İpucu Reno2z EU -Hint romundan Türkiye romuna dönmek için (Ukrayna Avrupa Bölgesel.)

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Akşam farkettim başka ülkelerden en azından europe rom diye kodu 1951

Not: Türkiye romu ile %100 uyumludur.Color Os 6+ hint sürümü olanlar içindir. color 7 ye geçş yaptıysanız çalışmaz.
UKRAYNA ROMU - EU BÖLGESEL. EU BÖLGESEL ÖNERİLİR.
Остання версія програмного забезпечення для ОРРО Reno2 Z
Номер версії: CPH1951EX_11_A.26
Розмір: 2650MB
Дата оновлення: 02.07.2020

RUSYA ROMU - KAZAKISTAN ROMU (bildiğimiz hindistan romu ile aynı )
Номер версии: CPH1951EX_11_A.25 (önerilmez şimdilik)
Размер: 2686MB
Дата обновления: 07/02/2020

Türkiye sürümü ile uyumludur romlar. Color os 7 yi gelmesini istiyorsanız. Beklemekten başka çaremiz yok. A26 sürümünü yükleyin.
Hint romundan dönmek için bende başarılı yüklendi.

Son düzenleme:

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bir şeyi merak ediyorum aslında.
Recovery konsol A.26 ibaresine mi bakıyor, yoksa derleme numarası ya da md5 koduna mı?
Bunun cevabı işlemin işe yarayıo yaramayacağını da cevaplar aslında.

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Bir şeyi merak ediyorum aslında.
Recovery konsol A.26 ibaresine mi bakıyor, yoksa derleme numarası ya da md5 koduna mı?
Bunun cevabı işlemin işe yarayıo yaramayacağını da cevaplar aslında.
Derleme numarası sanırım sistemi tarayarak kurdugu için yarıda kesiyor düşük sürümde bana kalırsa A26 yada 25..vb..
Mesajlar birleştirildi:

@Yuzukan indirdikten sonra deneyimlerini bekliyoruz. :)
Yarın işten sonra deneyimliyceğim ama color os 7yi alıcağını sanmam :/ Hemen gelmez 1 2 hafta en azından hint romundan kurtulurum hiç olmazsa

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Derleme numarası sanırım sistemi tarayarak kurdugu için yarıda kesiyor düşük sürümde bana kalırsa A26 yada 25..vb..
Mesajlar birleştirildi:

Yarın işten sonra deneyimliyceğim ama color os 7yi alıcağını sanmam :/ Hemen gelmez 1 2 hafta en azından hint romundan kurtulurum hiç olmazsa
Bence update servere yüklenen ozip dosyasının ismine bakmaz yükleme konsolu. İllaki ozip doyasını açıp ikinci bir sağlama yapıyordur ya md5 ile ya da systemimage konumundaki başka bir kodla.
Çok merak ettim şimdi bunu.
Java derlemesi yapan/bilen birisi açıklık getirse konuya.

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Bence update servere yüklenen ozip dosyasının ismine bakmaz yükleme konsolu. İllaki ozip doyasını açıp ikinci bir sağlama yapıyordur ya md5 ile ya da systemimage konumundaki başka bir kodla.
Dosyanın ismine bakmıyor ki zaten dosyanın içeriğine bakıyor ozip i winrarla açıp bakabilirsin.
İçindeki dosyaları açabilirsen custom romda yapabilirsin not winrarda hata verio açılsada7z de de görmüyor.

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Dosyanın ismine bakmıyor ki zaten dosyanın içeriğine bakıyor ozip i winrarla açıp bakabilirsin.
İçindeki dosyaları açabilirsen custom romda yapabilirsin not winrarda hata verio açılsada7z de de görmüyor.
Ben fabrika stock rom'unu kendim yükledim zaten. İçindeki dosyaları da inceledim. Ama systemimage iso'sunu çok fazla kurcalamadım.
Bu arada bir düzeltme ozip dosyası ile stock rom flaşlayamazsınız. ozip, recovery konsol için sıkıştırılmış derleme.
Eksiksiz tam derleme dosyaları ofp formatında oluyor. Onu da dışarı çıkarmak için üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç var. Ya da msm tool ile direkt flaşlayabiliyorsunuz.

Dogan

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Akşam farkettim başka ülkelerden en azından europe rom diye kodu 1951

Not: romlar europe romları ile uyumludur ukrayna romu fransa son sürüm romla uyumludur.
UKRAYNA ROMU
Остання версія програмного забезпечення для ОРРО Reno2 Z
Номер версії: CPH1951EX_11_A.26
Розмір: 2650MB
Дата оновлення: 02.07.2020

RUSYA ROMU
Номер версии: CPH1951EX_11_A.25
Размер: 2686MB
Дата обновления: 07/02/2020

Denemek isteyenler deneyeblir.
Kendim denemedim ama :) Yarın akşam deneyeceğim avrupa sürümü olduğu içinTürkiye içinde fark etmez heralde iki saat hint vpn ile uğraşmayız diye düşünüyorum.
iyi forumlar.
arkadaslar ben hindistanın a.25 romunu ındırıp kurdum a .23 ü kurmam gerekiyormuş a.25 ten asagıyı kuramıyorum ne yapabilirim

Dogan

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar şöyle bir sıkıntı olabilir şimdi biz ukrayna A26 romunu yükledigimizde coloros 7 yi alamassak a27 rom unu beklememiz gerekiyor şuan mesela ben hint a25 romunu kurdum tele güncellemeyi alamadım tekardan a24 roma dönemiyorum hata veriyor yani romda geçişlerimiz ya eşit olacak mesela hint a25 türkiye a25 veya a25 den a26
bilmiyorum anlatabildimmi
Mesajlar birleştirildi:

arkadaşlar ben hindistan a23 ü yükleyeek iken yanlışlıkla a25 sürümünü yükledim sizce ne yapabilirim türkiye a24 SÜRÜMÜNEDE DÖNEMİYORUM