Reno 5 lite ColorOS12.1 Android 12 güncelleme geldi :)

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Anladım @Elif hanım sizi çok iyi tanıyorum siz de beni tanıyorsunuz.Arkadaş beni tanımayabilir ya da sizin de belirttiğiniz üzere benim bu modeli eskiden kullandığımı bilmeyebilir çok makul anlarım bu durumu.Konunun daha fazla uzanamaması adına burada son veriyorum.Bu konu adı altında başka bir cihaz ismi vermem artık.Eğer farkında olmadan birilerini rahatsız ettiysem affola.Konuyu eşim adına yine takip edeceğim.
Mesajlar birleştirildi:

Arkadaşım rahatsızlık vermişsem size kendi adıma özür dilerim.Ama emin ol sen istedin diye de uzun bir süre vakit geçirdiğim,emek harcadığım bu güzel platformdan da ayrılmam.Bunu da bilmenizi istedim.Kalın sağlıcakla.İyi forumlar dilerim sayın @dayiroglu
Özür dileyecek bir durum söz konusu değildir siz mevcut telefonunuz 5lite için takip ediyorsunuz bu en doğal hakkınız.

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Güncelleme yapan arkadaşlar, batarya performansı ve stabilite hakkında yorum yazabilirler mi acaba?
Telefonu pert etmek istemiyorum da :)
@MustafaFBmoon , özellikle sizden yorum bekliyorum, eşinizin telefonuna aldıysanız güncellemeyi...
Kıymetli arkadaşım sayın @teomanonal öncelikle benden yorum beklediğiniz için çok teşekkür ederim.Sağolunuz.Kontrol ettim eşimin telefonuna henüz gelmedi güncelleme.Anladığım kadarı ile IMEI numarası sırasına göre gönderiyorlar güncellemeyi.Yani sizin anlayacağınız üzere aynı anda bütün Reno 5 Lite cihazlara göndermiyorlar güncellemeyi yoğunluk olmasın diye.Güncelleme eşimin telefonuna geldiği an sizi bilgilendirir,güncelleme ile gelen yenilikleri ve güncelleme hakkında yorumlarımı buradan sizinle paylaşırım.İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim sayın @teomanonal iyi akşamlar,iyi forumlar dilerim.
Mesajlar birleştirildi:

Özür dileyecek bir durum söz konusu değildir siz mevcut telefonunuz 5lite için takip ediyorsunuz bu en doğal hakkınız.
Özürü şu açıdan diledim belli ki arkadaşımız rahatsız olmuş, kimsenin hakkına girmek ve rahatsız etmek istemem Bu benim mizacım ve tabiatıma aykırı. @Elif hanım ben ilkokul öğretmeniyim.Öğrencilerimden de gerekirse özür dilerim.Özür dilemek bir erdemdir.İnanın insanoğluna hiçbir şey kaybettirmez aksine kazandırır ve yüceltir.Keşke bütün insanlar böyle olsa,böyle davranabilse.

Son düzenleme:

isikeren06

Yardımsever
Banlandı
Cihaz
A74
Darısı A74'e. Daha Mayıs ayı güncellemesi gelmedi. Oppo yine güncelleme konusunda çığır açıyor Maşallah :D. Mayıs ayı güncellemesi yerine direk Android 12 gelecek diye tahminde bulunuyorum, ama Reno 4 Lite'a ColorOS 11 de hem Mayıs ayı güvenlik güncellemesi, hemen ardından da ColorOS 12 geldi. O aklıma geliyor orası da çıkmaza çıkıyor. Diğer markalar çatır çatır Android 12 dağıtıyor(isim vermeyeceğim çünkü çok yersiz tartışmalar çıkıyor, bir örneği üstte mevcut), bizim Oppo eli önünde bağlı başaramadık abi der gibi bekliyor hala. Android 13 çıktı daha 12 yok ortada :DD Seneye alır herhalde güncellemeyi böyle giderse A74. Telefondan çok memnunum bir lafım yok iyi cihaz ama Oppo'nun kendini güncelleme desteği konusunda baya bi geliştirmeye ihtiyacı var. Bunu inkar eden çıkacağını pek zannetmiyorum ama çıkarsa da çekilir köşeme gülerim.

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Darısı A74'e. Daha Mayıs ayı güncellemesi gelmedi. Oppo yine güncelleme konusunda çığır açıyor Maşallah :D. Mayıs ayı güncellemesi yerine direk Android 12 gelecek diye tahminde bulunuyorum, ama Reno 4 Lite'a ColorOS 11 de hem Mayıs ayı güvenlik güncellemesi, hemen ardından da ColorOS 12 geldi. O aklıma geliyor orası da çıkmaza çıkıyor. Diğer markalar çatır çatır Android 12 dağıtıyor(isim vermeyeceğim çünkü çok yersiz tartışmalar çıkıyor, bir örneği üstte mevcut), bizim Oppo eli önünde bağlı başaramadık abi der gibi bekliyor hala. Android 13 çıktı daha 12 yok ortada :DD Seneye alır herhalde güncellemeyi böyle giderse A74. Telefondan çok memnunum bir lafım yok iyi cihaz ama Oppo'nun kendini güncelleme desteği konusunda baya bi geliştirmeye ihtiyacı var. Bunu inkar eden çıkacağını pek zannetmiyorum ama çıkarsa da çekilir köşeme gülerim.
Yorumunuz da çok haklısınız.Maalesef çok yavaş ve çok geç güncellemeler geliyor.Bir çok marka aldı güncellemeyi.Sizin de en doğal hakkınız.
Mesajlar birleştirildi:

