Reno2z linklerin otomatik chrome ile açması

fırtına

Yeşilin, maviyle karıştığı yerdenim.
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Reno2z'de linkleri otomatik chrome ile açıyor. Bunu nasıl engelliyebiliriz? İnstangramı uygulama ile açmasını bazen kendi yapıyor ama çoğunlukla chrome üzerinden açıyor twitter vs. hepsi için. Çözümü olan varsa bilgilendirirse sevinirim.

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Benim bildiğim kadarıyla örneğin whatsapptan size gelen bir twitter paylaşımı chrome'dan açılıyor, ne kadar telefonunuzda uygulaması olsa dahi

fırtına

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Benim bildiğim kadarıyla örneğin whatsapptan size gelen bir twitter paylaşımı chrome'dan açılıyor, ne kadar telefonunuzda uygulaması olsa dahi
LG kullanırken bana soruyordu mesela ne ile açıyım diye. Lakin Reno2z'de sormuyor direk chrome ile açıyor. Android 11 ile çözerler inşallah bunu, sinir bozucu cidden.

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
LG kullanırken bana soruyordu mesela ne ile açıyım diye. Lakin Reno2z'de sormuyor direk chrome ile açıyor. Android 11 ile çözerler inşallah bunu, sinir bozucu cidden.

evet samsung cihazımda da soruyordu bana chrome veya uygulama ile açmak için seçenek sunuyordu. reno 2z'de sorduğuna hiç denk gelmedim ben de :(

fırtına

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
bazen direk açıyor ama uygulamadan instagramı neye göre yapıyor çözemedim. tabi bu 10 linkten 1-2dir yani. Çözümü varsa yazarsanız güzel olur.

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Onu ayarlardan değştirebiliyorsunuz Sistem ayarlarında uygulamalar sistem varsayılanında ayarlıysa o uygulama açar başka bir tarayıcı kullanıyorsanız onunla değiştirin sormasını istiyorsanız başka bir tarayıcı daha yükleyip snra kaldırın sorar :)

fırtına

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Onu ayarlardan değştirebiliyorsunuz Sistem ayarlarında uygulamalar sistem varsayılanında ayarlıysa o uygulama açar başka bir tarayıcı kullanıyorsanız onunla değiştirin sormasını istiyorsanız başka bir tarayıcı daha yükleyip snra kaldırın sorar :)
Dediğiniz yerde bana illa birşeyi seçtiriyor aynı yerden bahsediyorsak,
Ayarlar>Uygulama Yönetimi>Varsayılan Uygulama>Tarayıcı sekmesinden bakınca birini seçtiriyor illa ki bana

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Dediğiniz yerde bana illa birşeyi seçtiriyor aynı yerden bahsediyorsak,
Ayarlar>Uygulama Yönetimi>Varsayılan Uygulama>Tarayıcı sekmesinden bakınca birini seçtiriyor illa ki bana
Birini seçmen gerekiyor evet
ama sanırsam uygulama içinden açman gerekiyorsa o uygulamadan ayarlarda olması lazım uygulama içi bağlantıları aç gibi

fırtına

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Birini seçmen gerekiyor evet
ama sanırsam uygulama içinden açman gerekiyorsa o uygulamadan ayarlarda olması lazım uygulama içi bağlantıları aç gibi
Doğru yerdeysem yukarıda bahsettiğim gibi, orda instagram,facebook veyahut başka bir uygulama için ayrı bir yer yok. ana ekran,mesajlar diye sıralamış.

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Doğru yerdeysem yukarıda bahsettiğim gibi, orda instagram,facebook veyahut başka bir uygulama için ayrı bir yer yok. ana ekran,mesajlar diye sıralamış.
Orda yok hocam instagram da varsa onun ayarlarına bakınız yada facebook vs vs.. bendeki modlu olduğundan kendi içinde ayarları var normal kullanmadığımdan bilmiyorum sanırsam facebook zaten kendi içinde açıyor uygulama içi bağlantıları