Pembe Whatsapp tehlike saçıyor: Hesabınız ele geçirilebilir !!!

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
WhatsApp'ın artık monotonlaşan "yeşil" rengini değiştirmek hayaliyle pembe tema yükleyen kullanıcılar, hesaplarının ve kişisel verilerinin ele geçirilmesi tehlikesiyle karşı karşıya.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'da yeni bir dolandırıcılık yöntemi yayılmaya başladı. Sohbet gruplarında "pembe tema" güncellemesi görünümüne bürünmüş kötü amaçlı bir dosya bağlantısı paylaşılıyor.

Sözde resmi güncelleme, WhatsApp'ın artık monoton hale gelen yeşil rengini, pembe renge dönüştürmeyi vaat ediyor. Ayrıca kullanıcılara uygulamanın önceki sürümlerinde olmayan bazı yararlı özelliklere sahip olacakları da empoze ediliyor.

upload_2021_04_20_13_24_02_311.jpg

Sahte güncelleme bağlantısına dokunan veya tıklayan kullanıcıların hem hesabı hem de kişisel verileri ele geçirilebilir. Zira bunu yaparak telefonunuzu hacker'ların erişimine açmış oluyorsunuz.

Peki isteyerek ya da istemeyerek cihazınıza pembe temayı yüklediyseniz ne yapmalsınız?

Pembe WhatsApp'ı yükleyenler ne yapmalı?

Böyle bir durumla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken şey Pembe WhatsApp'ı silmek. Ayrıca hesabınızdan tüm cihazların bağlantısını kesmeniz, tarayıcınızın önbelleğini temizlemeniz ve tüm uygulamaların izinlerini kontrol etmeniz gerekiyor.

Pembe WhatsApp'ın ayrıca sistemde gizlenmesi gibi bir tehlike de söz konusu. Böyle bir durumda zararlı yazılımı akıllı telefonunuzdan söküp atmanız daha zor hale geliyor. Bu tür tuzaklara düşmemek için uygulayabileceğiniz en basit güvenlik önlemi "şüpheli bağlantılara" kesinlikle tıklamamak.

Kaynak:donanımhaber.com

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Cihaz
A15
arkaaslar interneten indirdiginiz whatshapp pro bile tehlike

yeeelda

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 10x Zoom
Pembe whatsap degil de, iste ios whatsabi veya whatsap plus falan var. Onlar guvenli diye biliyorum. Kullanicilar da memnun bende ios whatsabi kullaniyorum. Yani bu pembe whatsap cok daha ayri bi olay bizimkilerle alakasi yok degil mi?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Pembe whatsap degil de, iste ios whatsabi veya whatsap plus falan var. Onlar guvenli diye biliyorum. Kullanicilar da memnun bende ios whatsabi kullaniyorum. Yani bu pembe whatsap cok daha ayri bi olay bizimkilerle alakasi yok degil mi?
Sizinkilerle ilgisi yok bu farklı bir durum.

W

wittroc

Guest
WhatsApp Plus spyware olarak geçmekte ve geçtiğimiz yıllarda da kullanıcı verilerini çaldığı ortaya çıktı. Kaldı ki Facebook gibi devasa bir şirketin bile güvenlik açıkları bulunurken WhatsApp Plus gibi bir uygulamada bulunmaması mümkün değil.

yeeelda

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 10x Zoom
WhatsApp Plus spyware olarak geçmekte ve geçtiğimiz yıllarda da kullanıcı verilerini çaldığı ortaya çıktı. Kaldı ki Facebook gibi devasa bir şirketin bile güvenlik açıkları bulunurken WhatsApp Plus gibi bir uygulamada bulunmaması mümkün değilandr
Dedigim gibi android de ios whatsabi kullaniyorum bakalim..

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
WhatsApp gibi kritik uygulamalarda 3.parti yazılımlar kullanmayın. Hiçbir tanesi bile güvenli değil. Özel konuşmalarınızdan, profil bilgilerinize, rehberinizdeki kişilerin bilgilerinden, daha birçok bilgiye kadar her şeyi topluyorlar. Konum, ekran görüntüsü, telefonu kullanım şekliniz, diğer uygulamalar vs. de dahil buna. Silin ve asla kullanmayın.