmuş olsaydı geliştiriciler bu cihazın kamerasına müdahale edebilirdi.Mesela görseldeki gibi leica lensi bu cihaza entegre edebilmiş olsaydık bu arkadaşımız 5 sene daha oppo reno 4 prosunu ilk günki gibi heyecanıyla kullanmaya devam ederdi.Xiomi cihazıma samsung s10 plus kamerasını entegre ettim şuan cam gibi görüntü elde ediyorum.BL nin önemini vurgulamaya çalışıyorum ve bu arkadaşımızda severek kullandığı cihazını sırf kamerasından dolayı satmamış olurdu.ama küresel ekosistem diyelim :)

Ekli dosyalar

• laica.JPG
    laica.JPG
    59 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:

lextor

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Bende oppo ile Android dünyasından nefret ettim. Bugüne kadar rootsuz Android kullanmadım.

Bende sizin gibi babama devredip ios dünyasına geçiş yapacak gibiyim. En azından ömrü var.

drthjoo

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Pro
bak işte arkadaşta müdahale edebilmiş olsaydı yani bl kilidi aktif olmuş olsaydı geliştiriciler bu cihazın kamerasına müdahale edebilirdi.Mesela görseldeki gibi leica lensi bu cihaza entegre edebilmiş olsaydık bu arkadaşımız 5 sene daha oppo reno 4 prosunu ilk günki gibi heyecanıyla kullanmaya devam ederdi.Xiomi cihazıma samsung s10 plus kamerasını entegre ettim şuan cam gibi görüntü elde ediyorum.BL nin önemini vurgulamaya çalışıyorum ve bu arkadaşımızda severek kullandığı cihazını sırf kamerasından dolayı satmamış olurdu.ama küresel ekosistem diyelim :)
tek bir sorundan dolayı kaç defa servise verdim yazılımlar mı atılmadı anakartı arka kamerası mı değişmedi, sonuç aynı. Zaten anakartı ve arka kamerayı değiştirdikten sonra yine kameradan aynı hatayı alıyorsam, o telefonu at çöpe. Harici apklar falan denedim yok yine olmadı.Denemediğim şey kalmadı(root olaylarına hiç girmedim yapmam da). Sonuç olarak buna yetkili servisler şimdilik bir çözüm yok dediler. Samsung servisi çok tanıdığım var o yönden hiç sıkıntım yok. Bu forumda da yazdım sorunumu, deneyimleyen yoktu galiba iyi bir cevap alamadım. Bu saatten sonra bütçeyi toparlayıp en kısa sürede samsunga geçeceğim. Bir daha yeni çıkmış bir markadan (mesela oppo gibi ) bir ürün almamaya yeminim var artık.

teomanonal

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
kronik hata olmayan bir cihaz söylermisin bana? Yada ben sana şöyle sorayım 85 binlik iphonelerde yok mu kronik hata:) yada getir bana s23 ultra ben sana hatalarını tek tek göstereyim.(görselde en tepe samsung modelinden gelen şikayeti incele)o yüzden diyorum ya android=özgürlük ve bu işlerden anlıyorsan herhangi bir cihazı kendine göre dizayn edebiliyorsun:) he yok ben yazılımla vs uğraşmam bilgim yok dersen iphone=oppo anlayışı aynı. birisi 85 bine markasını satıyor diğeri ise cüzi fiyata var olmaya çalışıyor:) ayrıca bak görselde de belirttiğim gibi firmaların dayattığı gereksiz uygulamaları kaldırıp cihazı rahatlatabilmek bile BL kilidinin ne kadar önemli olduğunun göstergesidir.12 gb rami 4 gb sistemden 2.4 gb a düşürüp geri kalan devasa rami istediğin gibi dizayn edebilmek de cabası:) Herkesin düşüncesine saygım var ama bana desenki 85000 e iphone verelim ben gider 5000 e android alır dibine kadar kullanırım ama ha sadece tel çalsın alo diim yanımdaki arkadaşla blutut üzerinden mp3 dahi almim o zaman 85000 hayırlı olsun derim:) Ve ayrıca oppo cihazları kaliteli ve işciliği 1.sınıf buna lafım olmadığını belirttim benim sorunum sadece yazılımsal boyutu yani bl kilidinin güvenlik gerekçesiyle verilmemesi.Yani samsung-oneplus-vivo-zte-motorola-huwae vs vs kullanıcıları güvensiz sadece oppo kullanıcılarımı güvene alınıyor dünya üzerinde? Bl kilidiyle alakalı milyonlarca samsung kullanıcı(her modeli) ve google de arama sayfalarını bi kontrol ediniz.Görselde onu da ekledim.
Bir dokunduk bin ah işittik.
Zamanında Miui kullanmış bir kullanıcı olarak tecrübelerimi ifade etmek istedim o kadar, yeni cihazınız hayırlı olsun bu arada...

