Tartışma Reno2z ColorOS11'i yükleyen arkadaşlar buraya !!!

a.meral015

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bende yok mesela, ilk aldığınızdan bu yana hard reset atmamışsınız belki büyük güncelleme sonrası oluşan dosyaların üst üste binmesine binaen orada bir sıkıntı oluşmuş olabilir.

Hard reset atınız isterseniz.
Teşekkürler ozman ben Hard reset atmaya gideyim olumlu yada olumsuz yazarım burdan

Grknreno

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bu eski tip
Hard reseti düşünürseniz eğer

Bir bilgisayar yardımıyla yedek alınız tüm bilgileniz silinecek resim uygulamalar vs..
Bu eski tip bir hard reset Elif hanım. Yenisinde "Wipe data" çıkıyor sonra seçenekler Wipe data ve format olarak ikiye ayrılıyor. Benim merak ettiğim "format" dediğimizde hard reset yapıyor dimi?

Grknreno

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Aşağıdaki fotoda kırmızı çizgili alan yani "Wipe data" alanında kişileri, mesajları ve fotoğrafları koru diyor İngilizce olarak. Formatta ise bir ibare yok. İnternette araştırdım yeni hard resette oppo da format dememiz gerekiyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20210614_100731.jpg
    IMG_20210614_100731.jpg
    600.6 KB · Görüntüleme: 34

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Aşağıdaki fotoda kırmızı çizgili alan yani "Wipe data" alanında kişileri, mesajları ve fotoğrafları koru diyor İngilizce olarak. Formatta ise bir ibare yok. İnternette araştırdım yeni hard resette oppo da format dememiz gerekiyor.
Wipe data da sistem sıfırlanmaz veriler bilgileriniz silinir sonrasında ise factory reset atınız sistem sıfırlanır.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Yani format data dediğimde hard reset yapmıyor mu cihaz? Önce Wipe data sonra factory reset olayı nedir?
Wipe data, çoğunlukla android cihazı sıfırlarken veya özel bir işletim sistemi kurarken kullanılır. Factory reset ise, wipe data işlemi uygulandıktan sonra kullanılır. Bu işlemin anlamı telefonu fabrika ayarlarına döndürüp tüm uygulama ve sistem verilerini siler.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Wipe data, çoğunlukla android cihazı sıfırlarken veya özel bir işletim sistemi kurarken kullanılır. Factory reset ise, wipe data işlemi uygulandıktan sonra kullanılır. Bu işlemin anlamı telefonu fabrika ayarlarına döndürüp tüm uygulama ve sistem verilerini siler.
Zaten bunları yapmadan önce yedek almalısınız bir bilgisayara. Verileri korumak için