Çözüldü Reno 4 Lite'de şarj sorunu yaşayanlar buraya

kandas13

Profesör
Cihaz
Reno 4 Lite
Arkadaşlar güncellemeler geliyor ve düzeltme elbette yapılıyor fakat bir uygulama ile şarj sorununuzu tam anlamıyla çözebilirsiniz.
Uygulamayı indirdikten sonra pil optimizasyonu yapmanız gerekiyor ve 2 saat gibi bir sürede bitiyor. Optimizasyon bittikten sonra ise telefonunuzla biraz vakit geçirin ve aradaki farkı kendi gözleriniz ile görün

-Wifi bağlantısı gerekli
-Şarj %60'ın üstünde olmak zorunda.!

Son düzenleme:
Çözüm
Bu gibi uygulamalar bataryayı optimize etmek için bataryayı kullanır. Batarya uygulamaları çöplükten başka bir şey değildir. Zaten uygulamayı belirli bir süre kullandıktan sonra "Ayarlar > Pil" kısmında fazlasıyla pil tükettiğini söylüyor. Bu...

dogukan_blt49

Yazar Üye
Üye
Cihaz
A52
Bu gibi uygulamalar bataryayı optimize etmek için bataryayı kullanır. Batarya uygulamaları çöplükten başka bir şey değildir. Zaten uygulamayı belirli bir süre kullandıktan sonra "Ayarlar > Pil" kısmında fazlasıyla pil tükettiğini söylüyor. Bu durumda bataryaya gereksiz zarar vermiş olursunuz. Yazılım güncellemesi beklemek her zaman daha iyidir.
Dediğiniz gibi yazılım güncellemelerini beklemek mantıklı ama ben 5 aydır oppo a52 kullanıyorum ve 5000 mah bataryasi var almadan önce şarjı 2,3 gün gidiyor diyorlardı ama benimki bir günü bile zor çıkartıyor diğer kullanıcılara nasıl o kadar gün dayanıyor gerçekten merak ediyorum 5 aydır bataryayla ilgili bir yazımlim güncellemesi gelmedi oppo a52 ye ve gelmeyecek gibide duruyor bu batarya sıkıntısı nasıl çözücem ben

Upvote 0

kandas13

Profesör
Cihaz
Reno 4 Lite
Dediğiniz gibi yazılım güncellemelerini beklemek mantıklı ama ben 5 aydır oppo a52 kullanıyorum ve 5000 mah bataryasi var almadan önce şarjı 2,3 gün gidiyor diyorlardı ama benimki bir günü bile zor çıkartıyor diğer kullanıcılara nasıl o kadar gün dayanıyor gerçekten merak ediyorum 5 aydır bataryayla ilgili bir yazımlim güncellemesi gelmedi oppo a52 ye ve gelmeyecek gibide duruyor bu batarya sıkıntısı nasıl çözücem ben
Hocam siz optimizasyonu yaptınız mı?

Upvote 0

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Dostum cahil olmanı başka bir dil ile söyleyebilirdin. Müzik, video ve internet optimizasyonu yapıyor. 1 saate müzik dinlersen % kaç şarjın düşüyor diye gösterip bunu önlemek içinse her türlü kısıtlama işlemini yapmaktadır. 4 senedir iPhone cihazlarımda bile gönlüm rahat bir şekilde her telefonu ayrı ayrı optimizasyon edip farkı kendi gözlerimle görebiliyorum. Global bir batarya şirketi tarafından yapıldı uygulama, haberiniz olsun
Bataryaların çalışma prensibi bu şekildedir. Bu uygulama bataryayı optimize etmek için batarya kullanıyor. Bataryaya gereksiz zarar verirsiniz. Bence siz kendi cahilliğinizi dile getirmeliydiniz. Çoğu yazılımcı veya bilen kişi bu programların gereksiz olduğunu söyleyecektir. Bu programın arka tarafta çalışması bile zarar. Son olarakta bu programların XDA gibi sitelerde tamamen bataryaya zararlı olduğu açıklandı.

