Tartışma Oppo'nun güncellemede yavaş olması

W

wittroc

Guest
Oppo'nun hız kesmeden yeni telefonlar tanıtması ve bu telefonların os 7.1 ile gelmesi fakat bizim hâlâ os 7 beklememiz bence içler acısı.

Oppo'nun başarısı büyük. Pazarda kısa sürede büyümesi ve ürünlerinin gerçekten kaliteli ürünler olması gayet güzel fakat güncelleme konusunda bu kadar kötü olması sorun yaratabilir. Os 7 güncellemesinin bu kadar geç gelmesi de akla Android 11 dağıtmamak için olduğunu getiriyor. Umarım en kısa sürede güncellemeye kavuşmuş oluruz. Bir bu kadar da os 7.1 için beklemeyiz umarım.

ULDIN

KvL
Onursal Üye
Cihaz
Diğer
Coloros 8 güncellemesi için cihazlar belli olmaya başladı, biz hâlâ coloros 7'yi beklemekteyiz. İçler acısı bir durum..

coloros8.png

W

wittroc

Guest

ULDIN

KvL
Onursal Üye
Cihaz
Diğer
Şaşırtıcı olan Reno serisinin tamamının bulunması. Anlaşılan os 8 almamız aralık ayına denk gelir.

İlk kez bir Çin markayı beğenip destekliyorum fakat güncelleme konusunda tam bir fiyasko.
Güncelleme konusunda yetersizliğini birçok yerde belirttim. Türkiye üzerinde güncellemeye hiç bakmıyorlar. Türkiyedeki yetkililerin ilgisizliği ayrı, burdaki yetkililere bilgi aktaran kişilerdeki sorumsuzluk da ayrı bir olay. İlk yetersizliği garanti konusunda başlıyor. Garanti kapsamında telefona birşey olsa birçok şehirde yetkili servisi yok. Telefonun arka kapağı soyulmuştu ve birkaç sıkıntısı da var, garantiye gönderemiyorum. 1 hafta telefonsuz kalacağım. İlk eksikleri burada başlıyor. İkinci eksikleri müşteri hizmetlerinde. Konuşmayı, anlatmayı pek bilmiyorlar. (Hepsi için söylemiyorum. Güzel ilgilenen kişiler de çıktı karşıma) Üçüncü eksikleri güncelleme konusunda. Güncelleme olayını anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz (anlatmaya-gerek-yok.jpg)
ve bir diğer olayları da aksesuar ve yedek parça olayları. Yedek parça olayını bir miktarda giderebilsek de aksesuar olaylarını (Kılıf, ekran koruyucusu vb.) her model için çeşitlilik pek bulamıyorsunuz. Ben cihazı geçen sene yazın almıştım o zaman göre biraz daha çoğalmış fakat yine yetersiz görüyorum. Düzgün bir kılıf hâlâ bulamadım. Cihazın kendi şeffaf kılıfını kullanmaktayım. Olaylara kısaca değinmek gerekir ise bu şekilde. Türkiye üzerinde durması gerekmekte. Fiyatlar konusunda pek tatmin edici olmasa da satan bir firma ama neden bu hale geldi kimse tam net bir şekilde açıklama yapmıyor, bize de fikir sunma şansı çıkmıyor.

eurobaz

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
A5 kullanıyorum. 8.0 listesine eklemeden önce 7.0 verseler keşke. iPhone dan geçtim güncelleme resmen rezalet!

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Güncelleme konusunda yetersizliğini birçok yerde belirttim. Türkiye üzerinde güncellemeye hiç bakmıyorlar. Türkiyedeki yetkililerin ilgisizliği ayrı, burdaki yetkililere bilgi aktaran kişilerdeki sorumsuzluk da ayrı bir olay. İlk yetersizliği garanti konusunda başlıyor. Garanti kapsamında telefona birşey olsa birçok şehirde yetkili servisi yok. Telefonun arka kapağı soyulmuştu ve birkaç sıkıntısı da var, garantiye gönderemiyorum. 1 hafta telefonsuz kalacağım. İlk eksikleri burada başlıyor. İkinci eksikleri müşteri hizmetlerinde. Konuşmayı, anlatmayı pek bilmiyorlar. (Hepsi için söylemiyorum. Güzel ilgilenen kişiler de çıktı karşıma) Üçüncü eksikleri güncelleme konusunda. Güncelleme olayını anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz (Ekli dosyayı görüntüle 235)
ve bir diğer olayları da aksesuar ve yedek parça olayları. Yedek parça olayını bir miktarda giderebilsek de aksesuar olaylarını (Kılıf, ekran koruyucusu vb.) her model için çeşitlilik pek bulamıyorsunuz. Ben cihazı geçen sene yazın almıştım o zaman göre biraz daha çoğalmış fakat yine yetersiz görüyorum. Düzgün bir kılıf hâlâ bulamadım. Cihazın kendi şeffaf kılıfını kullanmaktayım. Olaylara kısaca değinmek gerekir ise bu şekilde. Türkiye üzerinde durması gerekmekte. Fiyatlar konusunda pek tatmin edici olmasa da satan bir firma ama neden bu hale geldi kimse tam net bir şekilde açıklama yapmıyor, bize de fikir sunma şansı çıkmıyor.
Güncellemeleri beklemekten yanayım acelem yok telefon şu an maşallah süper çalışıyor :))

W

wittroc

Guest
Ben sürekli telefonla uğraşan, didik didik eden, telefonun altını üstüne getiren bir insanım. Ve kılıftır, aksesuardır, vs. Severim. Amma velakin piyasa da bir `Apple` ambargosu var. Hemen hemen bulunduğum semtte ki yaklaşık 20 ye yakın telefoncuya gittim. Kılıf, kırılmaz ekran ve aksesuar için. Kardeşim adamlar Iphone 6,7,8 için en az 10 metrelik duvara kılıf koymuşlar ama oppo için sadece bir kutu. Samsung, LG içinde böyle. Bu durumda en vahim olanlar Oppo ve Xiaomi. 2 firma piyasanın altını üstüne getiriyor ama Piyasa da sadece telefon var. Ne kılıf, ne ekran, ne bişey. Satılan kılıfların ve ekranların yüzüne bakmazsınız. Güncelleme konusunda da ben aceleci bir insan değilim ama benim telefonumun ne özellik ne de fiziksel olarak yanına yaklaşamayan diğer markaların telefonları Dark Modu, android 10`u çatır çatır kullanırken benim 3.parti uygulamalarla bunları halletmem bana ve benim gibi düşünen insanlara ayıptır. Dediğim gibi acele etmem ama geldiğinde de sorun çıkarmasını istemem. Şöyle bir durum da var ki biz buradan istediğimiz kadar konuşalım değişen birşey olmuyor. Sabredeceğiz.
Hocam öyle güzel konuştun ki diyecek sözüm yok

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Ben hiçbir markada böyle bir yavaşlık görmedim. Hatta o kadar saçma ki Nijerya, Kenya gibi ülkelere verilirken bizlere izlemek kalıyor. Durum üzücü :/