Yardım Pil kalibrasyonu

denzz

Taze Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Arkadaşlar cihazi sarj ediyorum (100), sarji 100-90 ar geliyo biraz kullaniyorum bazen hani icime dusuyo yeniden baslatayim diyorum, cihaz açılırken oppo yazisinda uzun sure bekletirse açıldığında sarji anormal bi şekilde 40-49 ar sina düşüyor ama oppo yazısında az bekletirse 94 se 94 de açılıyor servisi aradım ne yapmam gerektiğini söylediler, olmazsa servise gonder dediler, karşılaştığım problemin adı nedir veya daha önce karşılaşan varmi?
Not: guncellemeden sonra bu problem ortaya çıktı(Facebook da yardım grubundan bi arkadaş pil kalibrasyonu dedi araştırdım oppoda Nasıl yapilir bulamadım)

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-01-01-19-29-24-65_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    Screenshot_2023-01-01-19-29-24-65_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    140.9 KB · Görüntüleme: 72

Aybrkkk

Aktif Üye
Banlandı
Cihaz
A74
Arkadaşlar cihazi sarj ediyorum (100), sarji 100-90 ar geliyo biraz kullaniyorum bazen hani icime dusuyo yeniden baslatayim diyorum, cihaz açılırken oppo yazisinda uzun sure bekletirse açıldığında sarji anormal bi şekilde 40-49 ar sina düşüyor ama oppo yazısında az bekletirse 94 se 94 de açılıyor servisi aradım ne yapmam gerektiğini söylediler, olmazsa servise gonder dediler, karşılaştığım problemin adı nedir veya daha önce karşılaşan varmi?
Not: guncellemeden sonra bu problem ortaya çıktı(Facebook da yardım grubundan bi arkadaş pil kalibrasyonu dedi araştırdım oppoda Nasıl yapilir bulamadım)
İlginç bir durum pil grafiginde bile %100-90 arasında gözüküyor ama durum çubuğunda daha düşük göstermiş, telefonunuzun modeli nedir?
Geçenlerde şikayetvar'a baktığımda sizin gibi bir kaç kişi daha oraya yazmıştı bu sorunu( A55 modeli hakkındaki şikayetlerde var)Ben A74 kullanıyorum ve hiç başıma gelmedi,ama şu acilistaki oppo powered by android yazısı android 12 güncellemesinden sonra özellikle dikkatimi çekiyor çok sık olmasa da bazen benide baya bekletiyor orada.Servise gönderin bence yazılımsal sorun olabilir.

Upvote 0

ERCAN ARICI

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Attığınız ekran görüntüsünde 3 önerilen optimizasyon diye bir bölüm var oraya basın ve önerilen optimizasyon kar nedir bir bakın ve gerekirse önerileri yerine getirin.

Upvote 0

denzz

Taze Üye
Üye
Cihaz
Diğer
İlginç bir durum pil grafiginde bile %100-90 arasında gözüküyor ama durum çubuğunda daha düşük göstermiş, telefonunuzun modeli nedir?
Geçenlerde şikayetvar'a baktığımda sizin gibi bir kaç kişi daha oraya yazmıştı bu sorunu( A55 modeli hakkındaki şikayetlerde var)Ben A74 kullanıyorum ve hiç başıma gelmedi,ama şu acilistaki oppo powered by android yazısı android 12 güncellemesinden sonra özellikle dikkatimi çekiyor çok sık olmasa da bazen benide baya bekletiyor orada.Servise gönderin bence yazılımsal sorun ol
Evet evet bende oppo powered by yazısında bekletirse açıldığında sarji gidiyo, şikayet vara da yazmıştım benim konu olabilir
Teşekkürler kiral
Mecburi servise göndereceğim
Mesajlar birleştirildi:

Attığınız ekran görüntüsünde 3 önerilen optimizasyon diye bir bölüm var oraya basın ve önerilen optimizasyon kar nedir bir bakın ve gerekirse önerileri yerine getirin.
Hocam benim pil kullanimim normal cihaz i yeniden baslattigimda vs 100-90 gibi bi duzeyden 40 a düşmesi sizcede imkansız değil mi( servis aradı ne dedilerse (sifirlamak dışında hepsini yaptım )) sıfırlamayida denicem

Upvote 0

ERCAN ARICI

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Evet evet bende oppo powered by yazısında bekletirse açıldığında sarji gidiyo, şikayet vara da yazmıştım benim konu olabilir
Teşekkürler kiral
Mesajlar birleştirildi:

Hocam benim pil kullanimim normal cihaz i yeniden baslattigimda vs 100-90 gibi bi duzeyden 40 a düşmesi sizcede imkansız değil mi( servis aradı ne dedilerse (sifirlamak dışında hepsini yaptım )) sıfırlamayida denicem
Önerilen optimizasyon da ne yazıyor bakabildinşz mş

Upvote 0

OPPO Türkiye

Saygıdeğer Üye
Banlandı
Cihaz
Diğer
Teşekkürler kiral
Mesajlar birleştirildi:

A55 kullanıyorum Allah'a şükür hiç böyle sorun yaşamadım. En iyisi Teknik Servis'e götürün.

Upvote 0

mertözduman1

Saygıdeğer Üye
Banlandı
Üye
Cihaz
A74
Servisi ara garanti devam ediyosa pil degisimi yapilsin sorun kalkar zaten

Upvote 0