Tartışma Reno2z ColorOS11 sonrası oluşan sorunları burada paylaşıp çözelim

ParTaa

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Güncelleme almayan var mı hala benim gibi iyice soğudum bu oppodan

volkandemiroğlu

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Tema uygulamasına giriniz sağ allta ben var oraya basınız sonrasında kaynaklarıma basınız sonrasında orada tema , yazı tipleri, duvar kağıtları var bu başlıklardan yazı tiplerini seçiniz ve "Default fona" basınız eski haline dönecektir
selam bende yazı tipi değişecek bir yer yok nereden veya nasıl yapılır yardım rica ederim sadece roboto diye bişey var ondan başka bişey yok

A. poyraz karayel

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Güncellemeyi aldıktan sonra 1 hafta bekleyip, değişiklikleri gözlemleyerek yazmak istedim. Öncelikle donma problemi ortadan kalktı. Pil tüketimi de normale döndü. Fotoğraf çekimlerinde daha canlı sonuçlar aldığımı düşünüyorum. Yaklaşık 1 aylık telefonumdan nefret etme sürecini geride bıraktım diyebilirim ancak markaya karşı güvensizlik oluştu...
Kaç saat ekran süresi aliyorsunuz Korhan bey, sorma sebebim telefondan telefona değişiklik göstermesi. Mesela ben android 10'la 11 saat falan alırken şarjı çok hızlı azalanlar da vardı. Android11 ve 10 arasında ne gibi bı degisiklik var sizde

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
selam bende yazı tipi değişecek bir yer yok nereden veya nasıl yapılır yardım rica ederim sadece roboto diye bişey var ondan başka bişey yok
ColorOS11 aldıysanız tema 8.0 apk yı yükleyiniz.

Buradan yükleyebilirsiniz.sonra giriş yapınız kayıt olarak istediğiniz tema ve yazı tipi yapabilirsiniz.

Korhan

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Kaç saat ekran süresi aliyorsunuz Korhan bey, sorma sebebim telefondan telefona değişiklik göstermesi. Mesela ben android 10'la 11 saat falan alırken şarjı çok hızlı azalanlar da vardı. Android11 ve 10 arasında ne gibi bı degisiklik var sizde
Herkesin kullanım alışkanlıklarına göre farklı pil dayanma süresi olabilir. Android 10 kullanırken sabah 8 sıraları şarjdan çekip akşam 12'de %50 ya da %45 seviyesinde iken şarja takıyordum. Android 11 güncellemesi sonrasında pilim akşam 19:00 sıraları %20 seviyesine düştüğü için yeniden şarja takma gerekliliği duydum. Yeni yama yüklendikten sonra Android 10 pil kullanım sürelerini yakaladım tekrardan
Mesajlar birleştirildi:

Telefondan telefona bazı enteresan farklılıklar da olabiliyor. Bir arkadaşım telefonumun harika fotoğraflar çektiğini görerek Reno 2z satın aldı. Ancak tüm ayarlarını birebir aynı seviyede tutmamıza rağmen, benimkisi kadar net görüntüler çekemiyor. Yan yana getirerek aynı resimleri çekiyoruz, benimkisi daha canlı ve net onunkisi benimkiyle aynı kalitede değil. Enteresan bir durum...

Son düzenleme:

A. poyraz karayel

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Herkesin kullanım alışkanlıklarına göre farklı pil dayanma süresi olabilir. Android 10 kullanırken sabah 8 sıraları şarjdan çekip akşam 12'de %50 ya da %45 seviyesinde iken şarja takıyordum. Android 11 güncellemesi sonrasında pilim akşam 19:00 sıraları %20 seviyesine düştüğü için yeniden şarja takma gerekliliği duydum. Yeni yama yüklendikten sonra Android 10 pil kullanım sürelerini yakaladım tekrardan
Mesajlar birleştirildi:

Telefondan telefona bazı enteresan farklılıklar da olabiliyor. Bir arkadaşım telefonumun harika fotoğraflar çektiğini görerek Reno 2z satın aldı. Ancak tüm ayarlarını birebir aynı seviyede tutmamıza rağmen, benimkisi kadar net görüntüler çekemiyor. Yan yana getirerek aynı resimleri çekiyoruz, benimkisi daha canlı ve net onunkisi benimkiyle aynı kalitede değil. Enteresan bir durum...
Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim :) kaç saat ekran açık süresi aldığınızı da sorsam size

Korhan

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z

Hasan Karadağ

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Coloros 11'den önce, şarj sürem ve kamera performansım daha iyi idi. Hatta telefon yenileyeceğim zaman yeniden oppo olma hayali kuruyordum çünkü çok memnundum fakat güncellemeden sonra bu fikrim değişti.

NightWish

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Sonunda geldi ama bu boyutta olması normal mi?
Screenshot_2021-07-31-00-52-09-23.jpg