Yardım Optimize edilemiyor hatası

mahirbaran62

Taze Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Oppo a9 2020 cihazımda bazı uygulamarda optimize edilemiyor hatası veriyor. Yinede indirebiliyorum fakat çok şarj tüketiyor ve telefon ısınıyor. Ayrıca mamoball adındaki grafikleri baya düşük olan oyunda bile aynı sorunla karşılaştım. Lütfen yardım edin.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Bu uygulama cihazınız için optimize edilemiyor" demek en yeni veya güncel sürümüne o cihazda ulaşamayacağınız anlamına gelir. Ancak eski versiyonunu yine de kullanabilirsiniz demek.

Bu uygulama, cihazınız için optimize edilemiyor hatası almanızın başıca nedenleri;

1) Root’lu bir cihaz kullanıyor olabilirsiniz. Bazı uygulamalar, root edilmiş telefon veya tabletlerde çalışmayabilir.

2) İndirmek istediğiniz uygulama, mevcut android sürümünüzü desteklemiyor olabilir. Bu durumda telefonunuzun işletim sistemini güncellemeyi deneyebilirsiniz.

3) Eğer tablet’e yükleme yapıyorsanız, indirdiğiniz uygulama tablet ile uyumlu olmayabilir. Her uygulama telefonlarda çalışmaktadır fakat her uygulamanın tablet desteği olmayabilir.

4) Google play verilerini temizleyerek uygulamayı tekrar indirmeyi deneyebilirsiniz. Ayarlar > Uygulamalar > Play Store > Depolama seçeneklerini takip ederek, verileri ve önbelleği temizleyin.

Ekli dosyayı görüntüle 2333

5) Bazı uygulamalar, hatalı güncellemeler sonrası bu tarz hatalar verebilir. Hatanın düzelmesi için herhangi bir değişiklik yapmadan, yeni bir güncelleme yayınlanmasını bekleyin.

Uygulama kaynaklı bir sorun olmadığından emin olmak için, farklı model bir telefondan uygulamayı indirmeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede sorunun cihaz kaynaklı mı yoksa uygulama kaynaklı mı olduğunu tespit edebilirsiniz.

Ama 4. Maddeyi özellikle yapınız.

Son olarak telefonunuzun güncellemesi yapılmışmı kontrol ediniz ayarlar> yazılım güncellemesi> buradan da kontrol edin ondan sonra tekrar deneyiniz.

Ayrıca bu hatayı telefondan alıyorsunuz değil mi tabletten değil.emin olmak adına soruyorum genelde bu hata tabletlerde alınır o bakımdan.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z

Buyrun inceleyiniz

Upvote 0

mahirbaran62

Taze Üye
Üye
Cihaz
A9 2020

Buyrun inceleyiniz
Her şeyi yaptım ama yinede olmadı hala aynı sorunu yaşıyorum. Bu telefon modelinin genelinde olan bir şeymiş ne yapacağımı artık bilmiyorum çünkü ne yaparsam yapayım olmadı

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Telefonunuzun mayıs ayı güncelleme sini yaptınız mı?

Upvote 0

mahirbaran62

Taze Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Evet yaptım sürüm güncel ama olmuyor
Mesajlar birleştirildi:

Bahsettiğim sıkıntı bu oyun açılıyor ama tam performansta değil bir sürü sıkıntı çıkıyor uygulama çalışırken ve sadece bu uygulama için değil bir sürü uygulamada aynı sıkıntı var

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-04-17-24-34-17.jpg
    Screenshot_2021-06-04-17-24-34-17.jpg
    80.7 KB · Görüntüleme: 17
Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Evet yaptım sürüm güncel ama olmuyor
Mesajlar birleştirildi:

Bahsettiğim sıkıntı bu oyun açılıyor ama tam performansta değil bir sürü sıkıntı çıkıyor uygulama çalışırken ve sadece bu uygulama için değil bir sürü uygulamada aynı sıkıntı var
Ama bu sizin telefona grafik olsun bazı donanımlar için uygun değil.daha düşük modeller için uyumlu.

Upvote 0

Sergeant

Yazar Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Oppo a9 2020 cihazımda bazı uygulamarda optimize edilemiyor hatası veriyor. Yinede indirebiliyorum fakat çok şarj tüketiyor ve telefon ısınıyor. Ayrıca mamoball adındaki grafikleri baya düşük olan oyunda bile aynı sorunla karşılaştım. Lütfen yardım edin.
Sorunu Ocak ayından beri bende yaşıyorum. Bir çok yöntem denedim Google Play Store kendiliğinden güncellendiği zaman mağazadaki tüm uygulamaların tabletler için olan versiyonu iniyor. Google ile iletişime geçtim 3 hafta gibi bir süre bu sorunu araştırdılar sorunun cihazda olduğunu belirttiler. Oppo ile iletişime geçtim bir çok kez ama hiç bir faydası olmadı. İnternetten baktığım kadarıyla bir çok kullanıcı aynı sorunu yaşıyor ama ne Mart ne Mayıs güncellemesinde bu sorun düzelmedi.

Geçici çözüm olarak Google Play Store'un güncellemelerini kaldırın ardından internetten güncel Google Play Store APK'sı indirin kurun normale dönüyor. Ama bir iki hafta sonra Google Play Store otomatik olarak güncellendiği için yeniden sorun başlıyor.

Upvote 0