Çözüldü Reno 5 lite arama ekranı

renokullanıcı

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Merhaba arkadaşlar , Reno 5 lite kullanıyorum şöyle bir problemim var telefonla konuşurken telefonu kulağıma götürünce ekran kararmıyor ve yüzümle her yere basıyorum bı kaç hafta önce yoktu ilginç bir şekilde kendiliğinden oldu sensörde sorun görünmüyor yardımcı olursanız çok sevinirim

Deryadeniz907

Ordinaryüs
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 5 Lite
Merhaba arkadaşlar , Reno 5 lite kullanıyorum şöyle bir problemim var telefonla konuşurken telefonu kulağıma götürünce ekran kararmıyor ve yüzümle her yere basıyorum bı kaç hafta önce yoktu ilginç bir şekilde kendiliğinden oldu sensörde sorun görünmüyor yardımcı olursanız çok sevinirim
Muhtemelen android sürümün 12 (12 sürümde bu sorunu yaşayanlar vardı daha önce yazmışlardı foruma) bende oppo reno 5 lite kullanıyorum android sürüm 11 dediğin sorunu hiç yaşamadım

Upvote 0

renokullanıcı

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Muhtemelen android sürümün 12 (12 sürümde bu sorunu yaşayanlar vardı daha önce yazmışlardı foruma) bende oppo reno 5 lite kullanıyorum android sürüm 11 dediğin sorunu hiç yaşamadım
Evet ne zaman ki güncelleme vs yaptım bu şekilde oldu bir türlü bu sorunu çözemedim burada kesinlikle çözümünü bulurum diye düşündüm, umarım bir çözümü vardır

Upvote 0

oksilado

Valhalla
Forum Ekibi
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Evet ne zaman ki güncelleme vs yaptım bu şekilde oldu bir türlü bu sorunu çözemedim burada kesinlikle çözümünü bulurum diye düşündüm, umarım bir çözümü vardır
Sensör de sorun yok demişsiniz bu kanıya nasıl ulastınız?? Sensor alakalı bir durum olabilir color os 12 ile alakalı değil yakın zaman da yüklediğiniz uygulamalar la alakalı olabilir bende de reno 5 lite var bende sorun yok ekran koruyucusu kullanıyorsanız onla alakalı da olabilir

Upvote 0

renokullanıcı

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Sensör de sorun yok demişsiniz bu kanıya nasıl ulastınız?? Sensor alakalı bir durum olabilir color os 12 ile alakalı değil yakın zaman da yüklediğiniz uygulamalar la alakalı olabilir bende de reno 5 lite var bende sorun yok ekran koruyucusu kullanıyorsanız onla alakalı da olabilir
Şuradan anladım , arama ekranında parmağımı sensörün oraya koyduğumda hem yeşil nokta sönüyor ve aşağıdaki navigasyon tuşları yok oluyor elimi çektiğimde navigasyon tuşları ve ışık geri geliyor ama ekranda kararma veya kapanma olmuyor buradan ulaştım bu kanıya .

Upvote 0

oksilado

Valhalla
Forum Ekibi
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
En saglıklısı bu şekilde bakın

Telefon arama menüsüne *#899# yazın açıkan menüden "manual test" menüsüne basın engineer mode menüsünde "device debugging" girip " "proximity sensör test" menüsündeki "proximity test" girerek elinizi sensör üzerine getirip ekran yeşil oluyor mu kontrol edin en azından sensör sağlam mı kontrol etmiş olursunuz

ekranın üstüne bastırınca düzeliyormu bakın ekran da oynama olabilir

Upvote 0

renokullanıcı

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite

Telefon arama menüsüne *#899# yazın açıkan menüden "manual test" menüsüne basın engineer mode menüsünde "device debugging" girip " "proximity sensör test" menüsündeki "proximity test" girerek elinizi sensör üzerine getirip ekran yeşil oluyor mu kontrol edin en azından sensör sağlam mı kontrol etmiş olursunuz

Sensöre elimi getirdiğimde ekranda sadece şu mean value rakamı 120 130 lara çıkıyor elimi çektiğimde azalıyor başkada etkileşim olmuyor hocam ekranda

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-12-27-12-50-37-55_40dbc481ca5b738a325e5182fc08a331.jpg
    Screenshot_2022-12-27-12-50-37-55_40dbc481ca5b738a325e5182fc08a331.jpg
    95.4 KB · Görüntüleme: 21
Upvote 0

OPPO Türkiye

Saygıdeğer Üye
Banlandı
Cihaz
Diğer

Birşey soracağım kamera sensörü nasıl kontrol ediliyor? Redmi Note 8 Pro veya Redmi Note 9S bile güzel çekiyor, OPPO A55 sanki bulanık (piksel) gibi çekiyor. En azından HD kaliteli çekmesi gerekmiyor mu? Böyle fotoğrafları 2015'te tek kameralı telefonlar çekiyor. Elimdeki Samsung Galaxy Grand Prime'dan biliyorum. 15-20 CM uzaktan karşıdaki yazı yazan birşeyi çekiyorum (örn: ıslak mendil kutusu) yakınlaştırınca yazılar okunmuyor.

Upvote 0