Reno 5 lite ColorOS12.1 Android 12 güncelleme geldi :)

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Evet bende değiştim. İnanın oppo kalitesinin yerlerde süründüğü bir telefon reno 5 lite. Kullanılan malzeme berbat. Arka kapak elektrik süpürgesi gibi toz çekiyor. Kamera renkleri güzel ama çektiği resim shoplanmış gibi. Aşırı abartılı. Ben birdaha oppo almam. Telefonu elime aldığımda ucuz plastik hissi veriyor. Sanki Pet şişe plastiği kullanılmış
Katılıyorum sayın @Certel ilk başlarda pek sorun yoktu ilk soğuduğum olay yaklaşık 4 ay güvenlik güncellemesi gelmediği anda oldu Düşünün bir güvenlik güncellemesi için 4 ay bekledim.Daha sonra kısıtlı özellikleri vardı.Yani Reno 4 Lite modelinde olan kenar aydınlatma özelliği yoktu.Her zaman açık ekran istediğim gibi özelleştirilemiyordu.Ayrıca belirttiğiniz gibi elde plastik hissi veren bir telefondu.Güncellemeleri geç ve yavaş vereceğini anladığım an artık veda zamanı gelmişti.Ben de Huawei'yi çok düşündüm gerçekten iyi cihazları var ama Google desteği olmaması ambargolar nedeniyle Huawei fikrini ertelemek zorunda kaldım.Daha önce Samsung kullanmıştım yıllar önce Galaxy S4 modelini hala sağlam ve kullanılabiliyor.Güzel telefonları var.Şu an başka bir marka cihaz kullanıyorum ve oldukça memnunum.Oppo'nun en iyi cihazları Find serisi ancak onlar da ülkemizde satılmıyor maalesef.Kısacası Oppo Reno 5 Lite ile maceramız 1 yıl sürdü.İyisiyle kötüsüyle kullandım eşimin yeni telefona ihtiyacı vardı.Sosyal medya kullanmaz,oyun oynamaz.Onun ihtiyacını karşılıyor.

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Eşimin telefonu olan Reno 5 Lite modeline güncelleme geldi ve güncelledim.Görsel olarak biraz değişim var.Maalesef kenar aydınlatma özelliği yine yok ve her zaman açık ekran istediğimiz gibi özelleştirme yapamıyoruz.Açılış animasyonu değişmiş.Esnek pencere ve tek el kullanım modu gelmiş.Kişiselleştirmeler kısmında biraz değişiklik var.Yine klasik ColorOS ara yüzü devam ediyor.Klavye kısmında değişiklik yapmışlar.Çok fazla devrim niteliğinde bir değişiklik farketmedim.Kullanıcılar için hayırlı olsun.

lextor

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Eşimin telefonu olan Reno 5 Lite modeline güncelleme geldi ve güncelledim.Görsel olarak biraz değişim var.Maalesef kenar aydınlatma özelliği yine yok ve her zaman açık ekran istediğimiz gibi özelleştirme yapamıyoruz.Açılış animasyonu değişmiş.Esnek pencere ve tek el kullanım modu gelmiş.Kişiselleştirmeler kısmında biraz değişiklik var.Yine klasik ColorOS ara yüzü devam ediyor.Klavye kısmında değişiklik yapmışlar.Çok fazla devrim niteliğinde bir değişiklik farketmedim.Kullanıcılar için hayırlı olsun.
Değişen yalnızca android 12nin gelmesi olmuş.

AltanOzkan

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Güncelleştirdim ve performans olarak bir düşüş gördüğümü söyleyebilirim.

İlkayy_yz

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Asistan açık ama bana hiş bir şekilde tepki vermiyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-06-12-16-57-04-74_680d03679600f7af0b4c700c6b270fe7.jpg
    Screenshot_2022-06-12-16-57-04-74_680d03679600f7af0b4c700c6b270fe7.jpg
    106.5 KB · Görüntüleme: 42

Yujin

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Ben de güncelleme yaptım. Bazı durumlarda akışta problem var ve tema değişikliği yapamıyorum. Ne varsayılan temaya dönüyor ne de başka tema yapıyor. Şarj tüketimi de arttı gibi geliyor.