Yardım pil bağlantı hatası

alpsalvo

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
merhabalar oppo reno 5 lite kullanıcısıyım son üç gündür telefonum pil bağlantı hatası veriyor ve şarj olmuyor gözüküyor ve pil %50'nin altına düştüğü zaman telefon kendi kendine kapanıyor. Lütfen konu hakkında bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir mi çözümü nedir? (Not: Telefonum hasar veya su almadı.)

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
merhabalar oppo reno 5 lite kullanıcısıyım son üç gündür telefonum pil bağlantı hatası veriyor ve şarj olmuyor gözüküyor ve pil %50'nin altına düştüğü zaman telefon kendi kendine kapanıyor. Lütfen konu hakkında bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir mi çözümü nedir? (Not: Telefonum hasar veya su almadı.)
Bataryayı değiştiriniz orjinal batarya takın oppo servisleri ile iletişime geçiniz düzelir.

Upvote 0

alpsalvo

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Bataryayı değiştiriniz orjinal batarya takın oppo servisleri ile iletişime geçiniz düzelir.
batarya değişmekten başka bi çözümü yok mu bunun? çünkü telefonu şarjda oynayan birisi değilim ve sorunun bataryadan kaynaklanmadığını düşünüyorum. tabi ne kadar doğru bilemem ama sadece batarya değişmekten başka bir yolun olup olmadığını merak ediyorum.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
batarya değişmekten başka bi çözümü yok mu bunun? çünkü telefonu şarjda oynayan birisi değilim ve sorunun bataryadan kaynaklanmadığını düşünüyorum. tabi ne kadar doğru bilemem ama sadece batarya değişmekten başka bir yolun olup olmadığını merak ediyorum.
Batarya problemi yok sa neden %50 nin altında düşünce kapanıyor başka anlatmadığınız bir detay yoksa?

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Ozaman başka orjinal şarj aleti ile şarj edip deneyin yine aynı sorun devam ederse batarya değişimi gerekiyor .

Upvote 0

Deryadeniz907

Ordinaryüs
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 5 Lite
Batarya ömrünü tamamlamış.
Anlattıklarından bunu anladım
Kullandığın şarj cihazı ve kablosu orjinal değilse belki ondan öyledir şayet orjinalse batarya alman lazım kesinlikle yetkili servisten orjinal batarya al internette satılanların %99 u sahte yani çakma batarya

Upvote 0