Yardım Ram genişletme

mertözduman1

Saygıdeğer Üye
Banlandı
Üye
Cihaz
A74
Bazi forumlarda ram genişletme telefonu daha cok kastiriyo gibi zarar veriyo diyorlar boyle bisey varsa kapaticam

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Kasma yok gayet akıcı
Modele göre değişiyor ram arttırmak işlemciye göre kasıyor yada modele göre karşılaştıklarımdan dolayı bahsediyorum, ayrıca ram arttırmak bir faydası yok aksine ileri dönük disklere zarar veriyor, performans açısından bir katkısı yok

Upvote 0

isikeren06

Yardımsever
Banlandı
Cihaz
A74
Bende a74 var aldığımdan beri son 2 ay hariç hep 4+3 GB ram olarak kullandım, hiçbir faydasını görmedim. Sonra ben de senin gibi teledonu kastırıyor yorumlarını okudum kapattım sadece 4gb olarak kullanıyorum ve kendi adıma gözlemlediğim şekilde konuşayım böyle daha akıcı cihaz. Bazen çıldırıyordu telefon. Ram genişletmesiz daha akıcı çalıştığını düşünüyorum.

Upvote 0

lykıaıstakenn

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
A74
Modele göre değişiyor ram arttırmak işlemciye göre kasıyor yada modele göre karşılaştıklarımdan dolayı bahsediyorum, ayrıca ram arttırmak bir faydası yok aksine ileri dönük disklere zarar veriyor, performans açısından bir katkısı yok
Merhaba bende Oppo a74 var ve alalı 6 ay oldu ve aldığımdan beri 4+3 GB olarak kullanıyorum telefonda oyun oynamam sadece sosyal medya falan kullanıyorum sizce kapatmalı mıyım?

Upvote 0

worlock

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Diğer
Biraz araştırdım düşük bellekli teller için özellikle yapılmış bir olay uzun süreli kullanım bellege zarar verebilirmis bilginize

Upvote 0