Deryadeniz907

Ordinaryüs
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 5 Lite
tek bir sorundan dolayı kaç defa servise verdim yazılımlar mı atılmadı anakartı arka kamerası mı değişmedi, sonuç aynı. Zaten anakartı ve arka kamerayı değiştirdikten sonra yine kameradan aynı hatayı alıyorsam, o telefonu at çöpe. Harici apklar falan denedim yok yine olmadı.Denemediğim şey kalmadı(root olaylarına hiç girmedim yapmam da). Sonuç olarak buna yetkili servisler şimdilik bir çözüm yok dediler. Samsung servisi çok tanıdığım var o yönden hiç sıkıntım yok. Bu forumda da yazdım sorunumu, deneyimleyen yoktu galiba iyi bir cevap alamadım. Bu saatten sonra bütçeyi toparlayıp en kısa sürede samsunga geçeceğim. Bir daha yeni çıkmış bir markadan (mesela oppo gibi ) bir ürün almamaya yeminim var artık.
Forumdaş merhaba istanbul beylikdüzü tarafında samsung yetkili servis çalışanı var mı tanıdık
(Samsung servisi çok tanıdığım var) demişsin o yüzden sordum yardımın dokunur mu bana teknik servislik bir konu var

Son düzenleme:

Deryadeniz907

Ordinaryüs
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 5 Lite
@drthjoo demek ki mesajın tırt çıktı (Samsung servisi hiç tanıdığın yok) mesajı görüyorsun cevap vermiyorsun olumlu yada olumsuz son görülmenide kapatmışsın zaten amacınız forumda oppo markasını kötüleyip uzaklaşmak

drthjoo

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Pro
@drthjoo demek ki mesajın tırt çıktı (Samsung servisi hiç tanıdığın yok) mesajı görüyorsun cevap vermiyorsun olumlu yada olumsuz son görülmenide kapatmışsın zaten amacınız forumda oppo markasını kötüleyip uzaklaşmak
mesleğini stalker olarak değiştirmelisin, yazdığım konulara damlıyorsun muhalefet ediyorsun, boş yapıyorsun. Konu başlığını görüyorsun ve son 3 gönderisi(yani konuyla alakasız) yine beni kötülemek için yazığın boş şeyler falan. Kişisel husumetin var anladım onu. Bir de gelmiş yardım etsene diyorsun. Sana yağmurlu havada su yok. Bu forumun benim için bir anlamı kalmadı, vaktim değerli.

Deryadeniz907

Ordinaryüs
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 5 Lite
mesleğini stalker olarak değiştirmelisin, yazdığım konulara damlıyorsun muhalefet ediyorsun, boş yapıyorsun. Konu başlığını görüyorsun ve son 3 gönderisi(yani konuyla alakasız) yine beni kötülemek için yazığın boş şeyler falan. Kişisel husumetin var anladım onu. Bir de gelmiş yardım etsene diyorsun. Sana yağmurlu havada su yok. Bu forumun benim için bir anlamı kalmadı, vaktim değerli.
Beni başka biriyle karıştırıyor olabilirmisin illa foruma konu başlığı ile ilgili yazmak gibi bir kuralda yok yazmışsın oraya samsungda çok tanıdığım var diye ben o cümlene dayanarak belki yardımın olur diye sana ilk defa yazdım seni tanımam etmem ne gibi husumetim olur zaten senden su isteyen yok sallamasyon samsungda olmayan tanıdıklarına vakit ayır boş ve tırt mesaj atarak vaktini boşa harcama burada hemen uzaklaş

Son düzenleme: