RENO 2Z Isınma Sorunu

Ynsylmz

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım yaklaşık 3 ay önce aldığım telefonum son 3 gündür boştayken ısınıyor ve pil çabuk bitiyor herhangi bir güncelleme vs yapmadım Cpu-Z isimli programdan baktigimda telefonun işlemcileri tam güç altında çalışıyor bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum iyi geceler
Mesajlar birleştirildi:

Screenshot_2020-05-12-03-06-30-40.png
Screenshot_2020-05-12-03-06-30-40.png

Son düzenleme:

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
Bende 2 aydır kullanıyorum ısınma ve sarj sorunu yaşamadım hiç yüksek performans modu açık mı bakar mısın bu şekilde boştayken değerler fabrika ayarlarına çevirmeyi denedin mi peki deneyebilirsin bunları olmazsa servise göndermeni tavsiye ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-12-03-26-04-12_c42fd5307ad0c723935554bc80c21421.png
    Screenshot_2020-05-12-03-26-04-12_c42fd5307ad0c723935554bc80c21421.png
    197.2 KB · Görüntüleme: 24
Upvote 0

Ynsylmz

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bende 2 aydır kullanıyorum ısınma ve sarj sorunu yaşamadım hiç yüksek performans modu açık mı bakar mısın bu şekilde boştayken değerler fabrika ayarlarına çevirmeyi denedin mi peki deneyebilirsin bunları olmazsa servise göndermeni tavsiye ederim
Performans modunu hiç açmadım doğru dürüst uygulama oyun vs indiremedim en fazla sosyal medya ve YouTube kullanıyorum şaşırdım açıkçası yazılımsal birşey gibi duruyor bakalım format atmak istemiyorum ama çözüm olmazsa format atıp denerim.

Upvote 0

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Isınma sorununun çok etkeni var aslında. Arka planda çalışan uygulamalar, indirdiğiniz uygulamalar, telefonu çok kasan şeyler yani. Google play'deki uygulamaları güncel tutmayınca bile ısınma sorunuyla karşılaştım. Uygulamalarınızın güncel olup olmadığı kontrol edin, gereksiz gördüğünüz uygulamaları silin. Telefonunuzda bulunan "pil" yerinden güç tasarruf yap seçeneğine tıklamayı alışkanlık hale getirin, arkadaşın dediği gibi yüksek performans modu açıksa, kapatın.
Ek olarak, telefonunuzu lütfen yeniden başlatın arada. Çalışabilirlik süresi uzun olmaması lazım, düşünün ki günlerce uykusuz dolaşıyorsunuz :) telefonu yeniden başlatmak, telefon sağlığı için önemlidir.

Upvote 0

Ynsylmz

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Isınma sorununun çok etkeni var aslında. Arka planda çalışan uygulamalar, indirdiğiniz uygulamalar, telefonu çok kasan şeyler yani. Google play'deki uygulamaları güncel tutmayınca bile ısınma sorunuyla karşılaştım. Uygulamalarınızın güncel olup olmadığı kontrol edin, gereksiz gördüğünüz uygulamaları silin. Telefonunuzda bulunan "pil" yerinden güç tasarruf yap seçeneğine tıklamayı alışkanlık hale getirin, arkadaşın dediği gibi yüksek performans modu açıksa, kapatın.
Ek olarak, telefonunuzu lütfen yeniden başlatın arada. Çalışabilirlik süresi uzun olmaması lazım, düşünün ki günlerce uykusuz dolaşıyorsunuz :) telefonu yeniden başlatmak, telefonsağlığı için önemlidir.
Pek fazla uygulama kullanmıyorum sadece sosyal medya ve YouTube gibi uygulamalar mevcut telefonu kapatıp açtıktan sonra düzeliyor bir süre sonra yine aynı şekil işlemci tam güçte kullanılıyor ve ısınıp şarjı hızlı bir şekilde tüketiyor

Upvote 0

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
Pek fazla uygulama kullanmıyorum sadece sosyal medya ve YouTube gibi uygulamalar mevcut telefonu kapatıp açtıktan sonra düzeliyor bir süre sonra yine aynı şekil işlemci tam güçte kullanılıyor ve ısınıp şarjı hızlı bir şekilde tüketiyor
Yazılımsaldır umarım servisle uğraşmazsınız cihazı fabrika ayarlarına döndürüp deneyebilirsiniz.

Upvote 0

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z

batarya sağlığınız acaba % kaç. ben accubattery pil kullanıyorum dilerseniz uygulamayı indirip telefonu şarj ettikten sonra batarya sağlığınız çıkıyor, eski telefonlarım da kullandım bu uygulamayı, %90 batarya sağlığı hakkında doğru bilgi veriyor diyebilirim.

Upvote 0

ÖzgürKepez

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
batarya sağlığınız acaba % kaç. ben accubattery pil kullanıyorum dilerseniz uygulamayı indirip telefonu şarj ettikten sonra batarya sağlığınız çıkıyor, eski telefonlarım da kullandım bu uygulamayı, %90 batarya sağlığı hakkında doğru bilgi veriyor diyebilirim.

Ek olarak, telefonunuzu lütfen yeniden başlatın arada. Çalışabilirlik süresi uzun olmaması lazım, düşünün ki günlerce uykusuz dolaşıyorsunuz :) telefonu yeniden başlatmak, telefon sağlığı için önemlidir.

Upvote 0

Memesi

Doçent
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
bu menüye nasıl girdin yav ben giremiyom bile anlatırmısın

Upvote 0