Tartışma Reno2z ColorOS11 sonrası oluşan sorunları burada paylaşıp çözelim

Korhan

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Benim telefonum da uygulama fark etmeksizin donuyor. Fotoğraf çekerken, whatsapp, gmail, oyun fark etmiyor. Ses+ ve açma tuş kombinasyonuyla kapatıp açmanın da herhangi bir faydası olmadı. 2 günden bu yana yaklaşık 10 kez tekrarladım bu çözümü, yine donuyor yine donuyor... Yeni bir güncelleme olmadan bu sorunun çözülebileceğini tahmin etmiyorum.
Bir kullanıcı Hard Reset attıktan sonra da sorunun düzelmediğini yazmıştı sanırım...

sevimliyim42

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ahhh Elif hanım ben bu kombinasyonu dün denemiştim. Bu akşam Cok kritik bir mail yazarken yine dondu oppom. Offff offff neyse herhalde bir güncelleme ile düzeltirler. Ama sadece bendemi var bu sorun anlamadım. Başka şikayet eden yokmu bu konudan acaba?
Aynı sorunu bende yaşıyorum telefon gun icinde video izlerken olsun mail yazarken olsun donuyor 20-25 saniye hic birsekilde kapatamiyorsunda iylece donup kaliyor hard reset atip duzeltebilen olursa onuda deneyecegim keske guncellemeseydim

sevimliyim42

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Simdi bir hata yaptık ve android 11 yukledik evet donuyor kasıyor bunlar tamam. geri android 10 a dönemiyoruzda servise gondersek sürüm düsürme islemi yapilabilirmi bilen biri cevaplarsa sevinirim en azindan garantili iken kendimiz mudehale etmeyelim

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Simdi bir hata yaptık ve android 11 yukledik evet donuyor kasıyor bunlar tamam. geri android 10 a dönemiyoruzda servise gondersek sürüm düsürme islemi yapilabilirmi bilen biri cevaplarsa sevinirim en azindan garantili iken kendimiz mudehale etmeyelim
Sorun olmadığı sürece sanmıyorum servis geri döndürme işlemi yapsın.
Ama isterseniz müşteri hizmetleri arayınız yinede emin olmak isterseniz
08504336776

hasan kaya

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
kamera ayarlarda yapay zeka ayarı yok ve fotoğraf çekerken mesela yakınlaştırdığımızda macro lense kendi geçiyor idi ve ekranda söylüyordu ama bu sürümde yok

ueroglu

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
güncellemede ışık optimizasyonu yapıldığından parmak izini ilk seferde okumuyor. ekran ışığının artmasıyla ikinci seferde okuyor. uygulama yüklerken kasma ve donmalar, menüye ayarlara girememe sorunları oluyor.

Srcnky

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ben güncellemeyi yapamadım indiremedigimden dolayı şimdi baktım güncelleme kaldırılmış sürüm güncel yaziyor bu nasıl iş.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-12-19-38-55-95.jpg
    Screenshot_2021-06-12-19-38-55-95.jpg
    131.7 KB · Görüntüleme: 29

MrNobody

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar ya. Bazı uygulamaların bildirimleri, bildirim çubuğunda gözükmüyor artık. Pencereyi aşağı indirince gözüküyor, sessiz bildirimler başlığı altında gözüküyor. Tüm bildirimlerin bildirim çubuğunda gözükmesini nasıl sağlarım?