Reno 2z ısınma sorunu

Hellsing

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhabalar. 1 buçuk aydır Reno 2z kullanıyorum. Son 10 gündür cihazım oyun oynarken ısınıyor sürekli. Daha 1 oyunda başlıyor gitgide artıyor baya. Ayrıca çok fazla şarj tuketiyor. Maximum 4 saat oyun oynayabiliyorum. Opponun kendi açıklaması Max 8 saatti. Günde 2 kere 3 kere şarja takiyorum. Ayrıca bu kadar yeni bir cihaz olmasına rağmen bariz boya atmaları var. Güncelleme gelmedi. Yazılıma tıkladığımda ozelliklere basınca sürüm bilgisi falan hiç bir şey açılmıyor. Teknik servise göndermeli miyim ?

W

wittroc

Guest
Mobile legends ve call of duty açmaya başladığım andan itibaren bariz ısınıyor. Elim terliyor. 1 buçuk aylık cihaz : (
Mesajlar birleştirildi:

Kulaklık girişi şarj girişi ve telefonun üst kısmında hatta köşesinde boya sokuldu alüminyum gözüküyor
Mesajlar birleştirildi:

Oyun alanını kullansam da kullanmasamda aynı ne yazık ki. Baya ısınıyor. Evet öyle yeni aldım cihazı ama stresle kullanıyorum.
Mesajlar birleştirildi:

Müşteri hizmetleri inanin o kadar komik cevaplar verdi ki kaç kere aradım. Biri bir öneride bulunuyor diğer müşteri hizmetlisi tam tersi o önerinin. Boya atması diyorum konu dışı cevaplar veriyor. Yüzüme kapatıyor.
Hocam şu konuya bakın isterseniz:

Upvote 0

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Cevap için tesekkurler. Mobile legends ya da callof duty mobile oynuyorum. Daha ilk oyunda ısınmaya başlıyor. Peki boya atması sorunu ve yazılım güncellemesi bilgilerini gorememem hakkında fikriniz var mı ?
Bende de benzer sorun var. Yazılım güncellemelerini algılamıyor (sanırım) ve yazılım güncelleme ekranında özelliklere tıklayınca sürüm bilgisi yok uyarısı geliyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-02-23-23-00-03.png
    Screenshot_2020-07-02-23-23-00-03.png
    127.2 KB · Görüntüleme: 30
Upvote 0

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Fabrika ayarlarına döndürün. Bir cihazda işe yaramayabilir ama öbür cihazda işe yarayabilir. Eğer cihazlar yeniyse, teknik servise yollatın

Upvote 0

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Fabrika ayarlarına döndürün. Bir cihazda işe yaramayabilir ama öbür cihazda işe yarayabilir. Eğer cihazlar yeniyse, teknik servise yollatın

İki kez döndüm fabrika ayarlarına benim sorunum devam ediyor. Cihaz da 5 günlük cihaz, değişim cihazı. İlk telefonda da titreşim üretimden hatalıydı teknik serviste 14 gün içinde değişti. Ama o güncellemeleri sıkıntısız alıyordu.
Bilginiz varsa sorun cihaza üretimde yüklenen stock rom'un eksik ya da hatalı flaşlanmasından mı kaynaklanıyor yoksa, donanımsal başka bir sorun mu var. Bu cihazlar otomatik güncellemeyi algılalamayacaklar sanırım.

İlk kez bir markada peş peşe bu kadar sıkıntı yaşadım.

Upvote 0

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
İki kez döndüm fabrika ayarlarına benim sorunum devam ediyor. Cihaz da 5 günlük cihaz, değişim cihazı. İlk telefonda da titreşim üretimden hatalıydı teknik serviste 14 gün içinde değişti. Ama o güncellemeleri sıkıntısız alıyordu.
Bilginiz varsa sorun cihaza üretimde yüklenen stock rom'un eksik ya da hatalı flaşlanmasından mı kaynaklanıyor yoksa, donanımsal başka bir sorun mu var. Bu cihazlar otomatik güncellemeyi algılalamayacaklar sanırım.

@Yuzukan ilgilenir misiniz?
Mesajlar birleştirildi:

Benim size tavsiyem tekrardan teknik servise yollatmanız, müşteri hizmetlerini arayarak bilgi aldınız mı hiç? @okito

Son düzenleme:
Upvote 0

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
@Yuzukan ilgilenir misiniz?
Mesajlar birleştirildi:

Benim size tavsiyem tekrardan teknik servise yollatmanız, müşteri hizmetlerini arayarak bilgi aldınız mı hiç? @okito
Müşteri hizmetlerini ben bilgilendirdim.
Güncelleme imei numarasına göre yapılıyor güncelleme geldiğinde telefon sizi uyaracaktır diyorlar. Ben de sorunu uzun uzun anlattım, ColorOs 7 güncellemesinden bahsetmediğimi, nisan ve mayıs güncellemelerini algılamadığını, özellikler kısmına tıklayınca sürüm bilgisi bulunamadı dediğini, telefon ota güncellemelerini algılamadığı için maalesef uyaramayacağını vs vs.
Sıkıldım aynı cevabı veren ezber kafadan globale ingilizce mail attım. 2 saat içinde döndüler. Stock rom baseband'dan kaynaklanabileceğini. Android 10 coloros uyarısı çıkmazsa teknik servise ulaşın güvenli bir şekilde stok rom yüklensin. Düzelmezse bir bileşen yazılım adreslemesini algilamıyor olabilir, gerekirse değisimi yapilır minvalinde en azından sorunun ne olabileceğini açıklayan bilgilendirici bir cevap yazdılar. İlk telefon 14 iş günü (hafta sonu yasaklarıyla) 26 günde geldi. Yedek telefon da yok. Teknik servisle uğraşmak istemiyorum

Upvote 0