Tartışma Reno2z ColorOS11 sonrası oluşan sorunları burada paylaşıp çözelim

durakoglu

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Zaten google ve Chrome arka planda çalışan ve veri toplayan bir uygulama buda pil tüketiminede etki ediyor, tavsiyem başka browser kullanmanızı tavsiye ederim.
Chrome arkaplanda durdurun ön belleği ve verilerini siliniz başka browser kullanavçcaksanız Chrome mu asla güncellemeyinşz.
edge güzel ve hızlı bir tarayıcı

Grknreno

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Google ve Chrome la şarj durumunun çok alakası var mı bilemedim. Böyle bir şarj tüketimi dengesizliğini onlara bağlayamıyorum.

Son düzenleme:

Korhan

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Oppo, yaptığı güncellemenin ortaya çıkardığı kaos sebebiyle tek kelimeyle bacağına sıktı... Durumu sikayetvar.com'a da yazmıştım ve her gün yaptığım kontrollerde Oppo markası hakkında kıyamet gibi şikayet birikmiş olduğunu görüyorum (Not: şikayetimle ilgili Oppo müşteri hizmetleri tarafından arandım ve nazik bir dille, güncelleme gelene kadar sabırlı olmam gerektiği ima edildi. Bu arada IMEI numaramı da aldılar ancak bunun bana ne fayda sağlayacağını bilmiyorum). Özetle Türkiye'de üretime geçmiş bir markanın böyle vahim bir hata yapması, ilerleyen süreçte inanılmaz işlerini zorlaştıracaktır. Zira şu ana kadar telefonunu keyifle kullananların değişim zamanı geldiğinde bir daha Oppo markasını tercih etmeyebileceği gerçeği oluştu (etrafındaki herkese Oppo aldıran ben dahil). Güncellemenin gecikmesi bu durumu körükleyecektir...

Grknreno

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba arkadaşlar, şarj konusunda ben de sorun yaşamaya başladım. Pil ayrıntılarında Google play hizmetlerinin aşırı tüketim yaptığını gördüm. Tüketimi buna bağladım. Kontrol edebilirsiniz.
Bu Chrome Google meselesi doğru olabilir. Çünkü ben ikisini de kapattım ve pil baya baya iyileşti.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-24-16-33-13-93_b7ff6dd0e181029d8492f0876df908d6.jpg
    Screenshot_2021-06-24-16-33-13-93_b7ff6dd0e181029d8492f0876df908d6.jpg
    216.2 KB · Görüntüleme: 47

asabi_pir

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Daha düne kadar çalışan özel kasa gitti. Çalışırken de ingilizce çalışıyordu. Şimdi ana ekrana ikonda eklenmiyor. Batarya zaten yerlerde. Coloros 11 hiç iyi gelmedi

Zarzurt

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Uygulama bildirimlerinin hepsi açık olduğu halde telefondan bildirim sesi gelmiyor. Bu sorunu uzun süredir yaşıyorum. Nasıl düzeltebilirim. Acil yardımlarınızı bekliyorum.

asusamaz

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba oppo reno 2z telefonun batarya degisim ucreti ne kadardir.aranizda pilini degistiren yada fiyat bilgisi alan varmidir?