Tartışma Reno2z ColorOS11 sonrası oluşan sorunları burada paylaşıp çözelim

eerkanyildizz

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Fotoğraflar uygulaması ilk açılış ekranında tüm fotoğrafları göstermiyor. Albümlerden Tümü olarak seçmek gerekiyor. Aynı sıkıntıyı yaşayan ve çözebilen var mı

Dolaylama

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Güncelleme yayınlan beri kullanıyorum. YouTube dan video izlerken 10 saniyede bir donup şıpıdık şıpıdık ses çıkartıyordu.Hard reset attım şu anda farkettiğim hiçbir sorun yok. Herkes sorun yaşıyor ben sorun yaşamıyorum diye ,suçluluk duymanın eşiğindeyim.

Haytr

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba, yaşamış olduğunuz konu ile ilgili öncelikle telefonunuzun sistem ayarlarını Ayarlar > Ek Ayarlar > Yedekle Ve Sıfırla > Fabrika Verilerine Sıfırla > Sadece Sistem Ayarlarını Sıfırla seçeneklerini uygulayarak fabrika varsayılanlarına dönebilirsiniz.Donmalar için Oppo Türkiye nin Twitter da verdiği cevap . Denedim şimdilik donma yok.

wespa09

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
güncelleme sonrası telefon devamlı donup ana ekrana atmay basladı..oppoya mail attim cözüm olarak telefonu ayarlardan sıfırlattılar ama cözüm olmadı.bu yukarıda yazan olayı uyguladım telefon acık iken telefon kapama tusu ve ses acma tusuna basılı tutarak telefonu kapayıp actım ve simdilik donma sorunu bitti..donma sorunu olanlar bunu deneyebilir.telefonu ayarlardan sıfırladıktan sonra güc dügmesi ve ses acma aynı anda uzun süre basarak telefonu yeniden baslatarak muhtmelen donma sorunu halloluyor.
malesef bugün brkac kere gene dondu..azaldı ama donuyor..akıl alır gibi degil..

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar EU bölgesi için güncelleme geçiçi bir süre ile geri çekildi.
Haziran ayının sonuna kadar yine yüklü (2gb ya da üzeri) bir güncelleme yayınlanma ihtimali oldukça yüksek. O güncellemeyi yüklerken şu an ColorOS 11'e geçmiş olanlar temiz kurulum yaparsa daha sağlıklı olur. Şimdilik bir süre böyle idare edeceğiz.

Bunun dışında
Şahsen donma sorununu 2 kez yaşadım 30-35 saniye sonra kilit ekranına düştü ve kaldığı yerden devam etti. Sonra bir daha yaşamadım. Bu sanırım yeni geliştirilen UI First 2.0 sistem motoru hatası ve bazen sistem talebi idle'a düşüyor. Sonraki güncellemelerde hem efekt curve'leri hem de dinamik kodları düzeltilerek çözülecektir.

Kalıcı iki sorun var. Ne yaptıysam düzelmedi. İlki şu; whatsapp gönder butonu bazen üzerindeki uçak ikonu silinerek sadece rozet haline geliyor ve yazılan mesaj gönderilemiyor. Uygulamayı son açık uygulamalardan kapatıp tekrar bağlandığımda düzeliyor. Bu yüksek ihtimalle UIX hatası ve yeni framework güncellemesi ile çözülecektir.

Şimdilik en büyük sorunum whatsapp web'e bağlanırken, qr kod taramaya çalıştığımda kameranın otomatik odaklamasının doğru çalışmaması. Normal kamera uygulamasına dönüyorum, otomatik odaklama kendine geliyor. Tekrar whatsapp'a geçip cihaza bağla dediğimde kamera otomatik odaklama normale dönüyor ve qr kodu tarıyor. Sanırım bu yeni camera api'nin doğru entegre edilmemesinden kaynaklanıyor.

Ama dediğim gibi büyük bir derleme üzerinde çalışıldığını çok net biliyorum. Şimdilik biraz sabır edeceğiz.

ERCAN ARICI

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar EU bölgesi için güncelleme geçiçi bir süre ile geri çekildi.
Haziran ayının sonuna kadar yine yüklü (2gb ya da üzeri) bir güncelleme yayınlanma ihtimali oldukça yüksek. O güncellemeyi yüklerken şu an ColorOS 11'e geçmiş olanlar temiz kurulum yaparsa daha sağlıklı olur. Şimdilik bir süre böyle idare edeceğiz.

Bunun dışında
Şahsen donma sorununu 2 kez yaşadım 30-35 saniye sonra kilit ekranına düştü ve kaldığı yerden devam etti. Sonra bir daha yaşamadım. Bu sanırım yeni geliştirilen UI First 2.0 sistem motoru hatası ve bazen sistem talebi idle'a düşüyor. Sonraki güncellemelerde hem efekt curve'leri hem de dinamik kodları düzeltilerek çözülecektir.

Kalıcı iki sorun var. Ne yaptıysam düzelmedi. İlki şu; whatsapp gönder butonu bazen üzerindeki uçak ikonu silinerek sadece rozet haline geliyor ve yazılan mesaj gönderilemiyor. Uygulamayı son açık uygulamalardan kapatıp tekrar bağlandığımda düzeliyor. Bu yüksek ihtimalle UIX hatası ve yeni framework güncellemesi ile çözülecektir.

Şimdilik en büyük sorunum whatsapp web'e bağlanırken, qr kod taramaya çalıştığımda kameranın otomatik odaklamasının doğru çalışmaması. Normal kamera uygulamasına dönüyorum, otomatik odaklama kendine geliyor. Tekrar whatsapp'a geçip cihaza bağla dediğimde kamera otomatik odaklama normale dönüyor ve qr kodu tarıyor. Sanırım bu yeni camera api'nin doğru entegre edilmemesinden kaynaklanıyor.

Ama dediğim gibi büyük bir derleme üzerinde çalışıldığını çok net biliyorum. Şimdilik biraz sabır edeceğiz.
Coloros11 güncellemesi yapanlara da söz konusu güncelleme yayımlanacak mı acaba ve temiz kurulum için başka yapılması gereken bir şey var mı? Şimdiden teşekkürler bilgilendirme için.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Coloros11 güncellemesi yapanlara da söz konusu güncelleme yayımlanacak mı acaba ve temiz kurulum için başka yapılması gereken bir şey var mı? Şimdiden teşekkürler bilgilendirme için.
Tümüyle yayınlanır ama biz yükleyenler düzenlenmesi gereken kısımlardan nasipleniriz yada eklenenlerden varsa bizede gelmeyen onlar eklenir.