Reno2z Fotoğraflarda Karıncalanma

yardimciturk

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba dostlar.
Reno2z ile sosyal medyada paylaşılmış olan fotoğraflarda garip bir karıncalanma söz konusu. Bazılarında sürekli olurken bazılarında ekranı aşağı yukarı hareket ettirince ortaya çıkıyor. Sorunu yaşayan var mıdır? Sebebi nedir veya bu soruna nasıl bir çözüm bulabiliriz?

Değerli fikirlerinizi almak isterim. Şimdiden teşekkür ederim.

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Siteye upload ederkende kaynaklı olabilir. Siteler boyutu düşürmek için karıncalamaya sebeb olabilir facebook gibi sitelerde daha çok oluyor bu hocam.

Upvote 0

emircansalgar

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bu sorunun sebebini bilmiyorum fakat Twitter'da karanlık modda scrolling yaparken ekran süzülmesi yaşanıyor hem de çok belirgin bi şekilde. Diğer uygulamalarda da söz konusu bu sorun, ben sorunun Amoled ekrandan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Eğer Amoled ekrandan kaynaklıysa çözümü yok :(:)

Upvote 0

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Bu sorunun sebebini bilmiyorum fakat Twitter'da karanlık modda scrolling yaparken ekran süzülmesi yaşanıyor hem de çok belirgin bi şekilde. Diğer uygulamalarda da söz konusu bu sorun, ben sorunun Amoled ekrandan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Eğer Amoled ekrandan kaynaklıysa çözümü yok :(:)
Evet bir kaç fotoda bendede odu acaba dedim fotomu bozuk sonra pc de bakınca sorun olmayınca pekde önemsemedim ..

Upvote 0

yardimciturk

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
İlgili sorunu fotoğraflar dışında, telefonun ekranı ile alakalı olduğunu farkettim. Normal Ana ekranda da görünmeye başlayınca servise gönderdim. Garanti kapsamında parça değişimine soktular. Şuan parça bekleniyor.

Upvote 0

yardimciturk

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
evet zaten belirtmiştim, Amoled ekrandan kaynakli bir durum. Değişse de aynı sorunu çok geçemeden bir daha yaşayacaksınız. Ekranın hz durumu ile alakalı olduğu için değişseniz de bir şey fark etmeyecek.

Bu varsayımla düşünecek olursak, servisin yapacağı parça değişimi sorunu çözmeyecek. O halde, en iyi ihtimalle aynı serideki tüm reno 2z lerde aynı problemin yaşanması gerek. En kötü ihtimalle de tüm Reno 2zlerde... Şimdiye kadar diğer modellerde böyle bir problem yaşandığını duymadım. Dolayısıyla sorunun, değişen parça ile çözüleceğini umuyorum. Bekleyip göreceğiz. :)

Upvote 0