Bugün kontrol ettim eşimin telefonu olan Reno 5 Lite için Android 12/ ColorOS 12.1 güncellemesi henüz gelmedi.Pazar veya diğer günleri bekleyeceğim.Güncelleme geldiği anda yükleyip,ne gibi değişiklikler olduğunu veya güncelleme hakkında gözlemlediğim noktaları buradan bu model telefonu kullanan arkadaşlarla paylaşacağım Herkese iyi geceler,iyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:

dayiroglu

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Kıymetli arkadaşım sayın @teomanonal öncelikle benden yorum beklediğiniz için çok teşekkür ederim.Sağolunuz.Kontrol ettim eşimin telefonuna henüz gelmedi güncelleme.Anladığım kadarı ile IMEI numarası sırasına göre gönderiyorlar güncellemeyi.Yani sizin anlayacağınız üzere aynı anda bütün Reno 5 Lite cihazlara göndermiyorlar güncellemeyi yoğunluk olmasın diye.Güncelleme eşimin telefonuna geldiği an sizi bilgilendirir,güncelleme ile gelen yenilikleri ve güncelleme hakkında yorumlarımı buradan sizinle paylaşırım.İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim sayın @teomanonal iyi akşamlar,iyi forumlar dilerim.
Mesajlar birleştirildi:

Özürü şu açıdan diledim belli ki arkadaşımız rahatsız olmuş, kimsenin hakkına girmek ve rahatsız etmek istemem Bu benim mizacım ve tabiatıma aykırı. @Elif hanım ben ilkokul öğretmeniyim.Öğrencilerimden de gerekirse özür dilerim.Özür dilemek bir erdemdir.İnanın insanoğluna hiçbir şey kaybettirmez aksine kazandırır ve yüceltir.Keşke bütün insanlar böyle olsa,böyle davranabilse.
Evet rahatsız oldum. Eminim başkalarıda rahatsız oluyordur. Telefon geçmişinizden haberim var. Eminim herkesin haberi vardır sürekli yazdığınız için. Her reno 5 lite konusuna girince sizin note 10 pronuzun gelişmelerini görmek istemiyorum. Eminim başkalarıda istemiyordur. Konuya dair merak ettiklerimize bakıyoruz. Sizin note 10 pronuzdan başka bir şey göremiyoruz hepsi bu. Çok seviyorsanız note 10 pronuzu miui forumuna gidin dedim. Hala da arkasındayim cevabımin. Eşiniz için takip ediyorsanız konuyla alakalı yazın lütfen.
Çok fazla yazan biri değilim. Sizinle aynı duruma düşmemek için de cevap yazmayacağım size artık. Gerisi yöneticinin takdiridir..
Mesajlar birleştirildi:

Evet rahatsız oldum. Eminim başkalarıda rahatsız oluyordur. Telefon geçmişinizden haberim var. Eminim herkesin haberi vardır sürekli yazdığınız için. Her reno 5 lite konusuna girince sizin note 10 pronuzun gelişmelerini görmek istemiyorum. Eminim başkalarıda istemiyordur. Konuya dair merak ettiklerimize bakıyoruz. Sizin note 10 pronuzdan başka bir şey göremiyoruz hepsi bu. Çok seviyorsanız note 10 pronuzu miui forumuna gidin dedim. Hala da arkasındayim cevabımin. Eşiniz için takip ediyorsanız konuyla alakalı yazın lütfen.
Çok fazla yazan biri değilim. Sizinle aynı duruma düşmemek için de cevap yazmayacağım size artık. Gerisi yöneticinin takdiridir..
Bende öğretmenim. Öğretmen olmak bir şeyi değiştirmiyor ayrıca. Saygılar.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Mesajlar birleştirildi:

Özür dilemek büyük erdem evet,bir sorun söz konusu yok şu durumda mustafa bey.
Olay farklı konunun altına alakası olmayan cihazdan fazlasıyla bahsi geçmesinden kaynaklı buda çözüme kavuştu sanırım artık.

