Realme sonunda andorid 11 Gönderdi

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar realme 6 pro android 11 geldi ama Realme insanı bezdiriyor. Normalde kolaylaştırıcı araçlarda Assistive ball özelliği olması lazım ama yok. En üst simgelerde yumuşak top diye assitive ball koymuşlar, açtığımdan beri kapatamıyorum, simge kayboldu. Deli oldum arkadaş bu kadar amatörlük olmaz. Telefon ekranında beyaz bir assitive ball var gitmiyor bu gidişle telefonu sıfırlayacağım çünkü çok rahatsız edici.
Bazı modellere bazı özellikleri koymuyorlar.
Assitive ball için ise; ayarlar uygulama yönetimi uygulama listesi buradan bulun devre dışı bırakınız durdurunuz isterseniz

birkullanıcı

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Realme
Arkadaşlar realme 6 pro android 11 geldi ama Realme insanı bezdiriyor. Normalde kolaylaştırıcı araçlarda Assistive ball özelliği olması lazım ama yok. En üst simgelerde yumuşak top diye assitive ball koymuşlar, açtığımdan beri kapatamıyorum, simge kayboldu. Deli oldum arkadaş bu kadar amatörlük olmaz. Telefon ekranında beyaz bir assitive ball var gitmiyor bu gidişle telefonu sıfırlayacağım çünkü çok rahatsız edici.
Böyle durumlarda fabrika ayarlarına sıfırlayıp temiz kurulum yapmak daha iyi. Daha önce de farklı markalarda benzer sorunlar görmüştüm. 7 pro da assistive ball özelliği yok bile. Neden koymamışlar bilmiyorum. Sonradan apk yükledim çalışmadı o da. Smart sidebar da iş görüyor şimdilik. Denemek isterseniz smart sidebar android 12 sürümü beta olarak çıkmış. Realme ui 2.0 da çalışıyor. Ama İngilizce. Pek sorun olacağını sanmıyorum.

burakoz02

Taze Üye
Üye
Cihaz
Realme
Bazı modellere bazı özellikleri koymuyorlar.
Assitive ball için ise; ayarlar uygulama yönetimi uygulama listesi buradan bulun devre dışı bırakınız durdurunuz isterseniz
Teşekkürler. Yumuşak Top diye simgenin adını koymuşlar. Uygulamalarda yok. Realme Global e mesaj attım. Hindistan güncellemelerinde bu özellik varken Türkiye de neden yok diye sordum. Bir de sıfırlamaya "sadece sistem ayarlarını sıfırla" mı yapayım? Fotoğraf ve müzikler gider mi? Bir bilginiz var mı? Şimdiden anlayışınız için müteşekkirim.
Mesajlar birleştirildi:

Böyle durumlarda fabrika ayarlarına sıfırlayıp temiz kurulum yapmak daha iyi. Daha önce de farklı markalarda benzer sorunlar görmüştüm. 7 pro da assistive ball özelliği yok bile. Neden koymamışlar bilmiyorum. Sonradan apk yükledim çalışmadı o da. Smart sidebar da iş görüyor şimdilik. Denemek isterseniz smart sidebar android 12 sürümü beta olarak çıkmış. Realme ui 2.0 da çalışıyor. Ama İngilizce. Pek sorun olacağını sanmıyorum.
Teşekkürler. Realme en iyi donanımlar-en kötü yazılımcılar=Welcome to Turkey. Sıfırlamayı sadece sistem ayarlarını sıfırla" mı yapayım? Fotoğraf ve müzikler gider mi? Bir bilginiz var mı? Android 12 de yapsam ayrı bir sıkıntı. Paramızla rezil oluyoruz. Anlayışınız için müteşekkirim.

birkullanıcı

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Realme
Teşekkürler. Yumuşak Top diye simgenin adını koymuşlar. Uygulamalarda yok. Realme Global e mesaj attım. Hindistan güncellemelerinde bu özellik varken Türkiye de neden yok diye sordum. Bir de sıfırlamaya "sadece sistem ayarlarını sıfırla" mı yapayım? Fotoğraf ve müzikler gider mi? Bir bilginiz var mı? Şimdiden anlayışınız için müteşekkirim.
Mesajlar birleştirildi:

Teşekkürler. Realme en iyi donanımlar-en kötü yazılımcılar=Welcome to Turkey. Sıfırlamayı sadece sistem ayarlarını sıfırla" mı yapayım? Fotoğraf ve müzikler gider mi? Bir bilginiz var mı? Android 12 de yapsam ayrı bir sıkıntı. Paramızla rezil oluyoruz. Anlayışınız için müteşekkirim.
Fabrika ayarlarına sıfırlamak fotoğraf, video, müzik, vs her şeyi siler. Önce yedek alıp bilgisayara veya flaş belleğe falan yükle. Ardından sıfırla. İşini kolaylaştırmak için youtube dan birkaç yedek alma ve sıfırlama videosu izlemen daha iyi olur.

En temizi fabrika ayarlarına sıfırlamak.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Sadece sistem ayarlarını sıfırlarsanız , müzik ve fotoğraflar gitmez.
Ama hard reset atarsanız 3. Parti uygulamalar ve resimler müzikleriniz silinir o bakımdan bir bilgisayar yardımıyla yedek almanız gerekir.

Rica ederim, estağfurullah.

YusfarsLn10

Taze Üye
Üye
Cihaz
Realme
Habire başka bir tarih söyleniyor. Şimdi de Ağustos. Ağustos dan da ümitli değilim. Güncellemeleri kapattım, gelmesin güncelleme. Zaten ui 2.0 da da çuvallamışlar. Pahalı da olsa basacan parayı başka bir telefona.

JacKaan

Taze Üye
Üye
Cihaz
Realme
Android 11 güncellemesini yaptıktan sonra ekran süremin neredeyse yarı yarıya düşmesine biraz şaşırdım. Güncellemeden önce günde 2-3 saat asphalt 9 oynadığım günler oluyordu yine en az 6,5 saat ekran sürem oluyordu.

(Telefonumun modeli realme 7 pro, pil tasarrufunu yanlış hatırlamıyorsam %50'lerde açtım. Oyun performansını denemeye kalmadan şarjı bitti :D)

Diğer telefon modellerinde de aynı sıkıntı var mı bilmiyorum ama en iyisi biraz daha bekleyin derim. Bilmiyorum belki birkaç güne geçer bu sıkıntı o zaman yine buraya ek olarak atarım.
Screenshot_2021-08-01-23-32-09-55_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg
IMG_20210801_233446.jpg