Reno 2z / Android 10 yavaşlık

u.gedik

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Herkese selam,
Bir heves ve merakla aldığım (8gb ram ve kameranın üstten çıkması cezbetti) Reno 2z telefonumda Android 9 varken herşey güzeldi, muhteşemdi. Hatta bir sürü marka Android 10 güncellemesi çıkardı, bu Oppo nerede kaldı vs diyordum. Güncelleme gelir gelmezde hemen kurdum.

Kurmaz olaydım. Telefon kasım kasım kasılıyor. Hard reset, sıfırlama vs herşeyi yaptım. Sıfırdan tekrar kurdum. Yok arkadaş. Telefon ilk 1 gün güzel gayet hızlı, sonra bir anda yavaşlıyor. Gün aşırı kapatıp açmak gerekiyor. Ben anlam veremiyorum bu Oppo için güncellemeyi hazırlayan mühendisler bunu hiç mi test etmez?

Telefondan soğudum resmen.Satmayı planlıyorum hatta tekrar Apple'a geri mi dönsem diyorum. Apple'da güncelleştirmelerle birlikte yavaşlıyor lakin bugün aldığınız telefonun yavaşlaması 2 sene sonra oluyor. Oppo'yu aldık 6 ay olmadı şu fiyaskoya bak.Şikayetvar sitesinde bu şekilde bir ton şikayet var.Oppo Türkiye'den (bu site değil) tenezzül edip dikkate alan bile yok.

Yapılabilecek bir şey var mı? Yoksa bir sonraki güncelleştirmeyi mi beklememiz gerek?
Teşekkürler.

W

wittroc

Guest
Bu tür büyük güncellemeler sonrası kasmalar, buglar normal. İsterseniz biraz daha bekleyin, sanıyorum ileride fixlenecektir.

Upvote 0

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Büyük güncellemelerde böyle sorunların olması normal. IOS 13 dağıtıma açıldığında ilk başlarda fazlasıyla bug vardı ve bu markayı Apple ile kıyaslamak bana göre çok saçma. Şunu da eklemek istiyorum. Güncelleme telefonu yavaşlatmaz. Şikayetvar ise tamamen insanların gereksiz yakındığı bir ortam. Ben her markayı saçma sapan şikayet ettiklerini görüyorum. Son olarakta yazılım herkeste aynı biçimde çalışmaz, mühendisler ne kadar test ederse etsin yine de bir hata elbet ki vardır.

Upvote 0

u.gedik

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Büyük bir iple yeni güncelleştirmeyi bekliyorum. Yanlış hatırlamıyorsam 20 küsür Temmuz civarında güncellemiştim.1 ayı geçti henüz Oppo'dan bir aksiyon yok.Bekliyoruz bakalım. Bu arada eşimde Reno Z var, oda aynı şekilde Android 10 yükseltince yavaşladı.

Upvote 0