Upvote 0

kandas13

Profesör
Cihaz
Reno 4 Lite
Bataryaların çalışma prensibi bu şekildedir. Bu uygulama bataryayı optimize etmek için batarya kullanıyor. Bataryaya gereksiz zarar verirsiniz. Bence siz kendi cahilliğinizi dile getirmeliydiniz. Çoğu yazılımcı veya bilen kişi bu programların gereksiz olduğunu söyleyecektir. Bu programın arka tarafta çalışması bile zarar.
Arka planda çalışan bir uygulama yok hocam, siz sadece bataryayı optimize edin hatta optimize ettikten sonra uygulamayı silebilirsiniz, tercih sizlere kalmış
Mesajlar birleştirildi:

Öyle uygalamalar bataryaya zarar veriyormuş ve telefon vürüs kapıyormus o yüzden pek guvenemedim
Valla hocam 4 senedir iPhone cihazlarımda bile kullanıyorum, gözle görülür derecede fark ediyor

Upvote 0

dogukan_blt49

Yazar Üye
Üye
Cihaz
A52
Arka planda çalışan bir uygulama yok hocam, siz sadece bataryayı optimize edin hatta optimize ettikten sonra uygulamayı silebilirsiniz, tercih sizlere kalmış
Mesajlar birleştirildi:

Valla hocam 4 senedir iPhone cihazlarımda bile kullanıyorum, gözle görülür derecede fark ediyor
Yardımınız için tekrar teşekkür ederim ama ben risk almak istemiyorum eğer başka bir şekilde bataryayı optimizasyon edicegim bir yol varsa onu yaparım yada yeni bir yazılım güncellemesi getirmelerini beklicem

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Dostum cahil olmanı başka bir dil ile söyleyebilirdin. Müzik, video ve internet optimizasyonu yapıyor. 1 saate müzik dinlersen % kaç şarjın düşüyor diye gösterip bunu önlemek içinse her türlü kısıtlama işlemini yapmaktadır. 4 senedir iPhone cihazlarımda bile gönlüm rahat bir şekilde her telefonu ayrı ayrı optimizasyon edip farkı kendi gözlerimle görebiliyorum. Global bir batarya şirketi tarafından yapıldı uygulama, haberiniz olsun
Mesajlar birleştirildi:

Yukarıda belirttim detayları hocam, ben aşırı memnunum ve 4 senedir gönül rahatlığıyla kullanıyorum
Mesajlar birleştirildi:

Dostum açıklamayı yaptım, okumanı tavsiye ederim
Herkes herşeyi bilmek zorunda değil, böyle dil konuşmak hoş değil ,cahillik belirleme değil, bilgi paylaşım ortamı. İnsan bildiğinin alimi, bilmediğinin cahilidir. Lütfen biraz dikkatli olalim.

Upvote 0

kandas13

Profesör
Cihaz
Reno 4 Lite
Yardımınız için tekrar teşekkür ederim ama ben risk almak istemiyorum eğer başka bir şekilde bataryayı optimizasyon edicegim bir yol varsa onu yaparım yada yeni bir yazılım güncellemesi getirmelerini beklicem
Tercih sizlere kalmış hocam, Google Play'dan uygulamayı aratın ve gelen olumlu yorumları kendi gözlerinizle görün, tercih size kalmış
Mesajlar birleştirildi:

Herkes herşeyi bilmek zorunda değil, böyle dil konuşmak hoş değil ,cahillik belirleme değil, bilgi paylaşım ortamı. İnsan bildiğinin alimi, bilmediğinin cahilidir. Lütfen biraz dikkatli olalim.
Ben zaten batarya konusunda sıkıntı yaşayanlar için açtım konuyu, arkadaş direk atlayıp uygulamayı bilmeden ahkam kesiyor. Yardıma muhtaç arkadaşların kafasına bile soru işareti sokuyor

Upvote 0