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Mesajlar birleştirildi:

Bende öğretmenim. Öğretmen olmak bir şeyi değiştirmiyor ayrıca. Saygılar.
Meslektaş olduğumuza sevindim.Öğretmen olmak bir şeyi değiştirmiyor demişsiniz tam aksine çok şeyi değiştirir.Topluma yön veren bir mesleğimiz var.Özür dilemenin bir erdem olduğunu ve bunun da biz öğretmenler açısından topluma örnek olmamız gerektiği açısından burada belirttim.Burası takip edilen bir forum örnek olması açısından toplumun diğer kesimlerinde bir farkındalık oluşmasını arzuladım.Nitekim görüp de okuyanlar forumlarda oluşan tatsız durumların bir özürle giderildiğine şahit olacaklardır ki bu güzel bir durum.Ben sizin rahatsız olduğunuzu anladım.Bu yüzden karakterim gereği özür diledim.Özür dilemeyebilirdim de.Ama bu bana yakışmazdı.Hakkınızı helal edin.Eski bir Reno 5 Lite kullanıcısı olarak size bu telefonla hayırlı günlerde kullanmanızı dilerim.Ben birçok eksik özelliği,kısıtlı yönleri ve en önemlisi de güncelleme politikası yönünden bu telefonu artık kullanmıyorum eşim kullanıyor.Başka bir cihaz kullanıyorum ve çok memnunum.Eşim adına da takip etmeye devam edeceğim konuyu.Ben özür dilediğime göre konu kapanmıştır.Sizden de şunu beklerdim bir meslektaşım olarak özürüme karşı siz de ben de fevri davrandım bir anlık sinirle yazdım kusura bakmayınız tarzı birkaç cümle beklerdim.Canınız sağolsun kıymetli meslektaşım.Saygılar,hürmetler benden.Size iyi geceler,iyi forumlar temenni ederim.

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Özür dilemek büyük erdem evet,bir sorun söz konusu yok şu durumda mustafa bey.
Olay farklı konunun altına alakası olmayan cihazdan fazlasıyla bahsi geçmesinden kaynaklı buda çözüme kavuştu sanırım artık.
Benim açımdan sorun kalmamıştır sayın @Elif hanım.Bahsi geçen sorun çözüme kavuşmuştur.Kırdığım kişinin bir öğretmen ve aynı meslekten arkadaşım olduğunu öğrendikten sonra üzüntüm biraz daha arttı.Ancak aramızdaki sorun karşılıklı anlayışla çözüme kavuşmuştur.Bir kişinin isteğiyle forumu bırakmayacağım.Eşim adına konuyu takibe devam edeceğim.Zira sizin de konuyu takibiniz üzere benden bu güncelleme hakkında naçizane yorumlarımı ve görüşlerimi bekleyen arkadaşlarım var.Onların adına ve eşimin adına konuyu takibe devam edeceğim.Ayrıca forumumuzun diğer Android marka cihazlar bölümünde açmış olduğum konuya -isim vermeden belirtiyorum- şu anda kullanmış olduğum cihazımla ilgili en son güncel gelişmeleri ve haberleri paylaşmaya devam edeceğim.Saygılarımı sunarım.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Benim açımdan sorun kalmamıştır sayın @Elif hanım.Bahsi geçen sorun çözüme kavuşmuştur.Kırdığım kişinin bir öğretmen ve aynı meslekten arkadaşım olduğunu öğrendikten sonra üzüntüm biraz daha arttı.Ancak aramızdaki sorun karşılıklı anlayışla çözüme kavuşmuştur.Bir kişinin isteğiyle forumu bırakmayacağım.Eşim adına konuyu takibe devam edeceğim.Zira sizin de konuyu takibiniz üzere benden bu güncelleme hakkında naçizane yorumlarımı ve görüşlerimi bekleyen arkadaşlarım var.Onların adına ve eşimin adına konuyu takibe devam edeceğim.Ayrıca forumumuzun diğer Android marka cihazlar bölümünde açmış olduğum konuya -isim vermeden belirtiyorum- şu anda kullanmış olduğum cihazımla ilgili en son güncel gelişmeleri ve haberleri paylaşmaya devam edeceğim.Saygılarımı sunarım.
Tabiki de reno 5 lite için nacizane yorumlarınızı katkılarınızı deneyimlerinizi bekliyoruz.
Ayrıca diğer marka modeller içinde mevcut olan ve eklemek istediğiniz konular olursada memnuniyetle beklemekteyiz,saygılar hayırlı geceler.

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Tabiki de reno 5 lite için nacizane yorumlarınızı katkılarınızı deneyimlerinizi bekliyoruz.
Ayrıca diğer marka modeller içinde mevcut olan ve eklemek istediğiniz konular olursada memnuniyetle beklemekteyiz,saygılar hayırlı geceler.
İlginiz ve hassasiyetiniz için teşekkür ederim @Elif hanım.Uzun bir süre bu cihazı kullandığım için Reno 5 Lite konularından beni tanıyan, bilen ve değer veren arkadaşlarım var.Sağolsunlar benim naçizane görüşlerime değer verip,benden yorum ve görüş bekliyorlar.Bana gösterdikleri bu teveccüh için onlara çok teşekkür ederim.Demek ki kalplerinde ve gönüllerinde bir yer edinmişim.Ne mutlu bana.Sağolsunlar,varolsunlar.Sizin de belirttiğiniz gibi hem bu konu için,hem de şu an kullandığım cihaz için açmış olduğum konuda görüşlerimi yazmaya devam edeceğim.Ben de size ve forumumuzun diğer yönetici kademesindeki kişilerle birlikte bu forum özelinde tanıdığım veya tanımadığım tüm üyelere selam,sevgi,saygı ve hürmetlerimi iletiyorum.Hayırlı geceler,hayırlı forumlar dilerim.